Jump to content
Dogomania

Sunia nie miała nic a teraz ma dom i dwa imiona Lusia - Yoko. Zwyciężyło imię Lusia. Czy bura szata = dożywocie? Otóż nie . Ratunek przyszedł. Sunia w DS u Grażki123. Szukamy ratunku dla suni ze schroniska. Potrzebne pieniądze i miejsce.


Jo37

Recommended Posts

Dnia 28.01.2023 o 10:47, Grażka123 napisał:

Wczoraj spadło trochę śniegu. Miła odmiana po spacerach błotnistymi drogami i podmokłymi łąkami. Po rannym spacerze i śniadaniu drzemka w towarzystwie jest wyjątkowo przyjemna.

IMG_9684.JPG

IMG_9688.JPG

IMG_9714.JPG

IMG_9757.JPG

IMG_9660.JPG

Yoko wygląda pięknie, a na tym pierwszym zdjęciu bardzo przypomina Bajkę - ta sama postawa, podobnie podwinięty ogon no i sceneria też ta sama...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.01.2023 o 22:06, Tola napisał:

Yoko wygląda pięknie, a na tym pierwszym zdjęciu bardzo przypomina Bajkę - ta sama postawa, podobnie podwinięty ogon no i sceneria też ta sama...

Są rzeczywiście podobne na tych zdjęciach. W realu Yoko bardziej masywna bo i waży więcej. No i kolor inny ale na końcu ogonek też biały:)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Yoko miała dziś pobraną krew dla kontroli hormonu tarczycy, wyniki będę znała prawdopodobnie wieczorem.

Oprócz tego wet oglądał guzek jaki jej wymacałam przy sutku. Niestety prawdopodobnie na gruczole, trzeba usunąć. Zabieg wyznaczony na przyszłą środę, może być do usunięcia listwa. Trzymajcie kciuki!

Pozdrawiamy walentynkowo:)

IMG_9766.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2023 o 16:17, Grażka123 napisał:

Yoko miała dziś pobraną krew dla kontroli hormonu tarczycy, wyniki będę znała prawdopodobnie wieczorem.

Oprócz tego wet oglądał guzek jaki jej wymacałam przy sutku. Niestety prawdopodobnie na gruczole, trzeba usunąć. Zabieg wyznaczony na przyszłą środę, może być do usunięcia listwa. Trzymajcie kciuki!

Pozdrawiamy walentynkowo:)

IMG_9766.JPG

Ojej, to macie problem:(

Trzymam mocno, musi być dobrze!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2023 o 21:32, Tola napisał:

Ojej, to macie problem:(

Trzymam mocno, musi być dobrze!

Dzięki za kciuki! mam nadzieję, że guzek okaże się niegroźny; jest niewielki i zauważyłam tylko jeden.

Tarczyca bez zmian, rozumiem, że ustabilizowała się i morfologia w porządku.

Czekamy na środę.

Link to comment
Share on other sites

Yoko dobrze zniosła zabieg. Odebraliśmy ją z przychodni około 12.30, jeszcze trochę oszołomioną. Wieczorem około 20.00 już zjadła kolację ze smakiem a dwie godziny później wyszłam z nią na krótko. Dziś cały dzień zachowuje się normalnie. Posiłki normalnie, spacery króciutkie, pilnujemy na zmianę, żeby nie majstrowała przy brzuchu. Byłyśmy na kontroli i wszystko goi się dobrze. Wet bardzo chwalił jej zachowanie. Dostaje antybiotyk i przeciwbólowy. Jutro też idziemy. Jest dobrze.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tydzień po zabiegu sunia czuje się dobrze i zachowuje się normalnie jakby nic się nie stało. Chodzimy już na długie spacery ale Yoko na smyczy bo inaczej to biega i podskakuje  więc boję się o szwy. Jak widać ma dużo energii. Szwy będą zdjęte 8 marca. Jakoś musimy dotrwać. Wczoraj dowiedziałam się od zdenerwowanej bratowej, że jej sunia Figa też ma wykryte guzy i w przyszłym tygodniu będzie miała taki sam zabieg plus usunięcie narządów rodnych, nie była wysterylizowana. Co się dzieje z tymi suczkami, tyle przypadków, przecież Koda to samo. Strach pomyśleć co z suczkami w schronisku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj przysłali wyniki badania guza:

Rozpoznanie:
Wieloogniskowy rozrost nabłonka przewodów wyprowadzajacych z torbielowatoscia i okołoprzewodowym zapaleniem
limfocytarnym; mnogie ogniska złożonego o umiarkowanej złośliwosci, w badanych wycinkach nie stwierdzono
naciekania naczyń, w wybranych losowo wycinkach pobranych z marginesów histologicznych nie stwierdzono ich
naciekania przez komórki nowotworowe.
W węźle chłonnym w barwieniu rutynowym nie stwierdzono komórek nowotworowych.

Rozmawiałam z wetem, jest dobrze. Na razie będę kontrolowała drugą listwę. W środę zdjęcie szwów.

Poniżej baleron z różowe różyczki:)

 

IMG_9784.JPG

IMG_9786.JPG

  • Like 5
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...