Jump to content
Dogomania

Jest źle, potrzebne TK/MRI głowy i usunięcie pocisku. Ciemność spowiła mój świat - niewidomy Grey mix husky w schronisku.


Jaaga

Recommended Posts

Dnia 21.04.2023 o 16:20, Jaaga napisał:

Aldonko, bardzo Ci dziękuję. Grey jest zabezpieczony na razie. Szczęście w nieszczęściu,  że jego kalectwo widać i gdyby zaszła nagła potrzeba finansowa, to można liczyć na zbiórkę. Jeśli możesz, to przeznacz prosze te srodki na Kodę. Jo37 sama ją utrzymuje. Teraz czekają ją dwie operacje, o cenę pytałam kiedy przyjechała,  więc może być już drożej. 

Niestety od razu zrobiłam przelew.

Dla Kody postaram się zrobić bazarek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.04.2023 o 16:20, Jaaga napisał:

Aldonko, bardzo Ci dziękuję. Grey jest zabezpieczony na razie. Szczęście w nieszczęściu,  że jego kalectwo widać i gdyby zaszła nagła potrzeba finansowa, to można liczyć na zbiórkę. Jeśli możesz, to przeznacz prosze te srodki na Kodę. Jo37 sama ją utrzymuje. Teraz czekają ją dwie operacje, o cenę pytałam kiedy przyjechała,  więc może być już drożej. 

 

Dnia 21.04.2023 o 22:29, Tola napisał:

Na koncie ZEa jest wpłata 50 zł od Isiak (21.04.) serce-ruchomy-obrazek-0830.gif

 

Dnia 22.04.2023 o 11:03, Poker napisał:

można przeksięgować na Kodę.

Gdyby to było możliwe, to prosiłabym Cię Tolu o przeksięgowanie tej wpłaty na Kodę. Pospieszyłam się i jak tylko dostałam te pieniądze, to od razu zrobiłam przelew, zamiast najpierw rozeznać sytuację. No ciapa ze mnie do kwadratu, ale jak się ktoś ślimakiem urodził, to kanarkiem nie umrze 😕 Jeżeli nie ma takiej możliwości, bo wiążący jest opis na przelewie wskazujący konkretnego psa, to trudno, zostanie u Greya.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dnia 21.04.2023 o 22:29, Tola napisał:

Na koncie ZEa jest wpłata 50 zł od Isiak (21.04.) serce-ruchomy-obrazek-0830.gif

W związku z tym, że Isiak dokonała wpłaty również na Kodę i nie dostałam info o zmianie zaksiegowania, to zapisuję ją w rozliczeniach na pierwszej stronie u Greya.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.05.2023 o 08:28, Jaaga napisał:

W związku z tym, że Isiak dokonała wpłaty również na Kodę i nie dostałam info o zmianie zaksiegowania, to zapisuję ją w rozliczeniach na pierwszej stronie u Greya.

To ja czegoś niedopatrzyłam?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.05.2023 o 19:37, Tola napisał:

To ja czegoś niedopatrzyłam?

To było w kwietniu, tu i tez pytałam Cię w sms, ale w międzyczasie Isiak wpłaciła też na Kodę,  więc dopisałam te 50 zł dla Greya, tak jak pierwotnie miało być. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.05.2023 o 19:54, Jaaga napisał:

To było w kwietniu, tu i tez pytałam Cię w sms, ale w międzyczasie Isiak wpłaciła też na Kodę,  więc dopisałam te 50 zł dla Greya, tak jak pierwotnie miało być. 

Nie bardzo rozumiem, co miałam zrobić, ale to już chyba teraz nieważne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 19.05.2023 o 20:00, Tola napisał:

Na koncie Zea są nowe wpłaty dla Greya:

10 zł - Ewa Marta (08.05.) serce-ruchomy-obrazek-0528.gif

10 zł - AlfaLS (09.05.) serce-ruchomy-obrazek-0528.gif

10 zł - Nesiowata (12.05.) serce-ruchomy-obrazek-0528.gif

60 zł - Grażka123 za 2 mies. (15.05.) serce-ruchomy-obrazek-0528.gif

80 zł - mar.gajko za V i VI (18.05.) serce-ruchomy-obrazek-0528.gif

 

 

Dnia 1.06.2023 o 23:00, Tola napisał:

 Na koncie ZEa jest wpłata dla Greya:

 20 zł zł  - Mazowszanka 13 (26.05.) V, VI serce-ruchomy-obrazek-0830.gif

 

Ślicznie wszystkim dziękuję, zapisałam na pierwszej w rozliczeniu.

Grey w sobotę został zaszczepiony p. ściekliźnie. Bałam się tego, ale udało się nawet sprawnie. Koszt 40 zł rozliczyłam z wpłat na niego na moje konto. Paragon wstawię, jak dostanę, bo jesteśmy bez auta i tylko p. doktor do nas przyjechała szczepić.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.06.2023 o 15:26, rozi napisał:

A jak on funkcjonuje?

Nawet fajnie. Choć długo mu to zajęło, zanim się uspokoił.

Bardzo dobrze porusza się, nie poznać, że zupełnie jest niewidomy. Do mnie przytula się,  córce daje się już trochę głaskania. Dziczy w niepewnych sytuacjach,  jeśli jest nagły dźwięk czy ruch. Przy znanych rytuałach jest spokojny i kontaktowy. Boi się zmian. Mają od rana do wieczora otwarte drzwi w zagródce. Na noc Greya i Lune zamykamy. Niestety dalej niszczy co się da. Każdy koc, kołdrę, poduszkę. Nawet wewnetrzne płyty i styropian w swojej budzie powygryzał.

Jest  dość pogodny i bardzo czujny. Oszczekuje juz nawet kurierów i listonoszkę, czyli poczuł się u siebie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 5.06.2023 o 16:38, Jaaga napisał:

 Niestety dalej niszczy co się da. Każdy koc, kołdrę, poduszkę. Nawet wewnetrzne płyty i styropian w swojej budzie powygryzał.

 

Często o nim myślę.
Niszczy, bo nie może się pogodzić z tym, że nie widzi nic. Człowiek by paznokcie obgryzał, czy inne rzeczy robił. Dobrze, że Grey sobie niczego nie wygryza. Niech już lepiej niszczy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2023 o 10:55, rozi napisał:

Często o nim myślę.
Niszczy, bo nie może się pogodzić z tym, że nie widzi nic. Człowiek by paznokcie obgryzał, czy inne rzeczy robił. Dobrze, że Grey sobie niczego nie wygryza. Niech już lepiej niszczy.

Niby tak, ale dziś w nocy przeszedł sam siebie. Poprzedniej nocy zgryzl silikonowe paski w wejściu, dziś jego buda to tragedia. Stałam bezradnie i nie mam pomysłu. 

Kosztowała 500 zł i nie wiem, w czym będzie spał zimą. Już Andrzej ją ostatnio izolował ponownie i dobijał ścianki wewnętrzne.Teraz już nie ma czego naprawiać.

Zgryzł ściany w środku, styropian za nimi, podłogę. Oderwał listwy wkolo wejścia, regularnie robi podkopy pod budą. Co Andrzej zakopie, to są od nowa i wszystko w pyle. Sama budą i otocznie wyglądają gorzej niż schroniskowe. Po drugiej stronie wybiegu, od Liny rośnie czarny bez i szałwia, a budą jest czysta i nie zniszczona.

IMG_20230614_124723.jpg

IMG_20230614_124726.jpg

IMG_20230614_124731.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2023 o 13:34, Moli@ napisał:

Może płyty OSB - pomalowanej olejną farbą nie będzie niszczyć.

Zabezpieczona nie wciąga wody / wilgoci..., nie łapie zapaszku.

Widzę, że desek nie ruszył..., nawet przy wejściu to daje nadzieję...

 

Świnia ma wlaśnie z płyt OSB, ale ona tak nie niszczy. Mówiłam władnie Andrzejowi o tych płytach, bo widziałam pomalowane lakierem w hodowli.

Przy okazji, czy możesz mi dać namiary, gdzie robiłaś wozek dla Pikusi, jeśli się sprawdza? Lindzie odpadło koło,  pan nie zajmuje się tym na razie przez chorobę w rodzinie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2023 o 17:02, Moli@ napisał:

Loluś ma fajny wózeczek..., od kilku miesięcy.

1112455416_wzeczekII.2023zm..jpg.e26a7c7ccec6da6e8e36d3450a477720.jpg

 

 

Nie wiesz skąd? Linda miała pierwsze z Admirała i to była porażka. Dla niej za ciężkie, niezgrabne. Zestresowana nie poruszała się w nich, bo ja płoszyły. Wózki pojechały na Ukrainę. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...