Jump to content
Dogomania

Jest źle, potrzebne TK/MRI głowy i usunięcie pocisku. Ciemność spowiła mój świat - niewidomy Grey mix husky w schronisku.


Jaaga

Recommended Posts

Pojechali.

Był mega stres, bo wcześniej nie sprawdziłam strzykawki z sedalinem, a tym razem szykowała go p . Lucyna i dała 2 ml zamiast 3. Zdziwiłam się, że tym razem paragon wyniósł 30 zł, a nie 40 zł, ale jakoś nie skojarzyłam, ze dawka bedzie mniejsza. Grey wcale nie padł po tym. Jednak na szczescie jest teraz już na tyle lepiej, że dał sie bez problemu wziać pod pachy i zataszczyć do auta. W międzyczasie zapięłam mu smycz do obroży.

Trzymajcie kciuki, żeby dało się usunąć pocisk.

Link to comment
Share on other sites

Grey został w klinice, lekarz ma do mnie dzwonić. Wg RTG dla niego pocisk jest nie do usunięcia chirurgicznie, ze wzgledu na ryzyko krwotoku. To samo powiedziala p. Lucyna.Też wspominał coś o endoskopii. Zobaczymy, co mi powie po badaniu.

Link to comment
Share on other sites

Niestety,wg lekarza pocisk nie do usunięcia. Zmiażdżył kości, przegrodę nosową. Jest otorbiony i o tyle dziwny wg niego, że widoczne są jeszcze maleńkie odłamki. Kiedy dostanę opis, to wyślę do dr Novaka z zapytaniem o możliwość endoskopowo usunięcia. Bez tego  przecież nie ma mowy o leczeniu urazu mózgu po drugiej stronie, czy zmniejszeniu cisnienia, bo nie da się zrobić MRI. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2023 o 16:02, rozi napisał:

Tak myślałam, że się nie da i że otorbiony. Odłamki też się otorbią, tylko co z tym mózgiem i ciśnieniem. Nie da się leczyć w ciemno?

Ma się przyjrzeć temu i  będzie w opisie, jeśli coś będzie widać. Rezonans odpada całkowicie, bo i tak nawet gdyby usunąć sam pocisk, to nie da się tych maleńkich odłamków. Lekarz, który wykonywał badanie ma się konsultować z kolegami.  Jeszcze powiedział, że pocisk jest dziwny, bo mu świeci, ale w środku już jest z innego materiału. Nie wie, co to.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2023 o 20:25, Tola napisał:

Faktura opłacona - 980 zł, jutro wstawię

Dziękuję. Dodam  komputera potem do rozliczenia.

Rozi, nawet nie wiemy ile był w schronisku, nie mówiąc o tym, żeby wiedzieć skąd trafił. Dzieci sobie pocisków do broni myśliwskiej nie odlewają. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.03.2023 o 08:23, rozi napisał:

Miałam na myśli takie bachory 15-16 lat.

I tak nic nie zrobimy.

Pocisk miał siłę, bo wleciał prawą strona, zgruchotal wszystkie kości i utkwił po lewej. Lekarzowi chodziło o skład pod kątem tego, czy dałoby się z tymi mini odłamkami zrobić MRI, ale niestety nie.

Link to comment
Share on other sites

Lekarz , który robi TK też już się naoglądał różnych i nie wie. Jednak świeciło mu, więc metal i nie można zrobić badania.

Jeszcze kilka dni i będzie opis, może coś się wyjaśni w sprawie stanu drugiej połowy głowy. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...