Jump to content
Dogomania

Półagresywny owczarek niemiecki


dI-_-lb

Recommended Posts

Czesc!

Mam problem z suką 1.5 roczna, otóż pies zostal kupiony od behawiorysty gdy miała 5 miesiecy. Na poczatku mama nie chciała żeby pies był na dworze ponieważ był bardzo otwarty do ludzi, a przez to że u nas na podwórku brama musi być czesto otwarta była duża szansa że wyjdzie po za teren i ktoś ją zabierze, dlatego postanowiliśmy przez pierwsze pare miesięcy trzymać ją w domu i wychodzić z nią na spacery do czasu kiedy nauczy się żeby nie wychodzić za brame i wiedziała kto jest jej członkiem rodziny. No i udało się, pies stał się członkiem rodziny, do każdego domownika jest przemiła i lubi sie przytulać, totalne zero agresji, w domu wiekszy problem jest z 5 letnim bratankiem który czasem potrafi ją uderzyć, ale ona jest dla niego totalnie uległa. No ale jest pewien problem. Zatrudniamy czterech pracowników i jeszcze za czasów kiedy wychodziła tylko z domownikami była dla nich łagodna (przynosiła patyki i dawała sie bawić). Teraz pies jest puszczany na dwór bez opieki i z czasem zaczą szczekać na jednego pracownika kiedy ten wchodził na plac, więc zaczą on rzucać jej patyki na wejsciu, gdyż to działało na tą suke i dawała mu spokój. Później zaczeła obrabiać następnych też tylko przy wejściu. Nastepni podłapali metode na patyki no i jak można się domyślić zadziałała na krótko. Teraz problem narus do tego stopnia że zaczeła na nich dosłownie polować, oraz podgryzać za nogawki. I nie wiem co mam na to poradzić ponieważ jak tylko wie że jestem w pobliżu to ich nie atakuje. Próbowałem się przyczajać i "karcić" ją gdy to robi, ale niestety oni przychodzą codziennie o różnych godzinach i brakowało mi w tym systematyczności. Dodam jeszcze że kiedy oni są już na placu i pracują to ich ignoruje i już jej nie przeszkadzają. Co mam zrobić żeby nie atakowała ludzi którzy przychodzą codziennie?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...