Jump to content
Dogomania

Małgorzata Lula


*kleo*

Recommended Posts

Raczej jest już trochę za późno, bo po wystawie, ale napiszę.
Więcej nie wystawię pieska u tej pani. Wiele razy udowodniła, że nie zna się na psach. Swoją pracę wykonuje niedokładnie, na tak zwany "odwal". Zwraca uwagę na szatę. I mogę ją uznać, za "lokalną patriotkę", ponieważ dość często zdarzało się, że wygrywały pieski z jej miasta/okolic, mimo że były brzydsze, albo posiadały jakieś wady.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :) Ja po wystawie też doszłam do wniosku, że u tej pani nie będę wystawiać. Krótko mówiąc - miałam wrażenie, że nie do końca wiedziała czego właściwie szuka u wystawianych psów i była niepewna przy ocenie. Fakt, zwracała uwagę na szatę, a z tego, co zaobserwowałam preferuje raczej jaśniejsze yorki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sędzia Pani Małgorzat Lula jest idealnym sędzią III grupy yorkshire terrierów!:multi:
Zwraca szczególną uwagę na włos yorka (jedwabny, błyszczący)- DOBRZE PRZYGOTOWANY, ZADBANY!!!:multi:
Głowa musi być wybarwiona złotym kolorem, ciało pokrywa czarno-popielato-srebrny płaszczyk - WZORZEC RASY.
Wełniste pieski nie maja u Pani sędziny szansy!!!
Pani Lula jest autorem książki o yorkshire terrierze! Zapraszam do lektury.:crazyeye:
Nie zgadzam się z Waszymi opiniami!!!:shake:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie niedawno dowiedziałam się, że p. Lula jest autorką tej książki (którą z resztą mam, tylko wcześniej nie zwróciłam uwagi na autora). Szczerze mówiąc trochę mnie to zdziwiło, bo wrażenia z wystawy są jakie są, i nie jest to tylko moja opinia, ale też znajomych, którzy byli tam razem ze mną. No ale nie każdy musi się z tym zgadzać, nie mniej jednak ja za wystawianie u tej Pani podziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W zeszłym roku moją sunię oceniała ta Pani w kl. młodzieży.
Otrzymałyśmy oc.doskonałą, 1lokatę, ZW.Mł - w porównaniu wygrał piesek z Czech.

Ta Pani naprawdę zwraca uwagę na szatę. Włos musi być wybarwiony wg wzorca, nie może się "falować", nie może być za jasny ani za ciemny itd.

Podczas naszej wystawy padał deszcz i.... wszystkie "wyprostowane" psiaki odpadały w przedbiegach, bo na ringu włos zaczynał się skręcać:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Też jestem ciekawa tej Pani i jej oceniania.Nas będzie oceniać w Łodzi 4.05.2013r.Ale jak piszecie ze u Niej nie maja szans wełniste yorki to Ja się bardzo ciesze z tego.Moja Gwiazdka jest stalowo złota i ma jedwab zamiast włosów.Mamy już brąz i srebro to przydało by się jeszcze złoto.Ale z tego co zauważyłam to złoto zawsze ląduje u czechów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...