Jump to content
Dogomania

Inka i jej szczeniak Usia – niechciane, porzucone na podzamojsiej wsi, czy w niedalekiej przyszłości staną się dla kogoś całym światem? Inka zamieszkała we Wrocławiu, a Usia w Dobrzykowicach pod Wrocławiem:):):):)


Tola

Recommended Posts

Dnia 24.10.2022 o 15:37, Alaskan malamutte napisał:

No mała nie jest....W porównaniu z  Bąblem czy sznaucerkiem...

Ona wyglądała na dużą od początku, a w realu to był mały  szczeniaczek. Nie wiem jak jest teraz, może sporo podskoczyła. Jak były pod Zamościem, to między Usią a Bąbelkiem był miesiąc różnicy, to dużo w tym wieku. Usia może być większa od mamy, ale wcale tak nie musi być. Pamiętacie szczeniaki z Sitna - min  Damę? Ich mama waży ok 20 kg, wszystkie szczeniaki jak przyjechały do Jagny to były duże,  a teraz chyba żadna  z dziewczyn nie jest większa od mamy. Jednak trzeba ludzi uprzedzać, że Usia  może być większa niż Inka. 

Link to comment
Share on other sites

Przez problemy z piesiem przegapiłam wyjazd Inki do domu - bardzo się cieszę, że cudności suńka na dom! 😃

Szkoda, że Usi jeszcze się tak nie poszczęściło, ale pewnie za chwilę i ona znajdzie fajny dom. Na tych ostatnich zdjęciach wygląda uroczo jak nie wiem co 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2022 o 00:25, Poker napisał:

Są jakieś wieści o Ince?

Tak, jestem z panią w kontakcie, pani powolutku próbuje rozwiązywać problemy, przede wszystkim wskakiwanie na stoły, nocne buszowanie po kuchni  i podkradanie jedzenia, już jest lepiej. Inka jest też bardzo żywiołowa, skacze na ludzi, liże po twarzy  i tutaj pani też już trochę sunię wyciszyła. Wspaniale bawią się z rezydentką, ale o kontakty z panią Anią Inka jest bardzo zazdrosna. Najbardziej martwi panią sikanie - sunia załatwia się tylko raz dziennie i  wtedy długo, wybierają się z tym problemem do weta. Zdjęcia mam, filmiki też, ale bardzo niewyraźne, takie robocze na razie, to chyba najlepsze 😉IMG_20221026_144659.jpg.f460920e3fd38d43a4ad96e46ed10479.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Inka jest pewnie oszołomiona zmianą miejsca pobytu i warunkami. U szafirki mogła biegać do woli, tu ma spacery.

U szafirki pewnie też nie miała możliwości wykazania się skakaniem po stole.Pani jest sensowna i powinna opanować zapędy Inki.

No i pewnie próbuje co się uda jej wywalczyć. Siusianiem bym się nie przejmowała.Unormuje sama. Gorzej jakby lała gdzie popadnie i po trochu.

Fajnie, że dogadują się z rezydentką.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2022 o 15:28, Poker napisał:

Inka jest pewnie oszołomiona zmianą miejsca pobytu i warunkami. U szafirki mogła biegać do woli, tu ma spacery.

U szafirki pewnie też nie miała możliwości wykazania się skakaniem po stole.Pani jest sensowna i powinna opanować zapędy Inki.

No i pewnie próbuje co się uda jej wywalczyć. Siusianiem bym się nie przejmowała.Unormuje sama. Gorzej jakby lała gdzie popadnie i po trochu.

Fajnie, że dogadują się z rezydentką.

Tak, pani rozwiązuje problemy, a jednocześnie bardzo  chwali Inkę, że chętnie i szybko się uczy. Teraz już np. nie skacze; pani odwraca się do niej tyłem i po paru dniach sunia  zrozumiała, czego się od niej oczekuje. Pani rozumie, że Inka żyła do tej  pory przez nikogo nie ograniczana,  nikt jej niczego nie uczył, ale i nie kochał.  To zbieranie jedzenia, bo zbiera też na spacerach, to też pozostałość po okresie bezdomności i to w ciąży. O miłość pani Ani też próbuje zawalczyć i tutaj też szybko się uczy i szybko zrozumie, że będzie już ją miała na zawsze. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.10.2022 o 00:23, Poker napisał:

Usia ma 664 wejścia i tylko 3 pobrania telefonu. Aż dziw , że nikt nie dzwoni.

Wygląda na to, że Inka świetnie trafiła i oby tak zostało.

Pani mówiła, że lubi wyzwania, a nie spokojniutkie psy.

Czyli jest nadzieja, że nie zrezygnuje z pracy nad Ineczką :)

Z tym sikaniem podobnie miała "moja" mała biszkoptowa sunia, przerażone, chowające się w kąciku pod wanną półroczne szczenię  pojechało do Wrocławia... z sikaniem ( i nie tylko) problem już minął... tego samego ( i takiej pańci, jak Basia) Ineczce życzę! ❤️ 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.10.2022 o 14:42, Poker napisał:

Miałam zapytanie na OLX " czy aktualne".

Odpowiedź " tak, proszę zadzwonić pod podany nr telefonu". Zobaczymy.

Był jeden telefon z tamtych okolic. Wczoraj. Pan mieszka na wsi pod Legnicą. Mieli owczarka kaukaskiego. Firma budowlana. Dzieci, a jest ich czwórka nie mogą się doczekać Usi....

Więcej telefonów nie było....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...