Jump to content
Dogomania

Od dzisiaj nasza sunia ma na imię Luna .Czarna sunia szuka przyjaciół i imienia. W końcu i do niej zaczyna uśmiechać się szczęście.


Jo37

Recommended Posts

Rozliczenie Luny: 4 dni września 53 zł i 31 dni października 400 zł. Razem paragon 453 zł. Do tego do zwrotu dla mnie test na lamblie 35 zł i odrobaczenie 2 tabl. po 10 zł., czyli 55 zł. Wpisane wszystko w książeczce zdrowia.  

W sumie 508 zł.

Resized_20221031_124513.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.10.2022 o 20:49, Tola napisał:

Na koncie ZEA jest wpłata dla Lunki: 200 zł - Jo37 (27.10.) 💜💚

Kurcze, wystawiłam zwykly paragon. Trzeba mi było dac znać, ze ma być faktura na zea. Trudno, najwyzej w przyszłym miesiącu. Tylko proszę o info przed końcem miesiąca na jaką kwotę ma księgowa wystawić fakturę. Ja naprawdę nie jestem w stanie śledzić  rozliczeń psiaków. 

Link to comment
Share on other sites

N

Dnia 1.11.2022 o 09:15, Jaaga napisał:

Kurcze, wystawiłam zwykly paragon. Trzeba mi było dac znać, ze ma być faktura na zea. Trudno, najwyzej w przyszłym miesiącu. Tylko proszę o info przed końcem miesiąca na jaką kwotę ma księgowa wystawić fakturę. Ja naprawdę nie jestem w stanie śledzić  rozliczeń psiaków. 

No ja też nie, tym bardziej, że tych wpłat jest sporo na różnych wątkach. Mogę ułatwić w ten sposób, że w swój pierwszy post wpiszę wiaty i kwotę, która jest na koncie ZEA dla Luny. 

Link to comment
Share on other sites

A czy księgowa musi wystawiać paragon przed ostatecznym ustaleniem ile na fakturę a ile na paragon?

Dodatkowo nie spodziewałam się, że wystawi go jeszcze w październiku.

Jagna - napisz mi na PW numer konta, na który mam zwrócić różnicę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.11.2022 o 13:40, Jo37 napisał:

A czy księgowa musi wystawiać paragon przed ostatecznym ustaleniem ile na fakturę a ile na paragon?

Dodatkowo nie spodziewałam się, że wystawi go jeszcze w październiku.

Jagna - napisz mi na PW numer konta, na który mam zwrócić różnicę.

Paragony my wystawiamy sami ostatniego dnia miesiąca, jeśli nie mam zgłoszonej wczesniej przez opiekuna potrzeby wystawienia faktury na fundację ( to już robi księgowa w biurze rachunkowym) Niestety paragony muszą być wystawione w miesiącu, którego dotyczą. Musimy na kasie fiskalnej zrobić raport dzienny i potem miesieczny.  Paragon, jak widac powyżej jest wystawiony na pełną kwotę 453 zł i nic nie da się zmienić w tym miesiącu, raporty poszły. Co najwyżej w przyszłym miesiacu może być faktura wystawiona na wykorzystanie wpłaconych na fundację środków. Tylko też prosze wtedy pod koniec miesiąca o informację na jaką dokładnie kwotę faktura ma być. Paragon jest bez nipu fundacji, więc ZEA za niego nie może zapłacić. Wczesniej, kiedy nie obowiązywała nas kasa fiskalna i miesliśmy rachunki wypisywane ręcznie było łatwiej, bo szło zamykac rozliczenia w kolejnym miesiącu. Niestety teraz z kasa fiskalną tak się nie da.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wielkich zmian nie ma, daje się czasem dotykać, Nie odskakuje jak oparzona, jak wczesniej, ale po chwili, jak się orientuje, odsuwa się. Z ręki zjada bez problemu, sama wtedy podchodzi i tego nie boi się. Boi się rąk w pozostałych sytuacjach. Kiedy np leży i podejdę z telefonem, żeby zrobić zdjecie, to od razu podnosi się i czeka, co zrobię. Jesli nie odpuszczę i stoję, to po chwili zeskakuje i odchodzi, żeby położyć się w inne miejsce. Z psami ma rewelacyjne stosunki. Do ludzi (domowników) podchodzi, przed gośćmi w domu nie ucieka, kręci się koło nich, ale nie podchodzi. Nie jest wypłoszona do momentu, kiedy sie ją dotyka. Jest dość czujna, szczególnie w nocy, jak coś z zewnątrz usłyszy, to szczeka razem z Kretem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2022 o 10:57, Grażka123 napisał:

Bardzo dziękuję Jaaga. Często myślę o Lunce, jest zdecydowanie w typie , który lubię. Podejrzewam jednak, że to mądra sunia i pamiętliwa. Została skrzywdzona i nie wiadomo kiedy przekona się do dotyku jaki sprawia psu przyjemność.

Jest mądra, więc pewnie jest tak, jak piszesz.

 

Dnia 23.11.2022 o 11:13, Tyśka) napisał:

Luna jest podoba do Melci, czy jednak mniej lękliwa?

Zupełnie inna. Luna jest spokojna, wyluzowana, opanowana. Mozna ocierać się o nią nogami, przycisnąć sie do niej i nie reaguje. jest zawsze za mną, wszędzie za mną chodzi np karmić świnię, wieszać pranie, zamykac kury. Tylko dłoni sie boi. Bez dotykania nie boi się zupełnie, wita się, normalnie reaguje, a przy dotykaniu stosuje unik, nie gryzie. Zębami reaguje dopiero, kiedy jest wg niej " przyparta do muru". Kiedy spi, moge ją głaskac, sen ma mocny.

Mela reaguje nerwowo. Kiedy przy niej stoję, to zamiera i cała w napięciu obserwuje, co bedzie. Dotykana, od razu zrywa się lub reaguje zębami. Śpi jak zając, budzi się, jak wchodze do pokoju czy coś robię. Zasypia w budce lub legowisku w kącie, a Luna preferuje kanapkę, fotel, rozłozony na środku podłogi drybed. Absolutnie nie szuka ustronnego miejsca, chce być w centrum.

Dnia 23.11.2022 o 11:48, Grażka123 napisał:

Z tego co czytam, wydaje się, że ma dosyć zdecydowany i zrównoważony charakter.

Też tak mi się wydaje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...