Jump to content
Dogomania

Od dzisiaj nasza sunia ma na imię Luna .Czarna sunia szuka przyjaciół i imienia. W końcu i do niej zaczyna uśmiechać się szczęście.


Jo37

Recommended Posts

Na razie może powstrzymaj się z wieszaniem firanek do których Luncia zdecydowanie czuje wstręt. Jak podasz mi wymiary coś może uda mi się wybrać z zapasów pozostawionych przez moją Mamę. Ceny na wszystko są odstraszające i trzeba sięgnąć do tego co jest a czuję, że należy Ci się jakieś zadośćuczynienie.

Jaaga podziwiam Twoje zaangażowanie, poświęcenie a przede wszystkim wiedzę i chęć pomocy tym biednym zwierzakom. Podziwiam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przy nowych psach wieszam krótkie firanki..., nie zerwą a przyzwyczają się do wiszących "szmat" wyższe mają podgląd na świat ..., jedynie na drzwiach tarasowych długa zacieniająca zasłona - których  nigdy nikt nie zniszczył (odsuwają nosem).

Okna dachowe - odbicia są fascynujące... tylko jak tam się dostać 😉

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzis Luna juz wychodzi i wchodzi. Nawet treaguje na wołanie, nie sprawdza szczelności ogrodzenia i zaglada gdzie ja jestem. Nie goni kur, zaakceptowała swinię, bez problemu jest z psami. Alatwia się na zewnątrz. Dzięki niej rozruszała się Wena, bo jednak się rozpoznały. Wena jest bardziej aktywna i szuka jej towarzystwa. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.10.2022 o 19:50, Jaaga napisał:

Dzis Luna juz wychodzi i wchodzi. Nawet treaguje na wołanie, nie sprawdza szczelności ogrodzenia i zaglada gdzie ja jestem. Nie goni kur, zaakceptowała swinię, bez problemu jest z psami. Alatwia się na zewnątrz. Dzięki niej rozruszała się Wena, bo jednak się rozpoznały. Wena jest bardziej aktywna i szuka jej towarzystwa. 

Jeszcze będzie z niej super pies. Taka zrównoważona, spokojna towarzyszka dla starszej pani, takiej jak ja, hi hi hi 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.10.2022 o 19:50, Jaaga napisał:

Dzis Luna juz wychodzi i wchodzi. Nawet treaguje na wołanie, nie sprawdza szczelności ogrodzenia i zaglada gdzie ja jestem. Nie goni kur, zaakceptowała swinię, bez problemu jest z psami. Alatwia się na zewnątrz. Dzięki niej rozruszała się Wena, bo jednak się rozpoznały. Wena jest bardziej aktywna i szuka jej towarzystwa. 

Super wiadomości, bardzo się cieszę że udało jej się. Cudna sunia😊😊😊

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.10.2022 o 00:37, Poker napisał:

A czym?
 

Pisalam o tym, że staję koło niej czy przechodzę i dotykam ją nogami, przystaję do niej przyciśnięta. Na to nie reaguje. Czyli nie bliskość człowieka ją stresuje, a to co czlowiek robi. Moge nieść pranie w koszu, miske z jedzeniem i chodzi przy mnie lub zaraz za mną. Jednak wystarczy ręce skierować w jej stronę, to odskakuje. A przy dalszych próbach gmerania reaguje zębami i ma odlot w oczach.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.10.2022 o 11:09, Poker napisał:

A może metodą na kocyk ?

Mam ją łapac w koc? To spora sunia, udało się nam ją tak z ledwością w aucie przytrzymać, żebym założyłam obrożę. Tak wynoszę Amely, ale to całkiem inny i 11 kg pies. W ten sposób szczepiliśmy Melę i jest taki regres, ze praktycznie przebywa teraz tylko na piętrze; schodzi jedynie żeby wyjść do ogrodu. Tez gryzie przy próbach dotknięcia i to był jedyny sposób, żeby w końcu ją zaszczepić. Chyba, ze chodzi o coś innego z kocykiem?

Nie bardzo widzę sens w wymuszaniu dotyku. Ona swoje chyba przeszła, kiedy była łapana do szczepienia. Nie bez powodu pracownicy przy wydaniu ze schroniska odmówili założenia smyczy i bez obroży przenieśli ją w klatce do auta. Moim zdaniem i tak robi spore postępy.  Jest zrównoważoną sunią, super sobie radzi w domu. Teraz juz normalnie wychodzi i wchodzi. Po 4,5 roku życia w kojcu i tak doskonale radzi sobie z tyloma nagłymi zmianami. Nawet na imię teraz zawsze reaguje, taka mądralińska dziewczyna 😀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O jakim łapaniu w koc myślisz??? To nieporozumienie.

Metoda na kocyk polega na tym, że zwiniętym w rulon miękkim kocykiem głaszczesz  psa po boku. Jak się przyzwyczai do dotyku kocyka, to zaczynasz równocześnie z kocykiem dotykać go palcami . A potem coraz częściej samymi  palcami pod osłoną  kocyka. A potem dłonią. Metoda wypróbowana.

Rozumiem, że możesz nie mieć czasu.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.09.2022 o 17:58, Nadziejka napisał:

Sercem Dla Czarnuszki Od Jo I Grażynki 10.10 Zajrzyj Dobrodzieju

 

        Kolczyki SERCA RÓŻOWE - 15mm - 6574120116 - oficjalne archiwum Allegro

        Dla czarnuszki pierwszy kramik zapraszam goraco zapraszam
 
Joasiu 145 zl poslalam dla Lunieczki z modlitwa wszelka
i ja prosze o modlitwę za nas za Nadziejkowo calunie
 
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2022 o 09:18, Nadziejka napisał:
 
Joasiu 145 zl poslalam dla Lunieczki z modlitwa wszelka
i ja prosze o modlitwę za nas za Nadziejkowo calunie
 

Bardzo dziękujemy Ewo, to dla nas wielka pomoc, Lunka ma mało deklaracji i wszelka pomoc jest cenna. Na razie nie jest adopcyjna, wiem że Jagna robi co może ale to może potrwać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2022 o 15:22, agat21 napisał:

Cieszą postępy Luny. Kolejny pies straumatyzowany schronem dochodzi do siebie w normalnych warunkach. 🙂

Dzis mnie Luna wzruszyla, bo wybiegła do mnie z domu przywitać się ze mną. Cieszy taka reakcja, mimo że dotykać się nie daje. Widać jednak, że nie jestem jej obojętna już. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...