Jump to content
Dogomania

Agat już w swoim super domu ! Agat - psiak o którym wiemy bardzo niewiele, a który bardzo potrzebuje pomocy.


elik

Recommended Posts

Dnia 24.09.2022 o 19:44, Grażka123 napisał:

Jak patrzę na niego to wydaje mi się, że dla niego to będzie za późno, nawet jeśli byłoby miejsce.

Też się tego boję  😞  Sytuacja jest na prawdę patowa.
Czy z kojca wolontariackiego mógłby być zabrany do weta poza schronem?

Link to comment
Share on other sites

Od 4-tej nie śpię tylko myślę o tym psiaku i czuję ogromny żal do ludzi, przez których on tak bardzo cierpi.
Przeniesienie do  kojca wolontariackiego da możliwość obserwowania go. Może któraś z Was ma weta, któremu mogłaby pokazać zdjęcie tego biedaka, opowiedzieć o jego zachowaniu i to co ewentualnie zauważą wolontariusze i może wet mógłby doradzić czy chociaż na razie można podać mu i ewentualnie co, na odrobaczenie, bo robale na pewno stanowią dla niego poważny problem, a może nawet zagrożenie. Może coś przeciwbólowego można byłoby mu podać?
Może wolontariusz mógłby zaprowadzić go do weta choćby schroniskowego.
On jest pewnie wykastrowany, ale może był wnętrem, a wetowi nie chciało się szukać drugiego jądra i teraz coś złego się z nim dzieje i dlatego psiak tak kuli pupę pod siebie  😞

Link to comment
Share on other sites

Poprosiłam Martusię, żeby po przeniesieniu biedaka do boksu wolontariackiego, zrobić mu badanie krwi i USG jamy brzusznej. Będzie to badanie na terenie schroniska, ale na nasze zlecenie - płatne.
Trzymajmy kciuki, żeby psiak został przeniesiony do boksu wolontariackiego i to jak najszybciej.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.09.2022 o 19:08, Anula napisał:

Może szybciej by przyszła pomoc.Nie wiem jak wygląda z miejscami u Lilutosi w Hoteliku?Odległość też powala.

LILUtosi nie ma dla niego ciepłego miejsca, a on do zewnętrznego kojca się nie nadaje. Poradziła dać go na przebadanie do izolatki. Pytałam Martusię o możliwość oddania go do szpitaliku, ale niestety w Zamościu, ani okolicy żadna lecznica nie ma tak dużej klatki,  w której mógłby przebywać nasz psiak  😞   

Nie piszę o tym gdzie dzwoniłam, z kim rozmawiałam, bo jeśli nie ma pozytywnego wyniku, to nie ma o czym mówić.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.09.2022 o 18:40, elik napisał:

Poprosiłam Martusię, żeby po przeniesieniu biedaka do boksu wolontariackiego, zrobić mu badanie krwi i USG jamy brzusznej. Będzie to badanie na terenie schroniska, ale na nasze zlecenie - płatne. Lekarz schroniskowy, to podobno dobry lekarz o specjalności chirurg. Badania kału na robale, głównie lamblie nie zlecimy mu z wiadomych względów, ale może uda się to zrobić poza schronem.
Trzymajmy kciuki, żeby psiak został przeniesiony do boksu wolontariackiego i to jak najszybciej.

Test na lamblie jest u niego najważniejszy, bo powodują stan wychudzenia, nie wchłaniania tluszczy, odwodnienia i wycieńczenia. Można poprosić o wykonanie, bo pobiera się paleczka wymaz z odbytu. Nie trzeba badac zebranego kału jak na inne robale. To test na przeciwciała, wiec nikt nie szuka samej giardii. Dokładnie tak wygladajacy przecież przyjechal do nas Dylan. Wystarczyło metronidazol i dzis to dorodny, imponujący pies.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.09.2022 o 07:42, Jaaga napisał:

Test na lamblie jest u niego najważniejszy, bo powodują stan wychudzenia, nie wchłaniania tluszczy, odwodnienia i wycieńczenia.

Rozmawiałam o tym z Martą. Szczegóły podam Ci na PW, albo zadzwonię.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.09.2022 o 10:25, Grażka123 napisał:

Obdzwoniłam hotele w mojej okolicy. Bez wolnych miejsc do końca października. 500,00 zł + karma - drogo, ale to okolice Warszawy. Piszę tak orientacyjnie.

Wielkie dzięki za pomoc w szukaniu lokum dla piesia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...