Jump to content
Dogomania

Agat już w swoim super domu ! Agat - psiak o którym wiemy bardzo niewiele, a który bardzo potrzebuje pomocy.


elik

Recommended Posts

Dnia 27.09.2022 o 13:17, elik napisał:

Niestety  😞 

Jeszcze spróbuję zadzwonić do kasiainat, jak radzi AlfaLS. Mam nr telefonu, bo kiedyś miałam u Niej psiaczka.

EDIT
Kurcze nie mam  😞  Musiałam wykasować przy zmianie telefonu.

Czy ktoś ma numer telefonu do kasiainat?

Już Ci wysyłam 🙂

Link to comment
Share on other sites

Bardzo, bardzo, ale to ogromnie bardzo Wam dziękuję za pomoc w szukaniu miejsca dla tego psiaka.

Ja też nie próżnowałam. Net przeszukany na wszystkie strony, telefon gorący od dzwonienia, ale chyba warto było.

Znalazłam wolne miejsce w Domowym hotelu dla Psów u Reksa. Hotel oddalony około 60 km od Zamościa, cena 500,00 zł/m-c + karma. Mam nadzieję, że karmę zafunduje Fundacja ZEA, ale my musimy dozbierać deklaracji jeszcze 75,00 zł.

Psiak musi być zbadany pod kątem parwowirozy.

To link do tego hoteliku. Może ktoś zna, ma jakieś doświadczenia z tym hotelem, to bardzo proszę o opinię. Podczas półgodzinnej rozmowy oceniłam panią jako dobrą opiekunkę dla zwierzą. Warunki można nieco podglądnąć na zdjęciach i filmikach.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063538903770

Proszę o uwagi.

Muszę odpocząć od kompa, będę dopiero późnym wieczorem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2022 o 17:28, elik napisał:

Bardzo, bardzo, ale to ogromnie bardzo Wam dziękuję za pomoc w szukaniu miejsca dla tego psiaka.

Ja też nie próżnowałam. Net przeszukany na wszystkie strony, telefon gorący od dzwonienia, ale chyba warto było.

Znalazłam wolne miejsce w Domowym hotelu dla Psów u Reksa. Hotel oddalony około 60 km od Zamościa, cena 500,00 zł/m-c + karma. Mam nadzieję, że karmę zafunduje Fundacja ZEA, ale my musimy dozbierać deklaracji jeszcze 75,00 zł.

Psiak musi być zbadany pod kątem parwowirozy.

To link do tego hoteliku. Może ktoś zna, ma jakieś doświadczenia z tym hotelem, to bardzo proszę o opinię. Podczas półgodzinnej rozmowy oceniłam panią jako dobrą opiekunkę dla zwierzą. Warunki można nieco podglądnąć na zdjęciach i filmikach.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063538903770

Proszę o uwagi.

Muszę odpocząć od kompa, będę dopiero późnym wieczorem.

Baaardzo się cieszę! Odwaliłaś kawał roboty z tymi poszukiwaniami! Wielkie BRAWO! 🤗 Oby jak najszybciej psiak mógł opuścić schron 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2022 o 17:28, elik napisał:

Znalazłam wolne miejsce w Domowym hotelu dla Psów u Reksa. Hotel oddalony około 60 km od Zamościa, cena 500,00 zł/m-c + karma. Mam nadzieję, że karmę zafunduje Fundacja ZEA, ale my musimy dozbierać deklaracji jeszcze 75,00 zł.

Zea psom przyjeżdżającym do nas zazwyczaj opłaca pierwszy miesiąc karmy lub po prostu kupuje duzy worek. Nie sądzę, że jest w stanie na stałe udźwignąć takie obciążenie finansowe. Jednak to juz Tola musi się wypowiedzieć i musicie to sobie ustalić. Ja wiem tylko jak jest u nas, bo tez szukam wsparcia na fb i organizuje posty "żebracze".

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2022 o 19:50, Grażka123 napisał:

Wspaniała wiadomość. Tylko czy schronisko wyda chorego psa a trzeba go wysłać jak najszybciej.

Czekamy na Martusię. Może powie co się udało załatwić w kwestii badania krwi i czy ewentualnie są szanse na zrobienie testu na parwowirozę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.09.2022 o 06:55, elik napisał:

Czy są jakieś nowe wiadomości o psiaku?

Najlepiej zadzwoń do Toli zamiast tu pytać, bo tylko Tola i jej mąż maja kontakt ze schroniskiem 😉 Z tego co wiem, nie i dzis będą starali się coś dowiedzieć.  

Z testem na parwo może być problem, bo ostatnio jak szukałam to dopiero w piatej przychodni mieli i to jeden. Jest drogi ( min. 120 zł) hurtownie nie sprzedają po 1 sztuce a tez nie w pełni wiarygodny. Tzn wynik dodatni potwierdza, ujemny nie wyklucza. Gdyby pies byl dopiero zarażony, to test tego nie wykaże.  Objawy sa do 14 dni. Może lepiej podać surowice na miejscu, tzn po przyjeździe do hoteliku? Tylko trzeba ją  znaleźć. Jest za nędzny na szczepienie, wiec najwieksza pewność da surowica. Oczywiście musi być przechowywana i transportowana w temperaturze lodówkowe, żeby w ogóle zadziałała.

I jeszcze musimy wziąć pod uwagę, że wet schroniskowy może  poczuć się urażony litanią oczekiwań, sugerowaniem choroby wirusowej i w końcu nie wyda psa, jako chorego. Do nas trafiały psy w takim stanie i na miejscu jechały do weta, którego umawiałam juz wcześniej, przed ich przyjazdem. Może lepiej zorganizować to podobnie, skoro znalazłaś hotelik. Zabrac psa i wszystko ogarnąć na miejscu, poza schroniskiem.

Link to comment
Share on other sites

Zostałam podlinkowana więc zaglądam ;). Tak mój Boguś z padaczką tam był. Ja byłam zadowolona i kontakt z Magdą bardzo fajny. W pewnym momencie nawet zaadoptowała Bogusia bo powiedziała, że jak sobie wyobrazi że ktoś go z powodu padaczki jednak zwróci to złamie mu serce i ona na to nie pozwoli.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.09.2022 o 09:15, Olena84 napisał:

Zostałam podlinkowana więc zaglądam ;). Tak mój Boguś z padaczką tam był. Ja byłam zadowolona i kontakt z Magdą bardzo fajny. W pewnym momencie nawet zaadoptowała Bogusia bo powiedziała, że jak sobie wyobrazi że ktoś go z powodu padaczki jednak zwróci to złamie mu serce i ona na to nie pozwoli.

Bardzo dziękuję, że zaglądnęłaś i cieszę się bardzo z tak pozytywnej oceny tego hoteliku. Też odebrałam Panią Magdę bardzo pozytywnie, jako osobę empatyczną. 
Bardzo Ci dziękuję za podzielenie się z nami swoją oceną tego hoteliku     
351903389_dzikuj7.jpg.ad534757026f7d0bec620b37e52175d4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.09.2022 o 10:37, agat21 napisał:

To teraz tylko wielkie kciuki, żeby psa udało się jak najszybciej zabrać ze schronu. Zgadzam się z Jagą, że nie warto w schronie robić badań. Zwłaszcza zbyt wielu...

Tak, jak pisałam wczoraj, uzgodniłam z Martą, że w schronie zrobią tylko badanie krwi.  Zastanawiam się jak rozwiązać ten test na parwo. Może faktycznie lepiej podać mu surowicę tylko skąd ja wziąć?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.09.2022 o 10:52, elik napisał:

Tak, jak pisałam wczoraj, uzgodniłam z Martą, że w schronie zrobią tylko badanie krwi.  Zastanawiam się jak rozwiązać ten test na parwo. Może faktycznie lepiej podać mu surowicę tylko skąd ja wziąć?

Trzeba podzwonić po przychodniach w okolicy hoteliku.  Ja dziś odbieram z Czech, ale to drugi kraniec kraju. W okolicach Zamościa przychodnie miewały ukraińską surowicę. U nas łatwiej zdobyć surowicę, niż test.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...