Jump to content
Dogomania

Agat już w swoim super domu ! Agat - psiak o którym wiemy bardzo niewiele, a który bardzo potrzebuje pomocy.


elik

Recommended Posts

Nie mam doświadczenia w takiego rodzaju umowach ale ten zapis jest chyba inny niż zazwyczaj.

2. W przypadku skrócenia terminu pobytu, zapłacona kwota nie podlega zwrotowi.

Czy płatność za pobyt jest przed wykonaniem usługi?

Jeśli tak to oznaczałoby, że jeśli Agat na początku miesiąca np znajdzie dom to pieniądze za cały miesiąc nie zostaną zwrócone? To samo jeśli okaże się, że nie może w hoteliku pozostać i trzeba mu szukać nowego lokum.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2022 o 11:48, uxmal napisał:

Nie mam doświadczenia w takiego rodzaju umowach ale ten zapis jest chyba inny niż zazwyczaj.

2. W przypadku skrócenia terminu pobytu, zapłacona kwota nie podlega zwrotowi.

Czy płatność za pobyt jest przed wykonaniem usługi?

Jeśli tak to oznaczałoby, że jeśli Agat na początku miesiąca np znajdzie dom to pieniądze za cały miesiąc nie zostaną zwrócone? To samo jeśli okaże się, że nie może w hoteliku pozostać i trzeba mu szukać nowego lokum.

 

Jeśli płatność jest z góry i tak, jak piszesz Agat znajdzie dom lub zmieni hotel np. na początku miesiąca lub w ogóle przed upływem końca miesiąca, a pieniądze za resztę dni nie zostaną zwrócone, to moim zdaniem jest to nieuczciwe.

Rozumiem taki zapis w przypadku psów, które umieszcza właściciel np. na czas urlopu, ale przecież my nie wiemy, jak długo Agat będzie czekał na DS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli Agat znajdzie dobry DS zanim minie czas opłacony z góry, to będziemy skakać do góry z radości... Jak znam Panie Dogomaniaczki, to natychmiast wtulą na miejsce Agata kolejnego psa, żeby nie zmarnować zapłaconej kwoty:-).  Chyba że znam źle...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2022 o 15:01, Sowa napisał:

Jeśli Agat znajdzie dobry DS zanim minie czas opłacony z góry, to będziemy skakać do góry z radości... Jak znam Panie Dogomaniaczki, to natychmiast wtulą na miejsce Agata kolejnego psa, żeby nie zmarnować zapłaconej kwoty:-).  Chyba że znam źle...

Ja na pewno skakałabym z radości gdyby Agatowi trafił się dobry dom choćby na początku miesiąca, bo dobry dom wart jest każdych pieniędzy.
Jeśli jest dobry hotel, który zwróci kasę za nie wykorzystany okres pobytu, i zgodzi się przyjąć Agata, to nie widzę przeszkody, żeby go tam umieścić. Tylko ja nie znam takiego hotelu więc jeśli ktoś zna, to bardzo proszę o adres.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2022 o 15:09, elik napisał:

Ja na pewno skakałabym z radości gdyby Agatowi trafił się dobry dom choćby na początku miesiąca, bo dobry dom wart jest każdych pieniędzy.
Jeśli jest dobry hotel, który zwróci kasę za nie wykorzystany okres pobytu, i zgodzi się przyjąć Agata, to nie widzę przeszkody, żeby go tam umieścić. Tylko ja nie znam takiego hotelu więc jeśli ktoś zna, to bardzo proszę o adres.

Musisz płacić z góry? To psy na nieokreślony czas pobytu, więc najrozsadniej jest rozliczać tak, jak ja czy Szafirka robimy, za miesiac na jego koniec, a jesli pies pojedzie w trakcie miesiąca, to za dni, które rzeczywiście spędził w hoteliku. Ustal to może, bo rzeczywiście, jesli zapłacisz niemałe przeciez pieniądze z góry, a on pojedzie np 2 dnia któregoś miesiaca, to nie stracicie pięciu stówek. Zaproponuj zakup karmy od razu, a rozliczenie za pobyt na koniec miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2022 o 15:40, Jaaga napisał:

Musisz płacić z góry? To psy na nieokreślony czas pobytu, więc najrozsadniej jest rozliczać tak, jak ja czy Szafirka robimy, za miesiac na jego koniec, a jesli pies pojedzie w trakcie miesiąca, to za dni, które rzeczywiście spędził w hoteliku. Ustal to może, bo rzeczywiście, jesli zapłacisz niemałe przeciez pieniądze z góry, a on pojedzie np 2 dnia któregoś miesiaca, to nie stracicie pięciu stówek. Zaproponuj zakup karmy od razu, a rozliczenie za pobyt na koniec miesiąca.

Ustaliłam z Panią, że będziemy płacić za wykorzystany miesiąc i umieści w umowie moją (Sowy) propozycję:               
Jeśli hotel z jakiegokolwiek powodu nie podejmuje się dalszej opieki nad psem, opiekun psa ma 7 dni na zabranie zwierzęcia z hotelu.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2022 o 16:23, elik napisał:

Ustaliłam z Panią, że będziemy płacić za wykorzystany miesiąc i umieści w umowie moją (Sowy) propozycję:               
Jeśli hotel z jakiegokolwiek powodu nie podejmuje się dalszej opieki nad psem, opiekun psa ma 7 dni na zabranie zwierzęcia z hotelu.

No i super :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2022 o 16:23, elik napisał:

Ustaliłam z Panią, że będziemy płacić za wykorzystany miesiąc i umieści w umowie moją (Sowy) propozycję:               
Jeśli hotel z jakiegokolwiek powodu nie podejmuje się dalszej opieki nad psem, opiekun psa ma 7 dni na zabranie zwierzęcia z hotelu.

uffff..... teraz "tylko" transport i Agat będzie wolny ❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2022 o 10:53, Tola napisał:

Wet jest w schronisku, Agat dzisiaj zostanie zaszczepiony. Za 5 dni można organizować transport. 

Za 5 dni można ustalić  transport czyli najwcześniej na 19.10. 
W który dzień mogą być załatwione formalności związane z odbiorem Agata ze schroniska?

Link to comment
Share on other sites

Na konto Agata znajduja się poniższe kwoty:

    20,00 zł  od  Nesiowata  deklaracja  X  -  7.10.
    20,00 zł  od  kado  deklaracja  X  -  13.10.
    40,00 zł  od  MALWA  deklaracja  X  -  13.10.
    60,00 zł  od  Sowa  deklaracja  X-XII  -  13.10.
    50,00 zł  od  Sowa -  13.10.


  Bardzo serdecznie dziękuję 

499730768_tulipany1.png.13843eeb8c8387f03ab964ea0e3efb28.png

 

oraz
  125,00 zł  od  elik z bazarku  -  13.10.
  232,53 zł  od  elik pozostałość majątku Hugo  -  14.10.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.10.2022 o 12:25, Anula napisał:

Eluniu,podaj konto do wpłaty.

 

Dnia 14.10.2022 o 12:42, Gabi79 napisał:

Ja też poproszę 

Ok bardzo dziękuję  🙂 

Zaraz roześlę ne konta szanownym deklarowiczom.

EDIT
Podam później teraz jadę z Finusien do okulisty. Trzymajcie kciuki proszę, żeby się okazało, że jest możliwe odzyskanie wzroku, że to tylko zaćma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...