Jump to content
Dogomania

Agat już w swoim super domu ! Agat - psiak o którym wiemy bardzo niewiele, a który bardzo potrzebuje pomocy.


elik

Recommended Posts

Dnia 26.09.2022 o 22:09, Radek napisał:

Przyznam, że się denerwuję o psiaka. 

Ja bardzo się o niego martwię. Byłoby prosto, gdyby było dla niego miejsce, ale pomimo pukania  tu i tam, na razie nie znajduję hotelu, który chciałby go przyjąć  😞  

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Was wszystkich proszę o burzę mózgów. Pewnie jest gdzieś hotel, który go przyjmie, tylko gdzie?  
Może przychodzi Wam do głowy jakiś hotel, albo DT, będę dzwonić i pytać. Musimy znaleźć dla niego jakieś lokum, żeby można było zabrać go ze schronu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.09.2022 o 18:40, elik napisał:

Poprosiłam Martusię, żeby po przeniesieniu biedaka do boksu wolontariackiego, zrobić mu badanie krwi i USG jamy brzusznej. Będzie to badanie na terenie schroniska, ale na nasze zlecenie - płatne.
Trzymajmy kciuki, żeby psiak został przeniesiony do boksu wolontariackiego i to jak najszybciej.

Po rozmowie z Martusią doszłam do wniosku, że badanie USG nie ma sensu, bo i tak w schronisku pies nie będzie leczony, a po wyjściu ze schronu, jeśli to nastąpi, wet nie będzie się opierał na tym USG tylko zleci nowe. Szkoda kasy, której nie mamy za wiele.
Poprzestaniemy na badaniu krwi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.09.2022 o 22:34, elik napisał:

Bardzo Was wszystkich proszę o burzę mózgów. Pewnie jest gdzieś hotel, który go przyjmie, tylko gdzie?  
Może przychodzi Wam do głowy jakiś hotel, albo DT, będę dzwonić i pytać. Musimy znaleźć dla niego jakieś lokum, żeby można było zabrać go ze schronu.

Podpisuję się obiema rękami. Ja już nie mam więcej pomysłów na hotele. Te, co miałam, zostały sprawdzone przez Elę i nie ma tam miejsc albo są poza zasięgiem finansowym. A pies ma mało czasu. 😰

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

TZ był dzisiaj w schronisku, rozmawiał z pracownikiem - wg niego zachowanie psa wynika z jego natury belga; w osobnym boksie też  jest bardzo żywy, potrzebuje ruchu, nowych bodźców i chyba zabawy... Cały czas skacze, biega,  potrzebuje towarzystwa innych psów.  Nie ma agresji do człowieka, dał się  wyprowadzić do innego boksu. Ma apetyt, nie ma biegunki. Zaznaczam, że to są słowa pracownika .TZ będzie dzisiaj dzwonić do weta i prosić o badanie - morfologię z biohemią. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2022 o 11:50, Tola napisał:

TZ był dzisiaj w schronisku, rozmawiał z pracownikiem - wg niego zachowanie psa wynika z jego natury belga; w osobnym boksie też  jest bardzo żywy, potrzebuje ruchu, nowych bodźców i chyba zabawy... Cały czas skacze, biega,  potrzebuje towarzystwa innych psów.  Nie ma agresji do człowieka, dał się bez problemu wyprowadzić do innego boksu. Ma apetyt, nie ma biegunki. TZ będzie dzisiaj dzwonić do weta i prosić o badanie - morfologię z biohemią. 

Super może dowiemy się co mu jest.
Z relacji pracownika można sądzić, że pies jest w dobrej kondycji. Z czego więc wynika jego coraz większa chudość? Czemu na zdjęciach z różnego okresu ma coraz bardziej wygięty grzbiet?
Poczekajmy z wnioskami do czasu wyników badani. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2022 o 12:09, Sowa napisał:

Teraz jest taka moda, aby każdemu rudemu psu przypisywać korzenie belgijskie; jednak tak silne wychudzenie i grzbiet zgięty w pałąk nie może być skutkiem tylko zwiększonej potrzeby ruchu.  

Pisałyśmy razem. Mnie też niepokoi ten wygięty grzbiet.

Link to comment
Share on other sites

Po uregulowaniu wszystkich należności w kwocie 840,97 zł, na koncie Hugo pozostała kwota 222,53 zł. Na kwotę tę składają się wpłaty od Nesiowata i z bazarku od agat21 i  Nadziejka. Zgodnie z wolą Anula, kwotę tę także przekazuję na potrzeby psiaka z tego wątku. Myślę, że jest to także zgodne z wolą tych trzech Wspaniałych Dziewczyn      2051071049_serduszka2.png.ec417c53d964d461167e44e0acaa799f.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2022 o 12:09, Sowa napisał:

Teraz jest taka moda, aby każdemu rudemu psu przypisywać korzenie belgijskie; jednak tak silne wychudzenie i grzbiet zgięty w pałąk nie może być skutkiem tylko zwiększonej potrzeby ruchu.  

Ja w ogóle nie rozumiem doszukiwania się w kundelkach jakiejś rasy, nie wiem co to ma na celu.

Ale jeśli ktoś ma taką potrzebę, to jego sprawa.

Oby udało się znaleźć lokum dla rudaska

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2022 o 09:41, agat21 napisał:

Ogromne kciuki żeby się udało! 🙂👍

Niestety  😞 

Jeszcze spróbuję zadzwonić do kasiainat, jak radzi AlfaLS. Mam nr telefonu, bo kiedyś miałam u Niej psiaczka.

EDIT
Kurcze nie mam  😞  Musiałam wykasować przy zmianie telefonu.

Czy ktoś ma numer telefonu do kasiainat?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...