Jump to content
Dogomania

Agat już w swoim super domu ! Agat - psiak o którym wiemy bardzo niewiele, a który bardzo potrzebuje pomocy.


elik

Recommended Posts

Dnia 23.09.2022 o 20:24, Tola napisał:

 

Wydaje mi się, że ogon jest cały. On nie biega w kółko, tylko po całym boksie, jak nakręcony.  Wydaje się też zupełnie niezainteresowany tym, co się dzieje dookoła, ani psami, ani ich szczekaniem, ani człowiekiem przy siatce. 

Rany.. ☹

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.09.2022 o 21:59, rozi napisał:

Ja bym dała iwermektynę w niewielkiej dawce

Wielkosc dawki nie ma znaczenia, a za mało nie pomoże. U każdego psa podanie to rosyjska ruletka. Nie wygląda na mieszańca ras, którym nie można podawać. Jednak najgorsze sa te sekundy po podaniu, bo jak coś, to nic się nie da zrobić i pies dusi się na naszych oczach.  Jednak trzeba przyznać, jest to najskuteczniejszy środek na pasożyty zewnetrze i wewnętrzne. Miesiac temu dawałam Lindzie i Ciapciakowi na cheyleytiellę.

Ja pierwsze co zrobiłabym mu zdrowotnie,  to zbadała kał i podawała w maleńkich ilościach często jeść.  Na wolności może inaczej reagować, jego zachowanie może wynikać z totalnego stresu. Poza tym przecież psy jak ludzie mogą mieć zaburzenia psychiczne. Wczesniej na każdym zdjęciu gdzie go wypatrzyłam byl szczekajacy i biegający przy siatce.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.09.2022 o 22:23, Jaaga napisał:

 Poza tym przecież psy jak ludzie mogą mieć zaburzenia psychiczne. Wczesniej na każdym zdjęciu gdzie go wypatrzyłam byl szczekajacy i biegający przy siatce.

Trzeba się liczyć z tym, że będzie kolejnym nieadopcyjnym psem, tym bardziej, że chyba starszy. Ale nie można pozwolić tak mu cierpieć. Jesteśmy (dogomaniacy) jego jedyną i ostatnią szansą.

I przy okazji melduję się na wątku. Dziękuję elik, że go założyłaś.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.09.2022 o 23:19, agat21 napisał:

Mam wrażenie, że gdy opuści schron będzie zupełnie innym psem. On chyba wyjątkowo źle znosi to miejsce 😞

Ja tez tak myślę.  Każdy inaczej reaguje na zamknięcie, każdy ma bagaż doswiadczen., zazwyczaj złych.. Andżelę np  kojec tak frustruje po latach życia w nim, że po 10 min. zamkniecia w nim składa metalowa miske wpół  na placek. Rozne psy maja różne strachy. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.09.2022 o 22:23, agat21 napisał:

Czy wiadomo gdzie mógłby jechać?

Tez jestem ciekawa czy ma juz gdzie jechać? Gdyby mial jechać gdzieś w Polskę, to jakby potrzebował 1-2 dni przystanku, to może być u nas. Na wybiegu Zewa jest metalowy kojec, gdzie ostatecznie mogłabym go zamknąć na ten czas. Tylko kojec maly, a psa w takim stanie nie wypuszcze na ogrod. Zakładając, że będzie ciagle szczekać, a Zew dostanie furii na konkurenta w jego budzie, to dłużej niz tyle, my ani okoliczni mieszkańcy nie wytrzymamy 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.09.2022 o 22:23, agat21 napisał:

Czy wiadomo gdzie mógłby jechać?

 

Dnia 24.09.2022 o 07:24, Jaaga napisał:

Tez jestem ciekawa czy ma juz gdzie jechać?

Trudna sprawa czekamy na odpowiedź katakkta. Zastanawia się czy przy ogrzewaniu domku dla psów nie wyjdzie kosmiczna cena. Ma to przemyśleć. Jak na razie nie ma innej opcji. 
A co pani Dorota?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.09.2022 o 10:19, elik napisał:

 

Trudna sprawa czekamy na odpowiedź katakkta. Zastanawia się czy przy ogrzewaniu domku dla psów nie wyjdzie kosmiczna cena. Ma to przemyśleć. Jak na razie nie ma innej opcji. 
A co pani Dorota?

Też  nic nie znalazła.  Teraz wielu boi się kosztów ogrzewania, wiec się nie dziwię, że trzeba to przemyśleć i przeliczyć. 

Link to comment
Share on other sites

Z ulgą zauważyłam, że psiak ma swój wątek. Jego wygląd przeraża i ja też mam wrażenie, że czas odgrywa ważną rolę. 

Moi sąsiedzi Ola i Patryk zadeklarowali stałą w kwocie 100,00 zł. Przesłałam zdjęcie i podziękowałam. Mam nadzieję, że wkrótce coś się znajdzie i psiak dostanie konkretną pomoc.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.09.2022 o 10:19, elik napisał:

 

Trudna sprawa czekamy na odpowiedź katakkta. Zastanawia się czy przy ogrzewaniu domku dla psów nie wyjdzie kosmiczna cena. Ma to przemyśleć. Jak na razie nie ma innej opcji. 
A co pani Dorota?

A na miejsce Cymusia u p. Kasi nie da rady? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.09.2022 o 13:33, agat21 napisał:

A na miejsce Cymusia u p. Kasi nie da rady? 

Elik pisala, ze P. Kasia jet na urlopie. Tez mi to przyszlo do głowy. Może udałoby się, gdyby zostal oddzielony w schronisku i poczekalby tam do końca urlopu pod opiem wolontariuszki. Elu, jest to realne?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.09.2022 o 11:49, Grażka123 napisał:

Z ulgą zauważyłam, że psiak ma swój wątek. Jego wygląd przeraża i ja też mam wrażenie, że czas odgrywa ważną rolę. 

Moi sąsiedzi Ola i Patryk zadeklarowali stałą w kwocie 100,00 zł. Przesłałam zdjęcie i podziękowałam. Mam nadzieję, że wkrótce coś się znajdzie i psiak dostanie konkretną pomoc.

Oooo  to wielka kwota  🙂  Bardzo, bardzo dziękujemy   1452760007_dzikujzserca2.gif.fc9b3ef6d3bff0bbb1b621c974f0f504.gif

Przekaż, proszę, że bardzo jestem wdzięczna  653705930_kwiatki6.gif.2a8d3b8ef1baf9434f5b6d2e67507e0d.gif

 

Jeśli założymy, że hotel będzie kosztował 500,00zł/m-c, to brakuje już tylko 125,00 zł  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.09.2022 o 13:33, agat21 napisał:

A na miejsce Cymusia u p. Kasi nie da rady? 

Zanim zdecydowałam się pomóc temu biedakowi, to poprosiłam Panią Kasię o przyjęcia biedaka z Miedar z wielkim guzem na karku. Pani Kasia się zgodziła, ale dopiero po 20.10. bo teraz jedzie na urlop. Zapytam czy przyjęłaby także tego naszego biedaka z Zamościa. 

Kurtka, przydałby się bazarek imienny dla niego, bo nawet nie wiemy jak o nim mówić.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.09.2022 o 15:29, elik napisał:

Zanim zdecydowałam się pomóc temu biedakowi, to poprosiłam Panią Kasię o przyjęcia biedaka z Miedar z wielkim guzem na karku. Pani Kasia się zgodziła, ale dopiero po 20.10. bo teraz jedzie na urlop. Zapytam czy przyjęłaby także tego naszego biedaka z Zamościa. 

Kurtka, przydałby się bazarek imienny dla niego, bo nawet nie wiemy jak o nim mówić.

Zrobię dziś bazarek Elu 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.09.2022 o 15:29, elik napisał:

Zanim zdecydowałam się pomóc temu biedakowi, to poprosiłam Panią Kasię o przyjęcia biedaka z Miedar z wielkim guzem na karku. Pani Kasia się zgodziła, ale dopiero po 20.10. bo teraz jedzie na urlop. Zapytam czy przyjęłaby także tego naszego biedaka z Zamościa. 

Kurtka, przydałby się bazarek imienny dla niego, bo nawet nie wiemy jak o nim mówić.

Jak patrzę na niego to wydaje mi się, że dla niego to będzie za późno, nawet jeśli byłoby miejsce.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...