Jump to content
Dogomania

***** R O Z L I C Z O N Y *** TRUCIZNA I obiady domowe i konfitury *** dla Promyka, Tuptusia i innych staruszków u Molly ***


rozi

Recommended Posts

Dnia 29.09.2022 o 15:18, dwbem napisał:

Zazdroszczę tych jabłoni starych odmian, tęsknię za tymi dawnymi jablkami i gruszkami. Choć gruszki jeszcze jakoś się pojawiaja ale jabłek nie widzę.

Gruszek już nie mam, ale może w którymś momencie będę w Warszawie chwilę, zostawię dla Ciebie trochę jabłek w jakimś sklepie, czy u fryzjera na przykład, przy Placu Wilsona.

Nie obiecuję.

Link to comment
Share on other sites

To jest pies z rodzaju "czego się denerwujesz".

Idę, Perełka biegnie kawał ode mnie, patrzę że facet jedzie na rowerze, weźmie się przestraszy, to wołam, mówię równaj. Równa, ale chce wiedzieć po co... aaa! facet na rowerze! to spoko, nie podejdę do niego. I już nie równa, idzie w pole.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.09.2022 o 08:14, rozi napisał:

Mam dwie jabłonie, kosztela i glogierówka chyba, pyszne są te drugie, nigdy takich nie jadłam wcześniej. I gruszę mam też jakaś stara odmiana, jest zdjęcie w Drugim Obiegu..

Masz glogierówkę. To moje ukochane jabłko.

Link to comment
Share on other sites

Z netu widzę zielone z rumieńcem, nie żółte.

No to ja nie wiem, co mam. Zadzwoniłam nawet do poprzedniej właścicielki, ale ona za mną nie przepada i złośliwie powiedziała, że nie wie, stara małpa. Tak, ona nie wie! Cały ogród botaniczny, a nie wie, jaka jabłoń  puknijsie.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.09.2022 o 19:11, sunnynight napisał:

Na tej fotce to wygląda jak malinowa oberlandzka. Ale ja się nie znam, nie lubię jabłek.

Malinowa oberlandzka ma inny kolor , inne wybarwienia i inny kształt owocu. To druga moja ulubiona odmiana.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.09.2022 o 19:44, sunnynight napisał:

Ja mam oliwkę żółtą, zupełnie niejadalna, ale za to mus na szarlotki wychodzi najlepszy!

Mam oliwkę żółtą i jest pyszna. Może za późno ją zrywałaś.

 A tak w ogóle to nawet zrazy ze starych odmian szczepione na  podkładkach 

karłowych i półkarłowych dają inne smaki owoców. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...