Jump to content
Dogomania

Kiedy szkolenie doga??


Nula28

Recommended Posts

Przepraszam, że zawaliłam od razu całe forum, ale muszę się odkuć. Nie było nas trochę, więc - wybaczcie ten słowotok.

przede wszystkim: składam Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji przyczłapania 2005 roku. Wam i Waszym psiakom.

Obiecałam zdjęcia pręguska doziego, sorry lecz nie było kiedy i jak, ale tym razem OBIECUJĘ, że postaramy się je przesłać 8)

mam ważne pytanie do doświadczonych dodziarzy i proszę pliiiiiz!!!! o odpowiedź.

Kiedy z dogiem na szkolenie (czyli w jakim wieku) i na jakie szkolenie najpierw????

Pozdrawiam

:D

Link to comment
Share on other sites

My z Veną wyszłyśmy już na prawie postą odnośnie posłuszeństwa,ale jednak za pozno zaczęłyśmy-chodzi mi oczywicie o szkolenie we własnym zakresie.

Wiec nauczona troszke smutnym doswiadczeniem mówię że jak najwcześniej :-) I czasami jednak trzeba sie posunac do nietuzinkowych sposobów,bo Vena sie okazala psem przebiegłym :-)

Np.dziś było mokro,bo niestety leje deszcz i jakos tak mi sie powiedzialo żeby Vena usiadła,ona jest wygodnicka troche więc usiadła,owszem,.tyle ze chodnik byl mokry i ta dama nie mogła usiaść na tyłku tylko podniosla swoje szanowne cztery literki pare cm nad ziemię :-)

Link to comment
Share on other sites

Ja dla osob poczatkujacych polecam szkolenie od przedszkola.
Polecam takze PT,jednak od kiedy szkolic PT to mysle,ze zalezy glownie od psa....( tak jak juz mowilam mimo,ze Malenstwo jest pojetne to w wieku 6m-cy nie nauczylby sie na PT niczego )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja tylko na chwile, bo dozio zajmuje max mojego czasu za dnia, dobrze ze w nocy grzecznie spi :lol:
Dziekuje za rady, wszystko pieknie, jestemy nauczeni siadania, lezenia, przychodzenia, wypuszczania zabawek z mordki na komende, ale co z tego, kiedy jak nam sie akurat zechce, potrafimy latac w kolko skweru przez dwadziescia minut i nikt nie jest w stanie nam przerwac tej arcyzabawnej czynnosci??? :evil:
Dodam, ze male dozie potrafia byc juz bardzo szybkie. Mam wiec wiele atrakcji z malenstwem :o

Link to comment
Share on other sites

Onna, My wybieramy się do przedszlkola gdzieś przy jeziorku czerniakowskim. Ale nie mam pojęcia jak się zwie to przedszkole.

Mają całkiem fajne zasady, płaci się tylko za wychodzone lekcję, więc nic nie przepada. To przedszkole połączone z takim mini szkoleniem, odpowiednim dla wieku malców, a póżniej można jeszcze się długo kształcić :wink:

No i co najwazniejsze, pare znajomych dogów juz tam chodziło i sobie chwalą... :)

Uściski dla Wszystkich maluchów :)

Link to comment
Share on other sites

Carragan my jak pojedziemy po malucha gdzies powiedzmy około połowy maja, to tak pod koniec czerwca pójdziemy do przedszkola, a potem na PT bo to ja musze sie nauczyc jak z doziem sobie radzic :D Ale ty na PT wiosna to pewnie sie nie spotkamy :(

O ile dobrze to policzyłam :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onnna']Korona,
To ja też chcę!!!!!!!!!!!!
Nad Jeziorko to nawet taka ofiara samochodowa jak ja dojadę i co najważniejsze - wrócę :-)
Gdzie szukać namiarów na nich?[/quote]

Świetnie!!!!

Wyślę Ci na pw tel do nich.
Onna, a od kiedy chciałabyś chodzić z maluszkiem. Ja zastanawiam się czy nie iść juz w tą sobotę??
Boje się, ze jak będę to ciągle odwlekać, to wiek przedszkolny minie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja osoba swoją zapewniam ze do sympatycznych osób takze nie naleze. Wiem to od długoletnich przyjaciół, którzy to odwazyli zradzic mi swoje wrazenia z pierwszych spotkań. Podobno jestem "straszna zołza", "wredne babsko", "zarozumialec" ... no sporo by sie uzbierało :D
Najdziwnieszsze :roll: jest jednak to że ci którzy tak o mnie mysleli, a los zmusił ich do blizszego ze mna kontaktu, sa ze mna do dzis :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...