Jump to content
Dogomania

prosimy o pomoc :)


Ancia123

Recommended Posts

Witam wszystkich DOGOMANIAKÓW :D
Wraz z moim psiakiem postanowiliśmy się wziąść za bikejoring.
NIestety nie wiemy jak się do tego zabrać...
Postanowiłam tak dlatego gdyż Ciapek to taki mały narwaniec i chciałam zrobić mu przyjemność z biegania.Dlatego proszę o pomoc ;**
. ćwiczymy codziennie biegamy,skaczemy itp. :)
Niestety do tego potrzebny jest sprzęt...
Potrzebuje danych gdzie taki kupić...;**
Jest tez mały problem :(
Bo Ciapi ciągnie się do wszystkich napotkanych psów...

Link to comment
Share on other sites

PATIszon - jestem tu nowa - co nie znaczy ZIELONA.
Koleżanka prosi o pomoc - to pomóż jeśli jesteś w stanie a nie pisz podpuszczalskich tekstów. Uważasz że pojęcia
[B][FONT=Arial][SIZE=4]Bikejoring jest mało znane??? i nikt o tym nic nie wie??[/SIZE][/FONT][/B]

Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów w Polsce posiada kadrę i reprezentację Polski w tej dyscyplinie, natomioast aby wydobyć z psa wytrzymałoćś zalecana jest uzozmaicona tresura w tym zkresie - wiąże się to też z torem przeszkód i innymi formami aktywności ruchowej, sprawnościowei, koordynacyjnej itp. itd. ważne są również elementy skoków, zaskoczenia, odwagi psa idt.....
Więc "diabełek" przy Twoim poście jest trochę nie na miejscu... :)

Link to comment
Share on other sites

Litości :placz:
co najmniej 2/3 tematów w tym dziale mówi o tym jak zaczynać/trenować/doskonalić się w bikejoringu. Wystarczy rzucić na nie okiem.

Ironia PATIszona jest jak najbardziej na miejscu ;)

Moje skromne doświadczenie w tej dyscyplinie podpowiada, że istotne są trzy rzeczy:
-podstawowe wyposażenie, które da wygodę psu i bezpieczeństwo rowerzyście (uprząż + lina amortyzowana, pałąk na kierownicę lub wysięgnik, kask i rękawiczki)
- szybkość i wytrzymałość psa
- reakcje psa na komendy

i pozostaje tylko: ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć (siebie i psa)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marzenka01']

Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów w Polsce posiada kadrę i reprezentację Polski w tej dyscyplinie, natomioast aby wydobyć z psa wytrzymałoćś zalecana jest uzozmaicona tresura w tym zkresie - wiąże się to też z torem przeszkód i innymi formami aktywności ruchowej, sprawnościowei, koordynacyjnej itp. itd. ważne są również elementy skoków, zaskoczenia, odwagi psa idt.....
Więc "diabełek" przy Twoim poście jest trochę nie na miejscu... :)[/quote]

O ciekawe. Mozesz rozwinac temat?
najlepiej jak to uczymy psa zaprzegowego skokow.

Dziewczyna prosi o porade w sprawie sprzetu do uprawiania bikejoringu, nota bene topikow na ten temat jest tu masa, jak zauwazyl [B]gregj,[/B] ale skoro nie jestes zielona to powinnas to zauwazyc.
Ty natomiast rzucasz malo konkretna odpowiedz o sprzecie do uprawiania agility? W zasadzie mozna sie tylko domyslac, bo nic konkretnego nie piszesz :niewiem:

no sory, topik do zamkniecia w/g mnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...