Jump to content
Dogomania

Tosia i Teoś - kolejna schroniskowe malizny już w swoich stałych domach :)


Recommended Posts

Strach, niepewność, brak poczucia bezpieczeństwa, to na pewno uczucia nieobce większości psów w schronisku. Pomóc chciałoby się wszystkim psiakom. Niestety ani nie ma tylu miejsc, gdzie można je zabrać, ani finansów na taką pomoc. Robimy co możemy, szukamy, prosimy, żeby udało się jeszcze jedno nieszczęście wyciągnąć.

Kiedy wydaje się, że już więcej się nie da, Tola robi zdjęcia chowającej się do tej pory w zakamarkach suczce i już wiadomo, że musi się dać, bo spać się nie da. To pierwszy cud dla tej suni

Gdyby nie wyszła na wybieg wystraszona jakąś zadymą, pewnie dalej chowałaby się głęboko udając niewidzialną. No, ale wyszła, Tola uchwyciła ją na zdjęciu, a my zobaczyłyśmy.

Burza mózgów z Ellig, z Alaskan. Jesteśmy zapsione, kasy brak, ale może razem będzie łatwiej? Może jakoś uzbieramy, porobimy bazarki, pouśmiechamy się do przyjaciół, same czegoś nie kupimy i zaoszczędzimy? Jeszcze tylko pytanie gdzie ma jechać... 

Telefon do Jaagi. Zdarza się drugi cud - trzy nasze szczeniaki mają zawansowane rozmowy przed adopcyjne i wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu pojadą do swoich domów. Dzięki temu u Jagi robi się miejsce. Dzięki temu, że to mała sunia, Jaaga zgadza się na jej przyjazd.

Potrzebujemy trzeciego cudu - transportu. Aśka ma komplet na środowy transport i z żalem odmawia. Odpisuję grzecznie, że żałuję, ale rozumiem. Piszę do Toli, która już wie o naszych planach, że niestety nie ma transportu, zaczynam pisać do Alaskan, a tu nagle sms od Aśki "Dobra, zabiorę, tylko Tola musi mi dać mały kontener" - właśnie dokonuje się trzeci cud.  

W tym momencie nie ma znaczenia za co ją utrzymamy. Cieszymy się jak wariatki, że sunia ma gdzie i jak dojechać 🙂

Tola zaczyna działać, żeby zarezerwować sunieczkę na środę. Miała już nie jechać do schroniska, ale nie może dogadać się przez telefon, która to sunia. Skoro nie wychodzi, to trudno ją zauważyć. Jutro TZ Toli pojedzie pokazać dokładnie o którą sunię chodzi. To też cud - czwarty cud i życzliwość ludzi, którym jej los nie jest obojętny.

Czekamy na piąty i szósty cud. Piąty - znaleźć kasę na jej utrzymanie, a szósty - znaleźć najlepszy domek na świecie.

Teraz pozostaje nam czekać do środy, zaciskać kciuki za bezproblemowy dojazd wszystkich zwierzaków do Jaagi i Szafirki. Reszta się jakoś ułoży, musi - nie ma wyjścia.

 

A żeby nam się nie nudziło, nagle okazało się, że z sunią może też jechać do Jaagi mały pekinko-mopsikowaty piesek. Niewiele myśląc wyprosiłyśmy Aśkę7, żeby się zlitowała i jakoś go zmieściła i jego też bierzemy pod opiekę. Boże zlituj się nad nami durnymi i daj wygrać w totolotka, żeby to wszystko utrzymać 😀

psiak.jpg.9a1e6c894023c6baee9bd72290c1340e.jpg

 

Zapraszamy na wątek nowej podopiecznej Alaskan Malamutte, Ellig i mojej 🧡

 

Sunia01.jpg

 

Sunia02.jpg.da2325137462842669eaa50e0161f20c.jpg

 

Koszt utrzymani psiaków to:

Psiak: 10 zł za dobę plus karma
Sunia: 12 zł za dobę plus karma

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Post rozliczeniowy:

POMOC RZECZOWA:

 

 

WPŁATY:

04.08 - 30,00 zł - Nesiowata
04.08 - 
200,00 zł - Anula
05.08 - 
100,00 zł - Poker

06.08 - 20,00 zł - mari23
08.08 - 
100,00 zł - Keyuta
09.08 - 
20,00 zł - b-b
18.08 - 
20,00 zł - Kasia W.
22.08 - 
90,00 zł - Agnieszka Sz.
24.08 - 
200,00 zł - Małgosia D.
31.08 - 200,00 zł - Małgosia i Rafał
02.09 - 20,00 zł - Nesiowata
03.09 - 378,00 zł - Agnieszka Sz.
03.10 - 
385,00 zł - Agnieszka Sz.
03.11 - 
470,00 zł - Agnieszka Sz.

 

BAZARKI :

17.08 - 75,00 zł - bazarek Nadziejki
23.08 -
30,00 zł - bazarek Nadziejki 
07.09 -
53,00 zł - bazarek Nadziejki 
19.09 -
20,00 zł - bazarek Nadziejki 
03.10 -
26,00 zł - bazarek Nadziejki 

 

W sumie zebrane: 2.437,00 zł

 

WYDATKI:

06.08 - 70,00 zł - zwrot za dwa testy na giardię (Tosia i Teoś)
09.08 - 
165,00 zł - Teoś - wet plus badanie krwi + transport
09.08 - 
55,00 zł - Tosia - wet opatrzenie rany, antybiotyk + transport
31.08 - 378,00 zł - pobyt Tosi 29 x 12 = 348 zł plus szczepionka 30 zł
31.08 - 320,00 zł - pobyt Teosia 29 x 10 = 290 zł plus szczepionka 30 zł
22.09 - 24,93 zł - wyróżnienie ogłoszenia Tosi na Wroclaw
27.09 - 170,00 zł - pobyt Teosia 17 x 10 zł
30.09 - 360,00 zł - pobyt Tosi we wrześniu 30 x 12 zł = 360 zł
31.10 - 400,00 zł - pobyt Tosi w październiku i 2 dni listopada
31.10 - 69,90 zł - karma dla Tosi w październiku

 

 

W sumie wydane: 2.012,83 

 

 

Na koncie pozostało: 424,17 zł - 424,17 = 0,00 zł
W dniu 22.03.23 pozostała kwota została podzielona na 3 psy:

224,17 dla Foresta (wspólny Ellig, Alaskan i mój)
100,00 zł dla Pimpka (Alaskan)
100,00 zł dla Miodka (Ellig i mój)


 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.08.2022 o 17:46, Poker napisał:

Cieszę się, że mała dostała szansę. Wpłacę 100 zł jednorazowo.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy, to wielki zastrzyk finansowy 🙂 Nie wiem, czy masz moje konto, więc wyślę, ale wpłać proszę jak już maleńka dojedzie do Jaagi. Tak, żeby nie zapeszyć...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.08.2022 o 17:51, Alaskan malamutte napisał:

Jestem u naszego cudnego malentasa. Bardzo, bardzo się cieszę, że Jaaga zgodziła się ją przyjąć!

Mam nadzieję, że to tylko strach i przerażenie sytuacją schroniskową. Tak, jak było u Nutki czy suni szkielecika. 

Być może sunia okaże sę miziakiem i przytulakiem i oby tak było.

 

Tego się trzymajmy kochana. Będzie dobrze🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.08.2022 o 18:08, Ewa Marta napisał:

Kochana, a może pomyślisz o tym pekińczykowatym psiaczku? My nie możemy do Jaagi wziąć samczyka, a też nam na sercu bardzo leży...

On  też "wpadł "mi w oko. "Kuzyn" mojej Lali. Ale  umawiałam się wcześniej, że wezmę jakiegoś staruszka z Miedar i czekam na odpowiedź.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.08.2022 o 18:10, Nesiowata napisał:

On  też "wpadł "mi w oko. "Kuzyn" mojej Lali. Ale  umawiałam się wcześniej, że wezmę jakiegoś staruszka z Miedar i czekam na odpowiedź.

Dokładnie tak pomyślałam , że to krewniak Lali.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.08.2022 o 23:40, Tola napisał:

Zapisuję się  na wątku malusiej, bardzo się cieszę z tych wszystkich cudów, bo sprawią, że to przerażone maleństwo dostało szansę na inne życie.

Jutro TZ podjedzie do schroniska, dam znać. 

Zapoczątkowałaś tę serie cudów Tolu 🙂 

 

Dnia 2.08.2022 o 08:58, Nadziejka napisał:

                         Kolczyki SERCA RÓŻOWE - 15mm - 6574120116 - oficjalne archiwum Allegro

          Z wszelką modlitwą za rudusię  zapraszam

Nadziejko niestrudzona, jak zawsze dbasz o te najbiedniejsze psiulki. Bardzo Ci pięknie dziękujemy 🧡

Link to comment
Share on other sites

Jak tak sobie człowiek marzy i czeka na cud, to różnie z tym może być. Czasami niezbyt wyraźnie artykułuje te marzenia i chce powiedzieć "żeby tych psiaków pod opieka było mniej" a wychodzi coś wręcz odwrotnego...

Boimy się zapeszyć, więc tylko poprosimy życzliwe osoby o potrzymanie kciuków za jeszcze jedną bidę z Zamościa. Jeśli wszystko się uda i samochód Aśki jakimś cudem rozciągnie się trochę, do wątku suni dołączy ktoś jeszcze. 

Za nas nie trzymajcie kciuków, już dawno jesteśmy stracone i wystarczy żebyśmy spojrzały psu w oczy i usłyszały magiczne "przyjmę, mam miejsce" żeby zwariować i ratować jeszcze jednego psiaka.

Jutro się okaże, czy się udało.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj rano TZ zarezerwował malusią i jeszcze jedną biedę, ale to już potrzebny kolejny cud, aby i on zmieścił się w aucie u Aska7. Na razie oboje przeniesieni do oddzielnego boksu i mam nadzieję,cze to już ostatnia noc w zamojskim schronisku. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...