Jump to content
Dogomania

ZAGINĄŁ!!! Już myśleliśmy, że nie żyje, że nie przetrwał ostatniej zimy. Ale jest, przetrwał jakoś. I co teraz? Kolejnej już nie przetrwa... Zajrzyjcie do Pręguska. Proszę. Zbiera deklaracje na życie. DOSTAŁ IMIĘ GRAF :))


Recommended Posts

Dnia 2.08.2022 o 08:37, agat21 napisał:

 

Nie zrobimy więcej niż to, co robimy. Mnie rozwala fakt, że takie miejsca istnieją i tyle psów i kotów w nich umiera w wielomilionowym kraju. Dość zamożnym kraju. I dość podobno wykształconym. To kolejny wstyd i hańba. 

Istnieją niestety i to w dużej ilości 😞 Największym bólem, wstydem i hańbą dla tego "wykształconego" kraju są wciąż funkcjonujące Wojtyszki 😞 😞 mam pieska stamtąd i dlatego o tym miejscu nie mogę nie myśleć, Pikuś mi ciągle "przypomina", jak Miluś o zamojskim "sanatorium" 😞 😞

Link to comment
Share on other sites

Cztery lata temu byłam w Grecji. Oczywiście, że żadne "all in" tylko zadupie. Daję słowo, że ciemna polska wiocha, to raj. Ja nigdy nie widziałam tylu zaropiałych kotów, tylu zaświerzbionych psów, rozjechanych na asfalcie żółwi. I nagle stał się cud. Od zeszłego roku w Grecji jest ustawowy obowiązek sterylizacji psów i kotów. I chipowanie. Może dożyję takich regulacji w naszym pięknym kraju.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.08.2022 o 09:54, Aska7 napisał:

Cztery lata temu byłam w Grecji. Oczywiście, że żadne "all in" tylko zadupie. Daję słowo, że ciemna polska wiocha, to raj. Ja nigdy nie widziałam tylu zaropiałych kotów, tylu zaświerzbionych psów, rozjechanych na asfalcie żółwi. I nagle stał się cud. Od zeszłego roku w Grecji jest ustawowy obowiązek sterylizacji psów i kotów. I chipowanie. Może dożyję takich regulacji w naszym pięknym kraju.

Ja pewnie nie dożyję... za duży biznes na bezdomności zwierząt, żeby to wprowadzili. Proponowałam kiedyś naszej lokalnej "władzy" wprowadzenie dość znacznego ( np.30 zł/m-c) podatku od posiadania psa i zwolnienie z tego podatku posiadaczy psów wysterylizowanych, skoro nakazać sterylizacji nie można..... i co? i nic 😞

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

I mało tego. Ostatnio jest afera na pół Grecji, bo facet wyrzucił 6 kociaków do kubła na śmieci przy autostradzie. Jakaś kobieta je znalazła, niestety przeżył tylko jeden i po monitoringu namierzyli tego bydlaka. I będzie musiał zapłacić 30 tys euro za jednego porzuconego kotka. Pewnie historia się rozmyje, ale może coś tam w tyle głowy niektórych zostanie.

  • Like 3
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.08.2022 o 10:16, mari23 napisał:

Ja pewnie nie dożyję... za duży biznes na bezdomności zwierząt, żeby to wprowadzili. Proponowałam kiedyś naszej lokalnej "władzy" wprowadzenie dość znacznego ( np.30 zł/m-c) podatku od posiadania psa i zwolnienie z tego podatku posiadaczy psów wysterylizowanych, skoro nakazać sterylizacji nie można..... i co? i nic 😞

W Szczecinie to funkcjonowało ładnych parę lat. Podatek od psa 50 zł. na rok ale jak miałaś psa ze schroniska albo psa wysterylizowanego to byłaś zwolniona z tego podatku... Teraz nam się "polepszyło" i ten podatek został zlikwidowany...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.08.2022 o 10:38, AlfaLS napisał:

W Szczecinie to funkcjonowało ładnych parę lat. Podatek od psa 50 zł. na rok ale jak miałaś psa ze schroniska albo psa wysterylizowanego to byłaś zwolniona z tego podatku... Teraz nam się "polepszyło" i ten podatek został zlikwidowany...

Ja już kiedyś bardziej radykalnie myślałam - posiadanie nie wysterylizowanego zwierzęcia traktować jak hodowle i opodatkować znaczną kwotą np. 600 - 1.000 zł rocznie płatne na fundusz dla bezdomnych zwierząt. Skoro zmuszać nie można - opodatkować tych "hodowców" tak, żeby im się "opłacało" wysterylizować.

Daleko nie patrzę - u moich sąsiadów ( patologia totalna!) już drugi miot szczeniąt, bo "nie upilnowali, jakiś pies się wdarł".... na wiecznie otwartą posesję.... ech 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • agat21 changed the title to Już myśleliśmy, że nie żyje, że nie przetrwał ostatniej zimy. Ale jest, przetrwał jakoś. I co teraz? Kolejnej już nie przetrwa... Zajrzyjcie do Pręguska. Proszę. Zbiera deklaracje na życie. DOSTAŁ IMIĘ GRAF :))

Z wypiekami na licu czytam Wasze opinie i sugestie dotyczące sytuacji psiaków i kotów w różnych miejscach. Dopóki ktoś kompetentny albo chociaż odrobinę rozgarnięty nie usiądzie na urzędniczym stołku i nie wysłucha mądrych argumentów - jest kicha. A tak w ogóle to staram się już nie myśleć globalnie o sytuacji zwierząt, bo wyląduje w psychiatryku albo zejdę z tego świata. Europa to i tak jest pod tym względem super. 

A wracając do spraw bardziej konkretnych, to Grafcio ma się coraz lepiej, już cieszy się na widok człowieka i biegnie po łące "jak konik" - takiego określenia użyła p. Kasia. Cieszy się z głasków, już wie, że nic złego go nie spotka i nie denerwuje się przy głaskaniu plecków 🙂 Apetyt ma jak ta lala, wszystko mu smakuje, kupy ma piękne 😉😁 i - co bardzo dziwne - czyste bez robali! Dziś przyszedł ogólny wynik badania kału z 3 dni i brak pasożytów. Jutro jeszcze będzie wynik na lamblie. 

Kikou, odezwę się jutro do Ciebie, to zastanowimy się nad preparatem na kleszcze i pchły. Niestety kąpiel Grafa jeszcze się przesunęła, bo p. Kasia jest chora. Z tego też powodu nie dała rady zabrać go jeszcze dp weta i zrobić badań krwi. Stanie się to w przyszłym tygodniu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.08.2022 o 22:29, agat21 napisał:

Grafcio ma się coraz lepiej, już cieszy się na widok człowieka i biegnie po łące "jak konik" - takiego określenia użyła p. Kasia. Cieszy się z głasków, już wie, że nic złego go nie spotka i nie denerwuje się przy głaskaniu plecków 🙂 Apetyt ma jak ta lala, wszystko mu smakuje, kupy ma piękne

To niesamowite, jak te psiaki szybko się zmieniają. Człowiek po kilkuletnim odosobnieniu pewnie długo nie mógłby dojść do siebie, a tym psiakom wystarczy czasem tylko kilka dni i już są radosne.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.08.2022 o 23:27, elik napisał:

To niesamowite, jak te psiaki szybko się zmieniają. Człowiek po kilkuletnim odosobnieniu pewnie długo nie mógłby dojść do siebie, a tym psiakom wystarczy czasem tylko kilka dni i już są radosne.

Feniks[*] po 13 latach w schronisku miał "dane" tylko 23 dni, pomimo ogromnego bólu, cierpienia potrafił się uśmiechać i cieszyć z kawałka naleśnika.....

Oby Graf, który dla mnie w sercu Pręguskiem zostanie, miał wiele, wiele tych dni - zdrowych i szczęśliwych - za siebie i tych, którzy nie dotrwali....

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Są wyniki badania kup Grafa również w kierunku lamblii - wyobraźcie sobie, że czyściutko 😃 Nie mam teraz jak wkleić całej karty badania, ale skopiuję najważniejsze:

Przychodnia Weterynaryjna "Pirania"

ZABIEGI
Badanie-analiza kału 
Dostarczono próbki z 3 wypróżnień. Kał zwarty. Obecne włosy w kale. Brak widocznego śluzu, krwi.
W badaniu bezpośrednim nie stwierdzono pasożytów.
W badaniu flotacyjnym nie stwierdzono pasożytów.
ZASTOSOWANE LEKI
Test Vet Expert GIARDIA Ag 
negatywny
 Bardzo się cieszę 😃

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.08.2022 o 19:49, agat21 napisał:

Tolu, faktura za badania Pręguska Grafa została wystawiona na fundację Zea, dopytam o kwotę, bo jej nie widziałam, pójdzie chyba prosto na maila fundacji. 

NA moje psiaczki faktura po 85,00 zł.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.08.2022 o 19:48, agat21 napisał:

Są wyniki badania kup Grafa również w kierunku lamblii - wyobraźcie sobie, że czyściutko 😃 Nie mam teraz jak wkleić całej karty badania, ale skopiuję najważniejsze:

Przychodnia Weterynaryjna "Pirania"

ZABIEGI
Badanie-analiza kału 
Dostarczono próbki z 3 wypróżnień. Kał zwarty. Obecne włosy w kale. Brak widocznego śluzu, krwi.
W badaniu bezpośrednim nie stwierdzono pasożytów.
W badaniu flotacyjnym nie stwierdzono pasożytów.
ZASTOSOWANE LEKI
Test Vet Expert GIARDIA Ag 
negatywny
 Bardzo się cieszę 😃

Pies był zarezerwowany, więc pewnie odrobaczyli go przed wyjazdem, żeby poprawić "wizerunek" schroniska....

tak bardzo mnie cieszy, że on już wolny, że w dobrym stanie..... ryczę sama nie wiem, czemu....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 09:11, mari23 napisał:

Pies był zarezerwowany, więc pewnie odrobaczyli go przed wyjazdem, żeby poprawić "wizerunek" schroniska....

tak bardzo mnie cieszy, że on już wolny, że w dobrym stanie..... ryczę sama nie wiem, czemu....

Każdy biedak, któremu uda zmienić się życie (nawet na chwilę jak Fenisiowi) to wielka sprawa. Mam nadzieję, że Twój płacz to płacz radości 😘

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...