Jump to content
Dogomania

ZAGINĄŁ!!! Już myśleliśmy, że nie żyje, że nie przetrwał ostatniej zimy. Ale jest, przetrwał jakoś. I co teraz? Kolejnej już nie przetrwa... Zajrzyjcie do Pręguska. Proszę. Zbiera deklaracje na życie. DOSTAŁ IMIĘ GRAF :))


Recommended Posts

Dnia 27.07.2022 o 22:20, agat21 napisał:

Piesio dojechał. Bardzo biedny, wygląda strasznie 😭

Jedno oczko wytrzeszczone, drugie też wygląda fatalnie 😖 Załatwił się po przyjeździe, trochę obszedł teren, a teraz już tylko leży i chowa się po kątach. Chyba wymęczony strasznie. Na szczęście skusił się na trochę jedzenia i smaczki. 

Oby ta pierwsza noc była dla niego dobra i spokojna. Potem pomyślimy co robić w pierwszej kolejności. Niech odpoczywa. Płakać mi się chce. 

IMG-20220727-WA0015.jpg

IMG-20220727-WA0016.jpg

To może być jaskra, trzeba koniecznie zbadać ciśnienie w gałkach ocznych,  podwyższone powoduje bardzo  duży ból głowy. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam za przybycie do piesia i pierwsze reakcje na jego stan. Oczywiście oczy trzeba będzie sprawdzić w pierwszej kolejności. Za niedługo będę w samochodzie, zadzwonię do p.Kasi. Na razie napisała mi, że rano nasz bohater dał się zaprosić na spacer i chodzi sobie po wybiegu, wącha, zajada trawę i ogonkiem nieśmiało już merda 🙂 Biedaczysko kochane.. 🤗

  • Like 8
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z p. Kasią. W poniedziałek pojadą do weta, przebadają piesia, obejrzą oczy, pewnie trzeba będzie jakieś specjalistyczne badania zrobić. Poprosiłam o pakiet geriatryczny i badanie kału, żeby na ślepo nie szpikować piesia trucizną. Dziś kupa była luźna, ale bez przesady. Na dotyk reaguje bez specjalnych emocji, chyba jest w depresji 😞 No chyba, że głaski schodzą z pyszczka i głowy w pobliże zadu. Wtedy pies robi się niespokojny. Albo był bity albo go coś boli 😕

A tu dla pokrzepienia ducha obrazy z początku nowej drogi życiowej 🙂IMG-20220728-WA0003.thumb.jpg.442b70870b012d3c32b934522c7a6d9a.jpgIMG-20220728-WA0002.thumb.jpg.d788cf3c156c32fe0e458863d52492f0.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Pyszczek rzeczywiście bardzo smutny ... 

ale, chodzi, wącha, coś go jednak interesuje, więc może nie będzie tak źle ...

Dżekuś pierwszy miesiąc przesiedział zwrócony pyszczkiem do kaloryfera, bez ruchu, bez zainteresowania czymkolwiek. Wyprowadzany na spacer posłusznie szedł, ale niczym się nie interesował - szedł bardzo pokornie tam gdzie był prowadzony, po powrocie do domu siadał (nawet się nie kładł tylko siedział) na podłodze pyszczkiem do kaloryfera i potrafił tak kilka godzin przesiedzieć bez ruchu. Unikał kontaktu wzrokowego, na dotyk się wzdragał, ale posłusznie siedział, nie uciekał. 

Pręgusek sobie chodzi, więc może po prostu potrzebuje trochę czasu by uwierzyć, że jest wolny ... 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.07.2022 o 13:54, limonka80 napisał:

 

Pyszczek rzeczywiście bardzo smutny ... 

ale, chodzi, wącha, coś go jednak interesuje, więc może nie będzie tak źle ...

Dżekuś pierwszy miesiąc przesiedział zwrócony pyszczkiem do kaloryfera, bez ruchu, bez zainteresowania czymkolwiek. Wyprowadzany na spacer posłusznie szedł, ale niczym się nie interesował - szedł bardzo pokornie tam gdzie był prowadzony, po powrocie do domu siadał (nawet się nie kładł tylko siedział) na podłodze pyszczkiem do kaloryfera i potrafił tak kilka godzin przesiedzieć bez ruchu. Unikał kontaktu wzrokowego, na dotyk się wzdragał, ale posłusznie siedział, nie uciekał. 

Pręgusek sobie chodzi, więc może po prostu potrzebuje trochę czasu by uwierzyć, że jest wolny ... 

to z Dżekusiem od początku nie było Ci łatwo

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.07.2022 o 14:16, Aldrumka napisał:

to z Dżekusiem od początku nie było Ci łatwo

Dżekunio był pieskiem mocno skrzywdzonym ... nie był nawet przeznaczony do adopcji, uparłam się na niego bo aż mnie w gardle ścisnęło jak zobaczyłam jego małe ciałko wbite w kąt ogrodzenia pyszczkiem do krat ... 

Długo był  obojętny na nasze wysiłki by nas pokochał, nie chciał jeść, bardzo się bał wszystkiego - aż sikał ze strachu... ale udało się, po roku tak się rozwydrzył, że ustawiał nas po kątach 🙂 

Pokochałam go od pierwszej chwili, teraz to już staruszek, a że każdym dniem kocham go bardziej to wyobraź sobie ogrom tego uczucia 🙂 

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.07.2022 o 14:21, konfirm31 napisał:

Nie wiem, czy bardziej mnie wzruszają małe i słodkie szczeniaki, czy psie staruszki, z którymi tak podle obeszło się życie, czyli człowiek....

Mnie zdecydowanie staruszki.

Szczeniaki mają czas, szansę, że los się odmieni, przed szczeniakami całe życie, a sponiewierany staruszek w schronie ? 

Może tylko mieć nadzieję na bezbolesną śmierć 😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.07.2022 o 14:55, limonka80 napisał:

Mnie zdecydowanie staruszki.

Szczeniaki mają czas, szansę, że los się odmieni, przed szczeniakami całe życie, a sponiewierany staruszek w schronie ? 

Może tylko mieć nadzieję na bezbolesną śmierć 😞 

Też tak mam. Chyba dlatego mam teraz trzy staruszki w hotelach i jednego Fado, który też miał być staruszkiem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.07.2022 o 18:06, Mruczka napisał:

Teraz już wszystko będzie dobrze! Poproszę o nr konta, prześlę deklarację, bo wierzę, że u Gai w nowym domu jest OK. 

Dzięki 🤗😘 Kikou prześle numer konta, bo jest skarbniczką piesława 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 21:02, Tola napisał:

Dotarłam i ja do Pręguska.

Bardzo się cieszę, że tak nagle się odnalazł i że tym razem i dla niego jest szansa.

Jak trzeba będzie pomóc przy opłacie badań to jest na koncie ZEA 500 zł na ten cel.

Tolu, podałam dane Fundacji p. Kasi - będzie brać faktury w lecznicy na Zeę na razie, dobrze? Dziś wiezie kał do zbadania, a w poniedziałek będzie ogólny przegląd psiaka i badanie krwi. Jak fakturę najlepiej dostarczyć? Mailem do Ciebie? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.07.2022 o 09:43, agat21 napisał:

Tolu, podałam dane Fundacji p. Kasi - będzie brać faktury w lecznicy na Zeę na razie, dobrze? Dziś wiezie kał do zbadania, a w poniedziałek będzie ogólny przegląd psiaka i badanie krwi. Jak fakturę najlepiej dostarczyć? Mailem do Ciebie? 

Mamy zmieniony adres, masz ten nowy? Wydaje ci sms

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...