Jump to content
Dogomania

Wolfsblut - dla psa w każdym wieku? I czym jest konserwowany?


Temidium

Recommended Posts

Witajcie,
Zadałm już to pytanie na temacie o rybnym wolfsblucie, ale czy może się oreintujecie czy nadaje się on do karmienia szczeniąt?

I czy do konserwowania używana jest ethoxyquina (bodajże) - np TOTW to ma, a ORIJEN i ACANA już nie...

pozdrawiam
ea

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Temidium']TOTW niestety jest konserwowany ethoxyguiną... I to nie tylko jego rybi wariant :roll:[/quote]

Proponuję spojrzeć na stronę producenta:
[B]Do you use any chemical preservatives?[/B]

Chemicals are not used to preserve any of our formulas. We use mixed tocopherols (vitamin E) to preserve the chicken fat in our pet foods. Added ascorbic acid (vitamin C) and rosemary extract in some of the formulas also have preservative effects.

A co do karmienia: to karmiłem zarówno TOTW, jak i Wolfsblutem. Różnica, jak dla mnie, widoczna jedynie w cenie (wkurzają mnie dodatkowe opłaty za przesyłkę, i tak nietaniej juz karmy, od dystrybutora Wolfsblut, plus chamskie zagrywki marketingowe)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='michau']Mógłbyś napisać coś więcej o tym?[/quote]

sorry, ale dawno mnie tu nie było
Przed świętami w 2008 dostałem maila, ze promocja, ze karma taniej i takie tam bla bla bla. Niestety, mimo kilkakrotnego logowania się na stronie i próby kupna, cena była taka sama, zero zniżki. Sięgnąłem po maila i doczytałem się, że i owszem, taniej, ale tylko dla wybranych.
Wkurzyło mnie to. Bo to trochę tak jak głodnemu patrzeć sie na jedzącego hot doga. Niby wie, że może, a jednak nie może.
Albo wysyłamy maila tylko do owych wybranych i koniec tematu, albo dajemy zniżki dla wszystkich. Innymi słowy: poczułem się klientem gorszej kategorii. A że wredna swołocz jestem, to takich rzeczy nie zapomninam:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Skoro dostał Pan informacje o promocji dla stałych klientów, to znaczy, że zniżka Panu przysługiwała - w mailu do klientów znajdowała się informacja, co należy umieścić w komentarzu do zamówienia. Zniżka nie była naliczana automatycznie, lecz korygowana potem manualnie.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nawiązując do oryginalnego tematu: Wolfsblut nie jest konserwowany ŻADNYMI chemicznymi konserwantami. Do zabezpieczenia karmy wykorzystywane są wyłącznie witaminy i naturalne składniki karmy, a dodatkowo karma znajduje sie w opakowaniu Silverline Oxygene Pack (z wentylem), ktore zabezpiecza przed negatywnym wplywem powietrza, swiatla oraz wilgoci, czyli 3 podstawowych czynnikow, powodujacych utlenianie skladnikow karmy. Tym samym Wolfsblut jest jednak z niewielu karm pozbawionych chemicznych konserwantow. Otrzymalismy rowniez informacje, iz producent jest w trakcie uzyskiwania certyfikatow od niezaleznego laboratorium, ktore potwierdzi brak JAKICHKOLWIEK CHEMICZNYCH KONSERWANTOW we wszystkich wersjach karmy Wolfsblut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...