Jump to content
Dogomania

Józefina, szlachcianka z podwórka - już bezpieczna w DT


sue

Recommended Posts

Józefina, dla przyjaciół Józia.

Kotka o oryginalnym umaszczeniu, trochę carte blanche bo jeszcze nie wiem, jaka jest. Ale się dowiem!

Ma w sobie coś ze szlachcianki i umie pacać łapą namolnych współlokatorów. 

Kilkuletnia to mało powiedziane. Jest stateczną damą, pewnie coś jak Pelagia. Jakieś dwa lata temu była sterylizowana i jak to ogarniałam, nic nie zapowiadało, że przyszłość Józefiny rysuje się w nieciekawych barwach. Starsi państwo, jej państwo zaniemogli, później pan umarł, a pani trafiła do domu opieki. Józia z pozycji napoduszkowej szlachcianki trafiła na podwórko, gdzie żyła w pogłębiającej się rozpaczy i syfie, którego w sumie nikt nie sprzątał. Ale i tak przeżyła to bardzo dzielnie!

O sytuacji dowiedziałam się od sąsiadów, którzy nie mogli patrzeć na chore zwierzęta (Józia była w najlepszym stanie) i zgłosili sytuację do gminy.

Na chwilę obecną udało się pomóc trzem kotom (doraźnie, ale zawsze), jednemu pieskowi w typie pekińczyka, a na posesji został jeszcze Charlie z chorym okiem i kot-włóczęga, chyba jakiś późniejszy, bo kiedyś go nie było. Kot wygląda na zdrowego, ale jest zaniedbany, a obok ruchliwa ulica. Niestety nie ma gdzie tego wszystkiego zabierać na cito 😞

A tak wygląda Józia, przepraszam że w kuwecie, ale na widok aparatu schowała się w najbezpieczniejszym jej zdaniem miejscu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Link to comment
Share on other sites

Józia trafiła do lecznicy w Izbicy 28.06.2022, wyjazd 09.07.2022 rano więc liczymy do 08

Za czerwiec: 3x15 = 45 zł

Za lipiec: 8x15 = 120 zł

Zadłużenie wynosiło 165 zł

 

Wpłaty:

08.08.2022 zł - wpłata 90 zł z bazarku guccio 

 

Obecny dług: 75 zł

Link to comment
Share on other sites

09.07.2022 - Józia przyjechała do guccio i będzie nową tymczasowiczką ❤️Dziękuję

Mam nadzieję, że babki się dogadają i będzie fajnie. Józia jest w miarę ok, była na antybiotyku, żeby ogarnąć powikłania po kk, trochę jeszcze kicha i ma zapaprane oczka, ale niezbyt mocno. Z trzech kotków z posesji była w najlepszym stanie. 

Link to comment
Share on other sites

  • sue changed the title to Józefina, szlachcianka z podwórka - już bezpieczna w DT
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
Dnia 10.02.2023 o 19:41, Nadziejka napisał:

Zagladam z modlitwą za wszystkie lapunki   Czy Józia jeszcze u Ciebie Ciociu?

Dnia 10.02.2023 o 19:41, Nadziejka napisał:

Zagladam z modlitwą za wszystkie lapunki   Czy Józia jeszcze u Ciebie Ciociu?

Od około dwóch miesięcy w swoim domku stałym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...