Jump to content
Dogomania

Malutki staruszek Czaruś - już w hoteliku u Szafirki, nie będzie dłużej tęsknił na pustej posesji


Recommended Posts

Najbardziej martwiło mnie samopoczucie Czarusia, bo do Jagny siedział w takim kontenerku na styk, dopiero później miał więcej miejsca. Za to waży dwa razy tyle na ile wygląda. I z oczkami bardzo słabo. Może on i znał tamto swoje miejsce i "opiekun" deklarował, że przychodzi 2 razy dziennie. Jak się ocknie chyba. Tylko pani, która pomagała go złapać była w jakim takim stanie. Reszta szkoda gadać.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.08.2022 o 11:10, szafirka napisał:

Czaruś jest troszkę przestraszony, zagubiony, ale nie ma w nim żadnej agresji, bardziej uległość. Dzisiaj dostanie tabletki na odrobaczenie i krople na pchły, za parę dni wykąpiemy chłopaka, w tym czasie pozna nasz dom, to zapewne poczuje się lepiej i pewniej. Samej suchej karmy nie ruszył, ale z mięskiem, to już owszem 🙂

Dziękuję za informacje i za zdjęcia 🙂 Mam papierki z lecznicy, związane z operacją guza na powiece, zrobię zdjęcie tylko jak lepiej wysłać? Mailem chyba żeby nie obcięło jakości? Albo załączę tutaj przez PW.

Co do jedzenia to ciężko powiedzieć jakie ma nawyki, dostawał na pewno suchą i mnóstwo surowizny, po posesji walały się korpusy z kurczaka i sucha ale suchej nie ruszały z uwagi na rozmiar jak mówił "opiekun". Ciągle kupował im te korpusy. Jak nie zjadły wszystkiego robił się niezły syf. Czasem też takie batony z marketu, nie wiem jaka nazwa. Biedne psiaki i koty bo koty też to jadaly 😞 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.08.2022 o 12:31, Aska7 napisał:

Najbardziej martwiło mnie samopoczucie Czarusia, bo do Jagny siedział w takim kontenerku na styk, dopiero później miał więcej miejsca. Za to waży dwa razy tyle na ile wygląda. I z oczkami bardzo słabo. Może on i znał tamto swoje miejsce i "opiekun" deklarował, że przychodzi 2 razy dziennie. Jak się ocknie chyba. Tylko pani, która pomagała go złapać była w jakim takim stanie. Reszta szkoda gadać.

Ten opiekun miał go przywieźć na rynek, ale akurat dostał kasę i poszedł sobie pić, pił chyba trzy dni pod rząd... ;/ na pewno nie przychodził 2 razy dziennie bo psy i koty były też dokarmiane przez innych sąsiadów. Ale czemu waży dwa razy tyle na ile wygląda? Żeby tam nic w środku Czarusia nie siedziało 😞 A oczka tak, na jedno nie widzi albo widzi bardzo słabo, drugie to zoperowane podobno jest w porządku. Jakoś sobie radził na posesji ale też nie wiadomo na ile faktycznie widział, a na ile po prostu ze znajomości terenu.

Link to comment
Share on other sites

  • sue changed the title to Malutki staruszek Czaruś - już w hoteliku u Szafirki, nie będzie dłużej tęsknił na pustej posesji
Dnia 4.08.2022 o 16:11, sue napisał:

Ale czemu waży dwa razy tyle na ile wygląda? Żeby tam nic w środku Czarusia nie siedziało 😞 

To po tych korpusach pewnie; sama skóra,  tluszcz i kości. Szczeniaki, które z nim jechaly od Ala123  wymiotowaly u nas surowymi skórami z kurczaka. Pierwszy raz widziałam takie ciezkie i grube szczeniaki jak utoczone. Wyglądały jak Czaruś. Dziwiłam się temu do czasu wymiotów. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.08.2022 o 16:13, sue napisał:

Jest na koncie wplata od Nadziejki 105 zł, bardzo dziękuję ❤️ 

 
Aniu dosylam juz juz Cegielenki Szczescia z bazareczku
juz przybyly posylam wiec jeszcze 30 zl 
Sciskam ogromnie za psinunia   radosci wielka radosci ze jest bezpieczny
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że Czaruś wyrwał się z tego "wspaniałego" miejsca. Długo by pewnie już tam nie pożył. Aska jestem pełna podziwu, że do całej hostorii transportowej doszły Ci jeszcze kwestie społeczne i dałaś radę. Dobrze, że choć ta jedna pani była na chodzie. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.08.2022 o 19:40, Nadziejka napisał:
 
Aniu dosylam juz juz Cegielenki Szczescia z bazareczku
juz przybyly posylam wiec jeszcze 30 zl 
Sciskam ogromnie za psinunia   radosci wielka radosci ze jest bezpieczny

30 zł już na koncie 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Czaruś nie wykazuje niedowidzenia, bardzo dobrze radzi sobie w terenie, więc to operowane oczko jak najbardziej działa. Dzisiaj już wychodził chętniej z domu i do niego wracał, ogonek częściej uniesiony był w górze, uszka również. Jego sierść jest matowa, do tego nadwaga - te korpusy i skóry dają odpowiedź na pytanie, to ich wina. Pamiętam, że takie psiaki przyjeżdżały z Radys, karmione były podobnymi odpadami. Odkarmimy właściwie Czarusia i będzie z niego przystojniak 🙂 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Czaruś dostał antybiotyk w związku z tymi wyłysieniami, ma zapalenie... nie zapamiętałam czego i był chyba jeszcze odrobaczony. Za jakiś tydzień planowane jest szczepienie. Ogólnie wszystko u piesia w porządku. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.08.2022 o 15:46, szafirka napisał:

Czaruś ma zapalenie przyczółka ogonowego. Czuje się dobrze, sierść zaczyna błyszczeć, kupy mają prawidłową barwę.

Już się rozkręcił, drepcze wszędzie z merdającym ogonkiem, poszczekuje, przychodzi po głaski. 

 

                                           ❤️😍🙂😍❤️

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...