Jump to content
Dogomania

Ucieczka po wpuszczeniu ze smyczy.


enzo89

Recommended Posts

Dzień dobry. Nie mogę uporać sie z następującym problemem. Pies ma wprowadzone komendy ogólnego posłuszeństwo które zna i ktore realizuje. Jednak problem zaczyna sie gdy chcę aby wykonał je w innym miejscu niz tym gdzie ćwiczymy. Wtedy pies po odpięciu smyczy ucieka podekscytowany zamiast realizować komedny. Sytuacja takie sa zwłaszcza w miejscach gdzie puszcza były inne psy np park. Zupełnie nue mogę sobie poradzić z tym problemem. Moze ktoś cos poradzi?

Link to comment
Share on other sites

Pies  - każdy pies - uzależnia się od sytuacji. Czyli od miejsca pracy także. Pies, szkolony w "sterylnych" warunkach, gdzie nie ma bodźców rozpraszających, nie wykona poleceń w nowym miejscu - nie ze złej woli, tylko po prostu w nowej sytuacji nie rozumie tych poleceń. Jedyne wyjście to ćwiczyć nie tylko na placu treningowym, ale każde opanowane tam ćwiczenie zaczynać od początku w wielu rozmaitych miejscach. Pies uzależnia się nie tylko od miejsca, także od głosu trenera, także od postawy, w jakiej wydaje się polecenia. Pies, który doskonale reaguje na polecenia wydane przez właściciela stojącego przed psem, może nie rozumieć tych samych poleceń, gdy właściciel odwróci się tyłem albo uklęknie.

Dlatego wszystkie ćwiczenia trzeba przepracowywać w najrozmaitszych sytuacjach - niemal od nowa.  

Na każdym szkoleniu powinny być ćwiczenia także w grupie psów - wtedy te inne psy zobojętnieją dla naszego zwierzaka.

Więcej na ten temat znajdziesz tu https://nosem.pl/pies-w-domu/pies-uzaleznia-sie-od-sytuacji/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...