Jump to content
Dogomania

Dwa szczeniaki z lasu. Blaki w DS, LUKI zostaje z nami !!!!


Recommended Posts

Dnia 20.08.2022 o 22:26, Tyśka) napisał:

Ja nie przepadam za szczeniakami, a już w ogóle za dorastającymi podrostkami. Uwielbiam psy dorosłe, czyli takie minimum dwuletnie. Sama czekam aż nasz 1,5 roczny szczeniak wydorośleje:). Ale wierzę, że Blakuś i Luki znajdą miłośników podlotków na wyłączność.  

Ja czekam na dobry dom, a w drugiej kolejności, aby wydoroślały i skończyły z tą demolką wszystkiego co się tylko da. Diziwię się ludziom, którzy koniecznie muszą mieć szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.08.2022 o 21:34, Mazowszanka13 napisał:

Mam pytanie do Wujka dobra Rada.

O której dawać psom kolację, aby nie kupciały o 6 rano (lub wcześniej) ?

Małgosiu - nie utrafisz. Są szczeniaki, które śpią do ósmej i dopiero wtedy chcą wyjść i takie, które wstają o piątej

i natychmiast muszą wyjść. Ostatni mój szczeniak - dog niemiecki - jadł o 17:30 - 18:00 i wstawał jak myśmy wstawali.

Czekała aż się ubiorę i nie załatwiała się w domu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ludzkie dzieci to insza inszość, bo tu dużą rolę odgrywa wygodnictwo rodziców i wysoka jakość pampersów. 

Wszystko zależy od tego, czy szczeniak jeszcze  przy matce, wychowywał się z tz wolnym wybiegiem, czyli w każdej chwili mógł wyjść  za potrzebą z gniazda na zewnątrz . Tak było np z Szarutkiem, który u mnie na tymczasie na działce, ani razu niczego nie zrobił w domku działkowym, tylko wszystko na spacerze porannym. Bo mieszkając z matką i rodzeństwem w norze pod składem desek, bardzo szybko opanował naukę czystości. 

Sporo na ten temat napisała Pani Ewa Pikulska w swojej książce "Przyjaźń na dwie ręce i cztery łapy. Jak wychować szczeniaka na miłego, mądrego i zrównoważonego psa". Książkę szczerze polecam, nie tylko opiekunom szczeniaków 🙂

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Właśnie na olx mam zapytanie (choć trudno stwierdzić, bo nie ma znaków interpunkcyjnych)

Jestem zainteresowana 9 tygodniowym szczeniaczkiem:zostały samiczki czy samce

 

Odpisałam:

Dzień dobry, te szczeniaki to oba chłopaki. Trochę podrosły, mają teraz prawie 4 miesiące, ogarniają coraz lepiej załatwianie potrzeb na dworze, znają smycz. Urocze, radosne, bardzo kontaktowe. Są u wolontariuszki pod Przasnyszem, jak w ogłoszeniu 🙂 Zapraszam do kontaktu telefonicznego.

Link to comment
Share on other sites

Nadmiar. Wszędzie mnóstwo szczeniaków, szukających domów ☹️. Psów przybywa lawinowo, również tych z zagranicy.

W Stowarzyszeniu Nasze Cztery Łapy, co chwilę są kolejne psy w potrzebie - dorosłe, podrostki, szczeniaki, a na psich  grupach, na spotted, itp wysyp szczeniaków, do oddania w dobre ręce, czyli jakiekolwiek☹️. W dodatku, cały czas, hodowane są psy w typie rasy i zaczynam odnosić wrażenie, że teraz każdy Polak musi mieć psa, bo to jest w modzie. Nawet jak psów nie lubi i nic o nich nie wie. Najwyżej go wyrzuci, bo to tylko pies.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.08.2022 o 16:58, konfirm31 napisał:

Luki coraz bardziej podobny do Luki. Oby też mu się trafił taki wspaniały dom. 

Psy i koty Malagos, jak zwykle super, a ja się nasładzam bliskim kontaktem z Kamusią. Cudowna, starsza owczarzyca  ❤️

O kurcze, zapomniałam, że to dzisiaj. Ale goście mnie usprawiedliwiają.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.08.2022 o 16:58, konfirm31 napisał:

Luki coraz bardziej podobny do Luki. Oby też mu się trafił taki wspaniały dom. 

Psy i koty Malagos, jak zwykle super, a ja się nasładzam bliskim kontaktem z Kamusią. Cudowna, starsza owczarzyca  ❤️

Konfirmie, bardzo dziękuję za pomoc, za opiekę nad psami i kotami, my spokojnie mogliśmy wyjechać na rodzinne spotkanie na dwa dni! 

A Mazowszanki, kiedy Wy planujecie swój wypad na wakacje?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...