Jump to content
Dogomania

Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!


Recommended Posts

Dnia 26.08.2022 o 14:21, Ewa Marta napisał:

Nuuka nie może zostać u Ciebie. Koniecznie trzeba poszukać jakiegoś miejsca, gdzie człowiek będzie w domu i stopniowo, bez stresu będzie ją przyzwyczajał do zostawania samej.

 

Dnia 26.08.2022 o 22:19, Tyśka) napisał:

Nukusia koniecznie musi zmienić miejscówkę, ale dokąd? Ciężko będzie znaleźć DT u kogoś, kto nie boi się zniszczeń i do tego psa chorego...:(

Na razie te miejsca w których pytałam, nie przyjmują nowych psów, najwcześniej padziernik.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.08.2022 o 15:06, Sowa napisał:

Pytanie do wetki prowadzącej Nuukę - czy jest prawdopodobne aby sukę coś bolało i jakie farmaceutyki zmniejszające stres można podawać w trakcie leczenia. 

Pytałam dziś, zdaniem lekarki Nuukuni nic nie boli. Dostałam dziś receptę, nie prosiłam, sama zaproponowała kiedy pokazałam jej zdjęcia zniszczeń.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.08.2022 o 19:35, Kate1 napisał:

To bardzo trudna sytuacja. Żal mi Was wszystkich - Ciebie Limonko, Dżekusia i samej Nuuki bo kiedy widzę te zniszczenia to oczami wyobraźni widzę w jakim stresie i lęku jest sunia, kiedy znikasz jej z horyzontu. Ona tego nie robi przez złość. Ona się potwornie boi. Ale kiedy ona demoluje Ci mieszkanie, te wszystkie odgłosy (a kto wie czy i nie popiskiwania czy szczekania) docierają do Dżekiego, i w nim wyzwalają lęk.

Wiem że Nuukcia nie rozumie, i bardzo mi żal małej, bo wyobrażam sobie jak musi się bać skoro robi takie rzeczy. 

Co do Dżekunia, to on jest całkowicie głuchy i raczej dopóki Nuuka nie wydostawała się z pokoju, to jej wycie, szczekanie ani nawet niszczenie do niego nie docierało. na wiosnę remontowało się mieszkanie ma moim piętrze - rozwalali ściany i huk i łomot był taki, że nie dało sie wytrzymać w domu więcej niż 10 minut,a Dżeki spał i nawet nie drgnął. A od zeszłego tygodnia wożę małą do przychodni na czas mojej nieobecności, więc Dżekcio ma spokój.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.08.2022 o 21:01, konfirm31 napisał:

Myślę, że sama klatka nie rozwiąże problemu psychiki Nuuki, bo wg mnie, poziom lęku u niej bardzo szybko rośnie. Limonko, pokaż te zdjęcia lekarzowi, który prowadzi Nuukę, bo może jednak  jakieś leki psychotropowe pomimo chorych nerek, może dostawać. Zamknięcie jej "z marszu" w klatce i zostawienie samej w domu, może spowodować duże zniszczenia w psychice psa.

Pokazałam, nie mogła uwierzyć że to dzieło Nuukusi ... zapisała leki, a do klatki (jeśli uda mi się pożyczyć) nie zamknę jej tak ,,z marszu'', wiem że to zaszkodziło by Nuukci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.08.2022 o 09:04, seramarias napisał:

O matko ! Mojej siostry sunia początkowo też niszczyła drzwi łazienkowe, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Biedna Ty i biedna Nuuka 😞 Masz dla niej ogromne serce i nerwy ze stali.

Mimo wszystko, Nuukcia jest bardziej biedna niż ja, miała podłe życie od początku, a teraz też stres ...  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.08.2022 o 15:39, Marysia R. napisał:

Bardzo współczuje Limonko takiej trudnej sytuacji z Nuuką, tak niestety z tymczasami bywa, że często zaskakują, niestety nie zawsze pozytywnie… 😞

Dziękuję, no nie zawsze pozytywnie, ale takie jest życie ...

Co do petsittera, przeglądałam  ogłoszenia z okolicy, z dwiema paniami nawet rozmawiałam, ale jakoś nikt mi się nie wydał odpowiedni, to jednak musi być pewna osoba ...

Link to comment
Share on other sites

Z mojego doświadczenia Azodyl zadziałał po 3 miesiącach stosowania. Ale nie zawsze zadziała. Jest kilka czynników m.innymi sposób przechowywania w czasie transportu a także czasami waga psa. Czego nie jesteś być może w stanie zaobserwować.

Nie kojarzę czy sprawdzany był stosunek białka do kreatyniny, czasami przy PNN występuje białkomocz wtedy leki na ciśnienie się stosuję. Ponadto przy PNN stosunek fosforu do wapnia - w zależności od fazy PNN powinien być regulowany oraz sam poziom fosforu we krwi . Nuka chyba nie otrzymuje węglanu wapnia lub lantanu itp.

Wiem, że masz teraz na głowie kłopoty z jej zachowaniem ale wyniki i sposób leczenia -chociaż on line może mógłby skonsultować wet nefrolog. Dr Anna Klimczak kiedyś udzielała takich konsultacji. Może warto popytać.

Do takich konsultacji powinien być dołączony opis USG, bo wyniki czasami są nieskorelowane z tym co dzieje się w środku.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.08.2022 o 11:23, Keyuta napisał:

Podczytuję wątek po cichu i kibicuję suńce oraz opiekunce 😊. Sunia ma lęk separacyjny. Bardzo współczuję wszystkim- opiekunce, suni, Dżekusiowi. Wiem, że ciężko będzie znaleźć drugi dom dla suni ale trzymam kciuki, żeby się udało . Z mojego doświadczenia wynika, że jedna osoba (pracująca) psychicznie i fizycznie nie poradzi sobie.

Bardzo Ci dziękuję. Poszukiwania miejsca dla Nuukusi trwają, ale jestem świadoma, że łatwo nie będzie znaleźć domu czy hoteliku gdzie bez obaw umieszczę małą. Nie oddam Nuukci, dopóki nie będę pewna że będzie jej tam lepiej niż u mnie. Wiem że wspólne mieszkanie nie jest idealnym rozwiązaniem,ani dla Dżekusia, ani dla mnie, ani dla Nuukci,  nie było łatwo nawet kiedy nie niszczyła, a teraz jest naprawdę ciężko, ale czasem życie nas zaskakuje i musimy improwizować - Nuukusia nie była planowana, wiec nijak nie przygotowałam się na jej przyjazd. 

Jeszcze raz dziękuję za słowa pociesznia 🙂  

     

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.08.2022 o 21:09, Moli@ napisał:

Leki lekami ale do klatki koniecznie trzeba przyzwyczajać.

Zamykać nie tylko przed wyjściem z domu...,  - zamknąć gdy limonka80 jest w domu np dać kostkę w klatce.

Czytałam dużo o wprowdzaniu klatki, jeśli będę ją miała, będziemy trenować zanim zamknę w niej mała.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.08.2022 o 20:33, limonka80 napisał:

Dziękuję, no nie zawsze pozytywnie, ale takie jest życie ...

Co do petsittera, przeglądałam  ogłoszenia z okolicy, z dwiema paniami nawet rozmawiałam, ale jakoś nikt mi się nie wydał odpowiedni, to jednak musi być pewna osoba ...

Szukałaś może tutaj: http://www.petsitter.pl/d/znajdz_opiekuna albo tutaj: https://www.opiekazwierzat.pl?

Przepraszam, że napiszę tak wprost, nie chce Cię absolutnie urazić, ale mam wrażenie, że bardzo się skupiłaś na tym, że suczka będzie szczęśliwa i bezpieczna tylko pod twoją opieką. A wydaje mi się, że w tej sytuacji naprawdę lepiej będzie dla wszystkich zainteresowanych, jeśli ktoś przejmie opiekę nad Nuuką, przynajmniej częściowo. Takie spędzanie przez nią kilku godzin dziennie w lecznicowej  klatce to też nie jest na dłuższą metę dobre rozwiązanie.

Nie chce absolutnie powiedzieć, że źle się nią opiekujesz, tylko że ktoś inny też na pewno sobie z tą opieką poradzi 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.08.2022 o 20:34, uxmal napisał:

Z mojego doświadczenia Azodyl zadziałał po 3 miesiącach stosowania. Ale nie zawsze zadziała. Jest kilka czynników m.innymi sposób przechowywania w czasie transportu

Nuuka bierze drugi miesiąc, więc może jeszcze za krótko by były efekty. Kupię jej kolejne opakowanie, może zadziała ... 

 

Dnia 30.08.2022 o 20:34, uxmal napisał:

Nie kojarzę czy sprawdzany był stosunek białka do kreatyniny, czasami przy PNN występuje białkomocz wtedy leki na ciśnienie się stosuję. Ponadto przy PNN stosunek fosforu do wapnia - w zależności od fazy PNN powinien być regulowany oraz sam poziom fosforu we krwi . Nuka chyba nie otrzymuje węglanu wapnia lub lantanu

Nuuka nie dostaje węglanu wapnia ani lantanu. Podczas najbliższej wizyty zapytam o to lekarkę, zapytam też o badanie stosunku białka do kreatyniny. Uważasz że Nuuka powinna mieć je zrobione ?    

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.08.2022 o 21:27, Marysia R. napisał:

Szukałaś może tutaj: http://www.petsitter.pl/d/znajdz_opiekuna albo tutaj: https://www.opiekazwierzat.pl?

Przepraszam, że napiszę tak wprost, nie chce Cię absolutnie urazić, ale mam wrażenie, że bardzo się skupiłaś na tym, że suczka będzie szczęśliwa i bezpieczna tylko pod twoją opieką.

Mówienie wprost, to najlepsza forma komunikacji, więc nie będę się czuć urażona. Nie wiem czy skupiłam się za bardzo, ale Nuukcia to jest w tej chwili pod moją opieką i to moja odpowiedzialność żeby znaleźć jej dobre miejsce, a nie jakieś miejsce, lub dobrego opiekuna, a to nie jest łatwe. 

Szukałam na kilku stronach, na tej którą podałaś również -  z mojego miasta jest tylko jedna osoba i nie odpowiada mi. Przeglądałam też inne strony, ale póki co nie trafiłam na kogoś komu powierzyłabym Nuukę.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.08.2022 o 21:39, limonka80 napisał:

Nuuka nie dostaje węglanu wapnia ani lantanu. Podczas najbliższej wizyty zapytam o to lekarkę, zapytam też o badanie stosunku białka do kreatyniny. Uważasz że Nuuka powinna mieć je zrobione ?    

tak, to podstawowe badanie przy PNN/ teraz CKD się mówi. Nefrolodzy to sprawdzają.

Dietetycy i nefrolodzy śledzą też co IRIS zaleca może to się też przyda Wetowi  http://iris-kidney.com/education/education/staging_system.html

Opieka nad psem z CKD to taniec na linie 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.08.2022 o 20:33, limonka80 napisał:

Dziękuję, no nie zawsze pozytywnie, ale takie jest życie ...

Co do petsittera, przeglądałam  ogłoszenia z okolicy, z dwiema paniami nawet rozmawiałam, ale jakoś nikt mi się nie wydał odpowiedni, to jednak musi być pewna osoba ...

Dla zdrowego psa trudno znaleźć miejsce i dobrą opiekę, a dla tak chorego, jak Nuukunia to cud będzie. Podziwiam Cie, Limonko i Twoją determinację ❤️ 

Mam podobnie z Odisiem - to niepełnosprawny piesek, który miał być u mnie tylko na czas diagnostyki..... wiadomo, że u mnie dużo psich staruszków i jeszcze więcej problemów, ale nie widać na razie innej opcji, staram się robić dla niego wszystko najlepiej, jak tylko mogę.... oczywiście szukam lepszego miejsca, ale to nie jest łatwe, jeśli wogóle możliwe.... 

Dobre myśli posyłam ❤️ 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.09.2022 o 08:20, agat21 napisał:

Na pierwszej stronie jest rozliczenie, gdzie Limonka wpisuje większość wydatków. Nuuka na minusie sporym 😞

Agat ten post aska7 to była personalna uwaga do mnie, absolutnie niezwiązana z wątkiem i finansami Nuuki, odpisałam już aska7 na priv.

Dnia 30.08.2022 o 21:52, limonka80 napisał:

Mówienie wprost, to najlepsza forma komunikacji, więc nie będę się czuć urażona. Nie wiem czy skupiłam się za bardzo, ale Nuukcia to jest w tej chwili pod moją opieką i to moja odpowiedzialność żeby znaleźć jej dobre miejsce, a nie jakieś miejsce, lub dobrego opiekuna, a to nie jest łatwe. 

Szukałam na kilku stronach, na tej którą podałaś również -  mojego miasta jest tylko jedna osoba i nie odpowiada mi. Przeglądałam też inne strony, ale póki co nie trafiłam na kogoś komu powierzyłabym Nuukę.

 

 

Dnia 1.09.2022 o 09:50, mari23 napisał:

Dla zdrowego psa trudno znaleźć miejsce i dobrą opiekę, a dla tak chorego, jak Nuukunia to cud będzie. Podziwiam Cie, Limonko i Twoją determinację ❤️ 

Mam podobnie z Odisiem - to niepełnosprawny piesek, który miał być u mnie tylko na czas diagnostyki..... wiadomo, że u mnie dużo psich staruszków i jeszcze więcej problemów, ale nie widać na razie innej opcji, staram się robić dla niego wszystko najlepiej, jak tylko mogę.... oczywiście szukam lepszego miejsca, ale to nie jest łatwe, jeśli wogóle możliwe.... 

Dobre myśli posyłam ❤️ 

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwa sprawa. Trzymam kciuki Odisia i Nuukę i za Was, limonko i mari, żeby udało się w obu sytuacjach udało się znaleźć najlepsze rozwiązanie🙂

Link to comment
Share on other sites

Finanse to rzecz święta. Na privie wcześniej dostałam od ciebie bęcki za transparentność finansową Runy. I napiszę to czym zakończyłam naszą konwersację. "Koniec tematu". I to co teraz dostałam na priva sprawy nie zmienia. 

Zacytuję to co lubię najbardzej.

"Warto być przyzwoitym." Tego się trzymam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...