Jump to content
Dogomania

Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!


Recommended Posts

Jutro albo pojutrze Nuukcia jedzie badania krwi, trochę się przeciągnęło, ale mała czuje się świetnie. Oprócz standardowych badań poprosiłam o stosunek białka do kreatyniny i fosforu do wapnia, o których pisała uxmal.

Nuukcia ma apetyt, rozrabia na całego, jest silna i pełna energii, mam nadzieję  że wyniki będą takie jak samopoczucie malutkiej ...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.01.2023 o 14:43, limonka80 napisał:

 

Nuukcia ma apetyt, rozrabia na całego, jest silna i pełna energii, mam nadzieję  że wyniki będą takie jak samopoczucie malutkiej ...

 

Serdecznie życzę, żeby tak było i mam nadzieję, że tak będzie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.01.2023 o 14:40, elik napisał:

Nukunia dostała 290,00 zł z tego bazarku  < L I N K >
Gdy kasiorka zamelduje się na koncie bardzo proszę limoneczko o potwierdzenie na wątku.

Nie zauważyłam wczoraj Twojego wpisu, następny po nim widziałam, a tego nie  ...

Dżekunio bardzo ostatnio dba o to, bym w nocy nie spała i potem była cały dzień nieprzytomna 🥴 

Bardzo z Nuusią dziękujemy za pomoc 🥰

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dostałam wyniki badań Nuukci, nie są najlepsze.

Od razu została podana I dawka aranespu, kolejna za tydzień. Dostaje nefroactive. Zastanawiam się czy ponownie szukać azodylu - malutka brała go przez 4 m-ce i nie poprawił jej wyników, więc chyba zrezygnuję.

Przygnębiły mnie te wyniki, wiem że stan nerek malutkiej jest jaki jest i  nie ma co liczyć na cud, ale za każdym razem przed badaniami łudzę się że może jednak ...   

Koszt badań Nuusi 299 zł, leków 253 zł.

Mój Dżekuś też od kilku dni czuje się gorzej. Dopiero co cieszyłam się, że ma mega apetyt i więcej sił, a tu nagłe pogorszenie ... Codziennie jeździmy do przychodni na zastrzyki, bo z trudem się podnosił, widać że bardzo bolał go kręgosłup i łapki, silnie utykał i upadał podczas chodzenia. Prawdopodobnie znów miał jakiś ucisk na rdzeń ( ma silne zwyrodnienia). Najdziwniejsze jest to, że mimo tego bólu próbował być w bezustannym ruchu, kręcić się w kółko, jak robi to od jakiegoś czasu w dzień i w nocy. Demencyjny przymus był silniejszy od bólu ...

Zastrzyki podziałały, dziś jest wyraźnie lepiej. Wczoraj też, po półrocznej przerwie zdecydowałam się na powrót do podawania libreli, może znów zadziała jak na początku ... 

 

 

Wizyty_zwierze_012202036_2023_01_11_9999_12_31.pdf

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trochę nie na temat ale zerknęłam na wytyczne IRIS. Przy stadium 3 cim IRIS zaleca podawanie "wyłapywaczy fosforu" od 30 - do 60 mg na kg mc dziennie. Nuka dostaje minimalną dawkę. A fosfor jest wyższy niż w październiku. Jeśli Nuka od pażdziernika dostawała 2xdz po 150 mg węglanu lantanu to może warto zapytać Panią weterynarz czy może nie zmienić dawkowania. Poza tym wapń jest podwyższony. Przy PNN trzeba też tego pilnowac żeby nie było hiperkalcemii.

Jeśli Nuka dostaje jeszcze jakiś dodatkowy suplement z węglanem wapnia to trzeba zapytać Panią weterynarz czy nie zmienić tego.

Co do Azodylu jeśli nic się nie zmieniło z mocznikiem to może rzeczywiście nie warto. Ale... może jakby go nie było to byłoby jeszcze gorzej. 😞 Trudna decyzja 😞

Link to comment
Share on other sites

Pomyśl o konsultacji suni u nefrologia.  W Warszawie jest np. dr Neska,  dr Kraińska (przyjmowała pacjętow również w Podpowie Leśnej, może byłoby bliżej niż jechać na Warszawę). 

Cudów nie będzie, ale to bardzo młoda sunia, trzeba walczyć, żeby jak najdłużej mogła cieszyć się życiem..

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2023 o 23:05, uxmal napisał:

Przy stadium 3 cim IRIS zaleca podawanie "wyłapywaczy fosforu" od 30 - do 60 mg na kg mc dziennie. Nuka dostaje minimalną dawkę. A fosfor jest wyższy niż w październiku. Jeśli Nuka od pażdziernika dostawała 2xdz po 150 mg węglanu lantanu to może warto zapytać Panią weterynarz czy może nie zmienić dawkowania. Poza tym wapń jest podwyższony. Przy PNN trzeba też tego pilnowac żeby nie było hiperkalcemii.

Prosiłam by o to zapytać, dziś pani z hoteliku będzie w przychodni i ma rozmawiać z lekarzem. 

Dziękuję Ci za te spostrzeżenia, ja nigdy wcześniej nie miałam psa chorego na nerki i mało wiem na ten temat ....

Nuusia nie dostaje preparatu z węglanem wapnia. Martwi mnie ryzyko hiperkalcemii, czy Twoim zdaniem Nuusia powinna dostawać coś na obniżenie wapnia?

Dnia 15.01.2023 o 09:14, seramarias napisał:

Pomyśl o konsultacji suni u nefrologia.  W Warszawie jest np. dr Neska,  dr Kraińska (przyjmowała pacjętow również w Podpowie Leśnej, może byłoby bliżej niż jechać na Warszawę). 

Próbuję to jakoś zorganizować, ale ostatnio wszystko idzie mi jak po grudzie ...

Link to comment
Share on other sites

Nuusia dostała wczoraj drugą dawkę preparatu krwiotwórczego, za tydzień powtórzymy badania.

Malutka w dobrej formie, na spacerach pełna energii i wigoru, w domu w dalszym ciągu zadaje się tylko z wybranymi psami, na resztę patrzy z góry 🙂  

Kupiłam jej karmę suchą i mokrą - mała ma super apetyt 😀 któremu dziwiła się moja wetka, i dziwi się aktualnie zajmująca się Nuukcia pani doktor. Podobno psy i koty z chorobami nerek nie maja apetytu, ciężko je nakłonić do jedzenia, a malutka wciąga w momencie każdy posiłek, nie ma problemów trawiennych i utrzymuje stałą wagę 10,5 kg.

 

karma dla Nuusi.pdf

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2023 o 10:50, limonka80 napisał:

Wczorajsza Nuukcia

1673866203441.jpg

1673866197656.jpg

 

Dnia 18.01.2023 o 10:52, limonka80 napisał:

I wczorajszy Dżekcio ...

 

IMG_20230114_081243 (1).jpg

 

Dnia 22.01.2023 o 21:09, limonka80 napisał:

Nuusia dostała wczoraj drugą dawkę preparatu krwiotwórczego, za tydzień powtórzymy badania.

Malutka w dobrej formie, na spacerach pełna energii i wigoru, w domu w dalszym ciągu zadaje się tylko z wybranymi psami, na resztę patrzy z góry 🙂  

Kupiłam jej karmę suchą i mokrą - mała ma super apetyt 😀 któremu dziwiła się moja wetka, i dziwi się aktualnie zajmująca się Nuukcia pani doktor. Podobno psy i koty z chorobami nerek nie maja apetytu, ciężko je nakłonić do jedzenia, a malutka wciąga w momencie każdy posiłek, nie ma problemów trawiennych i utrzymuje stałą wagę 10,5 kg.

 

karma dla Nuusi.pdf 254.03 kB · 2 downloads

              764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...🍀🍀🍀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...