Jump to content
Dogomania

Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!


Recommended Posts

Dnia 25.11.2022 o 20:13, agat21 napisał:

Nuukcia pięknie i dystyngowanie siedzi przy stole, co się będzie z hałastrą na podłodze tłoczyć 😄

Tak,  Nuukcia ma się zdecydowanie za kogoś lepszego od reszty stada, p. Iza mówi że ona patrzy na resztę ,, z góry'' - dosłownie i w przenośni 😀 Kiedy psy bawią sie i biegają po domu jazgocząc,  Nuukcia nigdy nie biega z nimi, wskakuje wtedy na krzesło lub kanapę i patrzy z dezaprobatą, lub idzie na górę do sypialni państwa. Nuukcia jest delikatna i takie hałaśliwe zabawy w dużym składzie nie są dla niej. Maleńka ma dwa ulubione spokojne psiaki i z nimi się bawi i spędza czas.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2022 o 16:20, Aska7 napisał:

Nukcia nie robi demolek w hotelu ?

 Takiej jak u mnie jeszcze nie zrobiła, ale podobno ma zapędy i próbuje, tylko tam ktoś zawsze jest w domu i mała nie ma szans wykazać się w pełni jak u mnie 🙄 

Niemniej jednak, trochę strat w  wyposażeniu jest - relacjonowałam w temacie - 

Dnia 19.11.2022 o 16:19, limonka80 napisał:

Dziewczynka łobuzuje - zgryzła poduszki z kanapy, materiałowe oparcia z foteli na werandzie, materac w sypialni państwa - najwyraźniej nie lubi żeby było miękko 🙄 Do tego jest uparta i demonstruje swoja niezależność - jak nie chce by jej założyć szelki czy kubraczek to na to nie pozwala i koniec. Jak nie chce ze spaceru wrócić do domu to nie i już - można wołać i prosić. Przychodzi kiedy uzna za stosowne 🙂 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.11.2022 o 09:25, Sowa napisał:

Opiekunowie prawdopodobnie nie mają dość czasu na naukę dobrych manier, ale to konieczne...

Dnia 26.11.2022 o 09:58, Poker napisał:

Albo nie mają potrzeby. Tak niektórzy wychowują, a właściwie nie wychowują, dzieci. 

Brak czasu -  państwo mają pod opieką w większości starsze, schorowane pieski, niektóre leżące, są też młode psy, ale z różnych przyczyn wymagające sporo czasu i uwagi - dochodzące do zdrowia  po urazach, operacjach itp.

Myślę że obowiązek wychowania i nauki dobrych manier spocznie na mnie 🙄 

Nuukcia to mądra sunia, wszystkiego się szybko nauczy.

Kiedy mieszkała z nami rozrabiała, ale wtedy wszystko było na szybko improwizowane, dużo przebywała sama, potrzebowała mojej uwagi i czasu, a ja go dla niej nie miałam.

Tym razem będzie inaczej - będę miała dla niej czas, nie będzie u mnie ,,na przeczekanie'' ale już u siebie, psy czują takie rzeczy więc myślę, że to też pozytywnie wpłynie na jej zachowanie. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2022 o 00:45, Aldrumka napisał:

Czy podjęłaś taką decyzję ? Sunia wraca do Ciebie ?

Trochę wybiegłam w przyszłość .... Nuusia  będzie mieszkać z nami, ale jeszcze nie teraz, teraz to niemożliwe z tych samych powodów, dla których podjęłam decyzję o wyjeździe Nuusi do hotelu - Dżekuś bardzo mnie potrzebuje, z każdym dniem coraz bardziej ....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.12.2022 o 20:10, elik napisał:

Limoneczko kochana nie widzę w rozliczeniu opłat za hotel. Czy Nuukunia ma bezpłatny hotel?

Nie wpisuję opłat za hotel w rozliczenie, bo Nuusia  nie ma tylu pieniedzy by z nich opłacać jej pobyt.  Płacę za  hotelowanie z własnych pieniędzy, a pomoc finansową którą Nuusia otrzymuje z dogo, przeznaczam na inne rzeczy dla małej, między innymi karmę.  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2022 o 08:09, limonka80 napisał:

Trochę wybiegłam w przyszłość .... Nuusia  będzie mieszkać z nami, ale jeszcze nie teraz, teraz to niemożliwe z tych samych powodów, dla których podjęłam decyzję o wyjeździe Nuusi do hotelu - Dżekuś bardzo mnie potrzebuje, z każdym dniem coraz bardziej ....

Dużo zdrowia Dżekusiowi, a Tobie sił. Trzymajcie się 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.12.2022 o 10:36, Aldrumka napisał:

Dużo zdrowia Dżekusiowi, a Tobie sił. Trzymajcie się 

Bardzo dziękuję ❤️

Ostatnie tygodnie mamy ciężkie, widzę wyraźnie że Dżekuś słabnie ... 

Póki co walczymy  - i on i ja.

Nie umiem sobie wyobrazić że go nie będzie, poza tym widzę że on nie chce umrzeć  - ma super apetyt, chodzi po domu, tuli się do mnie, podtyka łepek do głaskania, na dworze wita się z innymi psami ... ale po prostu słabnie, ma też różne epizody w postaci nagłych zasłabnięć, sinego języka, lekkich ataków padaczki ... 

Praktycznie nie ma dnia bez weterynarza, ale póki co walczymy.

   

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.12.2022 o 11:32, limonka80 napisał:

Miałam ciężki finansowo miesiąc i część opłaty za hotelowanie Nuukusi za  listopad pokryję z jej pieniędzy - 300 zł.

Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko ... 

Jasne, że nie  - 300 zł  tak tylko w części pokrywa hotelowanie 😞 a innych wielu wydatków też nie zapisujesz 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.12.2022 o 17:25, limonka80 napisał:

Nie wpisuję opłat za hotel w rozliczenie, bo Nuusia  nie ma tylu pieniedzy by z nich opłacać jej pobyt.  Płacę za  hotelowanie z własnych pieniędzy, a pomoc finansową którą Nuusia otrzymuje z dogo, przeznaczam na inne rzeczy dla małej, między innymi karmę.  

 

Dnia 5.12.2022 o 11:32, limonka80 napisał:

Miałam ciężki finansowo miesiąc i część opłaty za hotelowanie Nuukusi za  listopad pokryję z jej pieniędzy - 300 zł.

Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko ... 

Kwoty wpłacane dla Nuuki są przeznaczone na jej utrzymanie w tym także na hotel nie ma więc powodu, żebyś za hotel płaciła ze swojej kasy limoneczko.           

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Maleńka dostała pomoc od Aldrumki 🌷 i Agat21 🍓

Bardzo dziękuję 🙂 

W przyszłym tygodniu mała będzie miała badania krwi, mam nadzieję że nie będą  gorsze od poprzednich. 

Gdyby prognozować jakie będą, na podstawie jej zachowania, to powinna mieć wyniki najzdrowszego psa ever 🙂 

Łobuzuje, jest aktywna i bardzo silna. Zęby również ma zdrowe 🤔 szatkuje wszystko co wpadnie jej w łapy ...

Tylko wciąż smutna ... 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.12.2022 o 10:09, limonka80 napisał:

Maleńka dostała pomoc od Aldrumki 🌷 i Agat21 🍓

Bardzo dziękuję 🙂 

W przyszłym tygodniu mała będzie miała badania krwi, mam nadzieję że nie będą  gorsze od poprzednich. 

Gdyby prognozować jakie będą, na podstawie jej zachowania, to powinna mieć wyniki najzdrowszego psa ever 🙂 

Łobuzuje, jest aktywna i bardzo silna. Zęby również ma zdrowe 🤔 szatkuje wszystko co wpadnie jej w łapy ...

Tylko wciąż smutna ... 

 

Nukunia jest silna duchem, bez względu na wyniki badań. 🙂 Może rozgryzła zagadkę, nad którą głowi się nieudolnie tylu człowieków i umie czerpać energię z kosmosu?🤔

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...