Jump to content
Dogomania

Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!


Recommended Posts

Dnia 17.08.2022 o 08:31, limonka80 napisał:

Bardzo mi na niej zależy, to taka dobra, kochana sunia, i mam nadzieję że jest z nami szczęśliwa, choć nie poświęcam jej tyle uwagi ile by chciała, bo mój Dżekunio potrzebuje tej uwagi i troski jeszcze bardziej ...

Na pewno poświęcasz jej więcej uwagi, niż niejeden "jednopsiowy" dom. O wiele więcej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.08.2022 o 08:31, limonka80 napisał:

Bardzo mi na niej zależy, to taka dobra, kochana sunia, i mam nadzieję że jest z nami szczęśliwa, choć nie poświęcam jej tyle uwagi ile by chciała, bo mój Dżekunio potrzebuje tej uwagi i troski jeszcze bardziej ...

Kochana, uratowałaś ją po prostu. Nie tylko wtedy, kiedy wyciągałyście ją z agat21 ze schroniska. Również, a może bardziej wtedy, kiedy nie zdecydowałaś się na eutanazję, tylko siedziałaś w lecznicy nie mogąc podjąć tej ostatecznej decyzji. Tylko dzięki temu wetka zaproponowała Ci transfuzję. Dla Nuuki to szansa na poznanie życia pełnego miłości i akceptacji. Pamiętaj, że gdyby nie Ty, już by jej nie było.

Nie zawsze piszę, ale jestem z Wami cały czas. Nieustannie podziwiam i kłaniam Ci się nisko za Twoją walkę o nią. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj byłam z Nuukusią na kroplówce, kolejna w piątek. Nuukcia już chyba uznała, że za dużo tego leczenia, bo dziabnęła lekarkę 😞 

Zdecydowałyśmy, że z badaniem krwi poczekamy. Ogólnie Nuukusia zachowuje się i wygląda jak zdrowy pies, boczki zaokrąglone, stale uśmiech na pyszczku i ochota do zabawy i jak powiedziała pani doktor tym należy się cieszyć i nie martwić się przyszłością. Zapłaciłam 43 zł.

kro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.08.2022 o 08:57, konfirm31 napisał:

Limonko, uwierz, że Nuuka nigdy nie miała od nikogo tyle uwagi i miłości, co teraz u Ciebie. 

Dnia 17.08.2022 o 11:05, agat21 napisał:

Na pewno poświęcasz jej więcej uwagi, niż niejeden "jednopsiowy" dom. O wiele więcej.

Dnia 17.08.2022 o 12:03, Ewa Marta napisał:

Kochana, uratowałaś ją po prostu. Nie tylko wtedy, kiedy wyciągałyście ją z agat21 ze schroniska. Również, a może bardziej wtedy, kiedy nie zdecydowałaś się na eutanazję, tylko siedziałaś w lecznicy nie mogąc podjąć tej ostatecznej decyzji. Tylko dzięki temu wetka zaproponowała Ci transfuzję. Dla Nuuki to szansa na poznanie życia pełnego miłości i akceptacji. Pamiętaj, że gdyby nie Ty, już by jej nie było.

Nie zawsze piszę, ale jestem z Wami cały czas. Nieustannie podziwiam i kłaniam Ci się nisko za Twoją walkę o nią. 

Bardzo Wam dziękuję, staram się jak mogę, choć czasem miewam chwile załamania. Myślałam że jestem silniejsza, ale dwa tak chore psy, o tak skrajnie różnych potrzebach trochę mnie pokonały ...

Czytałam dietę nerkową którą dostałam od Toli, nie jest jakaś skomplikowana, w przyszłym tygodniu zapytam o zdanie lekarkę prowadzącą Nuukusię (wraca z urlopu) kupię produkty i zacznę małej gotować. 

Na razie dokupiłam Nuukusi puszki renala, lypex na kolejny miesiąc i podkłady. Nie wpisuje tych wydatków w koszty, bo Nuukusia i tak nie ma pieniędzy, a te kwoty mnie dołują, lepiej się czuję jak ich nie widzę ....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.08.2022 o 12:00, konfirm31 napisał:

Limonko, wpisuj proszę WSZYSTKIE WYDATKI na Nuukę, bo warto o nich nam przypominać. Nuuka jest psem dogomaniackim i w miarę możliwości, będziemy ja wspierać. Ja też jutro chociaż trochę prześlę na jej utrzymanie, a może ktoś zrobi dla niej jakiś bazarek? 

Zgadzam się z Konfirm. Wpisuj wszystko, nie może być tak, że bierzesz na siebie jeszcze wydatki związane z Nuuką - już dajesz jej coś znacznie droższego: swój czas, energię, nerwy, zdrowie.. Kasę my musimy ogarnąć. Ode mnie też jeszcze coś poleci na Twoje konto w tym miesiącu, w przyszłym tygodniu, bo teraz nie mam jak. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.08.2022 o 12:00, konfirm31 napisał:

Limonko, wpisuj proszę WSZYSTKIE WYDATKI na Nuukę, bo warto o nich nam przypominać. Nuuka jest psem dogomaniackim i w miarę możliwości, będziemy ja wspierać.

Dnia 18.08.2022 o 12:05, agat21 napisał:

Zgadzam się z Konfirm. Wpisuj wszystko, nie może być tak, że bierzesz na siebie jeszcze wydatki związane z Nuuką - już dajesz jej coś znacznie droższego: swój czas, energię, nerwy, zdrowie.. Kasę my musimy ogarnąć.

Bardzo dziękuję ❤️ leczenie i utrzymywanie Nuukuni  w dobrej formie okazało się kosztowne - za sam Azodyl zapłaciłam 480 zł, ( a to podobno niewygórowana cena) a miesięczny koszt Lypexu to 355zł ( dzięki niemu przyswaja pokarm i nie jest już tak dramatycznie chuda). Do tego dochodzą koszty wizyt w przychodni i badań oraz innych leków, nie mówiąc o karmie ... 

Opakowanie Azodylu starczy jej na 45 dni, ten lek podobno działa cuda, mam nadzieję że i u Nuukci zadziała, jeśli tak, będę jej go kupowała i tego nie będę tego wpisywać w wydatki, już postanowiłam.  

Link to comment
Share on other sites

 Byłam dziś z małą na króplówce - była bardzo niezadowolona i okazała to, kolejny raz łapiąc lekarkę za rękę ...

Po tej przestraszonej psinie która się trzęsła jak osika nie ma nawet śladu, Nuuka zrobiła się pewna siebie i pokazuje kiedy coś jej się nie podoba. A jak szczeka ... 😲 Chyba mam na nią zły wpływ  😁

Jesteśmy umówione na wtorek na kolejną kroplówkę, z urlopu wróci już lekarka prowadząca Nuukusie od początku. Porozmawiam o diecie którą dostałam od  Toli. 

Od jutra po siedmiodniowej przerwie zaczynamy drugą część kuracji na na giardię, a w przyszłą niedzielę maleńka dostanie drugą dawkę advocata na capilarię.

Jak wracałyśmy z lecznicy do domu, złapała nas straszna ulewa, prawie oberwanie chmury a jak na złość nie było miejsca i musiałam zaparkować kawałek od wejścia do budynku, w kilka sekund byłyśmy obie mokre jak dwa szczury, a Nuukcia w strugach deszczu podskakiwała i cieszyła się jak szczeniak , ten pies to jakiś ewenement, wszystko jest dla niej powodem do radości ... 😀

bnhbbn.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2022 o 21:57, limonka80 napisał:

Elik ze swojego najnowszego bazarku dla Nuukuni przeznaczyła 50 % zysku 🙂   

limonko, nawet gdybym przeznaczyła 100%, choć nie mogę, bo moja podopieczna nie ma deklaracji, a potrzebuje na weta, to i tak kwota z bazarku nie pokryje Twoich wydatków.  Prośba o bazarki jest więc jak najbardziej sensowna.
Aldrumka obiecała zrobić bazarek w większej części dla Nuuki, ale myślę, że i ten bazarek nie pokryje wydatków, jakie ponosisz na Nuukunię.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2022 o 22:24, elik napisał:

limonko, nawet gdybym przeznaczyła 100%, choć nie mogę, bo moja podopieczna nie ma deklaracji, a potrzebuje na weta, to i tak kwota z bazarku nie pokryje Twoich wydatków.  Prośba o bazarki jest więc jak najbardziej sensowna.
Aldrumka obiecała zrobić bazarek w większej części dla Nuuki, ale myślę, że i ten bazarek nie pokryje wydatków, jakie ponosisz na Nuukunię.

Całości nie pokryje, bo ciągle pojawiaja się nowe wydatki i pojawiać się niestety będą, bo Nuukcia  nie wyzdrowieje, ale to duża pomoc i bardzo za nią dziękuję 🌷

Link to comment
Share on other sites

 

Chciałam jeszcze raz bardzo  podziękować wszystkim którzy wspierają Nuukunię. Jestem bardzo wdzięczna za to wsparcie,  sunia od początku otrzymuje dużą pomoc finansową i wiele dobrych słów. To naprawdę bardzo dużo dla mnie znaczy, że maleńka jest ważna dla tylu ludzi, którzy nie opuścili małej kiedy okazało sie jak bardzo jest chora, i tak nas wspierają, a przecież psiaków w potrzebie mnóstwo ... 

Bardzo mocno dziękujemy ❤️

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nuuka była bardzo niezadowolona że Dżekuś wychodzi,a a ona zostaje, więc mam karę ....

Ona wygryzła dziurę już na początku pobytu, ale teraz powiększyła ją do takich rozmiarów (buta położyłam żeby zwizualizować wielkość otworu - to but nr 38 )

Nie mogę pojąć jak ona to zrobiła tymi małymi ząbkami, to nie są jakieś pancerne drzwi, ale jednak są wzmocnione wdłuż i w poprzek ramy listwami z drewna, zgryzła je na drzazgi, tylko jeden najkrótszy kawałek w całości został   ...

dre.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.08.2022 o 18:25, konfirm31 napisał:

A czy Nuuka już zostawała sama bez Dżekusia? Może to z tego powodu takie zachowanie? A może jest silniejsza i rozrabia, bo się nudzi? 

Odkąd Nuukcia jest u nas zostałam mormonem 🙄 - zero wychodzenia w celach towarzyskich, tylko do pracy, ale wtedy zostaja razem z Dżekusiem (oczywiście oddzielone). Bez Dżeka zostaje tylko gdy wychodzę z nim na spacer. Myślę że jest dużo silniejsza, odkarmiona, nic jej nie boli a do tego wie że jest bezpieczna i się trochę rozwydrzyła dziewczyna . Mówiłam, że mam na nią zły wpływ .... 

Ma w pokoju zabawki, lick matę i kong więc chyba nie powninna się aż tak nudzić, myślę raczej że była zła że Dżekuś wychodzi ze mną. 

Link to comment
Share on other sites

A to mała zołza, może zostawiaj ją w jakimś kagańcu bo wykończy ci całe mieszkanie. Moja pierwsza ONka tak mi niszczyła, następne psy różnie ale troche mniej. I jeszcze jedno - jestem bliska zeru na koncie ale mimo wszystko podaj mi konto to postaram się coś podrzucić na tę łobuzicę, niech cieszy się życiem jak najdłużej.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie na Twoim miejscu wprowadziłabym kennel klatkę, stopniowo oczywiście ale takie zniszczenia same w sobie są męczące, do tego Nukusia może zrobić sobie krzywdę. 

Tak czy siak, mocno współczuję:( nie dość, że stresujesz się zdrowiem psiaków to jeszcze tym, co zastaniesz jak wrócisz do domu... jejku!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...