Jump to content
Dogomania

Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!


Recommended Posts

Ile w niej teraz radości i  wiary, że już tak zawsze będzie. Musiała być bardzo samotna w tym swoim dotychczasowym życiu, może teraz ta radość i szczęście sprawia, że będzie dobrze. Trzymajcie się dzielne dziewczyny, dużo sił życzę. 

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.07.2022 o 22:27, agat21 napisał:

Jaka to pięknota i kokietka! Niech Smosarska się schowa!  😁 

A ile w jej spojrzeniu radości i miłości. O rany, można głowę stracić.. 😉

Pięknota wyjątkowa, prawie taka jak mój Dżekunio 😁

A jaka jest zalotna, ja już dawno głowę straciłam 😃

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 12:23, limonka80 napisał:

Ja (mimo wysiłków) nie potrafię ...

Psy się naturalnie wyciszają liżąc i gryząc. Może jakaś lick mata, posmarowana pasztetem, kong z czymś pysznym? Bo sklepowe gryzaki, nie zawsze zdrowe, a duża kość cielęca, to chyba tz marzenie ściętej głowy... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 12:27, konfirm31 napisał:

Psy się naturalnie wyciszają liżąc i gryząc. Może jakaś lick mata, posmarowana pasztetem,

Nuukusia mnie trakuje jak lick matę, powinnam co godzinę brać prysznic, bo taką ma wydajność 🙄 aż się martwię, że się odwodni 🙂 

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 12:47, limonka80 napisał:

Nuukusia mnie trakuje jak lick matę, powinnam co godzinę brać prysznic, bo taką ma wydajność 🙄 aż się martwię, że się odwodni 🙂 

 

Liże, bo jest w stresie. Jedne psy liżą człowieka, inne podłogę, jeszcze inne siebie i to jest najgorsze (lick granuloma). Lizanie powoduje produkcję endorfin i uspokojenie. Spróbuj z tą lick matą. Może się przestawi. I uspokoi. Są nawet specjalne pasty, ale może być i pasztet, rozciapana  mokra karma, itp. Im bardziej mokre, tym psu trudniej wylizać. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 14:20, Poker napisał:

A może feromony jej zafundować?

To samo miałam napisać. Ona nie może dostać ani kości, ani paszteciku czy gryzaków ze względu na stan, ale feromony u nas zawsze w jakimś stopniu się sprawdzają.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 12:23, limonka80 napisał:

Ja (mimo wysiłków) nie potrafię ...

Czy do innych ludzi ona tak samo?

Z takim pobudzeniem to jest pies nieadopcyjny. Nikt normalny tego nie zniesie na dłuższą metę. Ani czlowiek, ani pies.

A propos - jak Dżekuś? Strasznie mi go szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 14:52, Jaaga napisał:

Ona nie może dostać ani kości, ani paszteciku czy gryzaków ze względu na stan

Może kawał podłogi (albo coś) wysmarować, ale tylko wysmarować, smażoną wątróbką, ona pięknie i intensywnie pachnie. Albo nie wiem, kiełbasą, tuńczykiem, czy czymś innym. Sama woń.

Link to comment
Share on other sites

Ech.....Ja bym się mimo wszystko cieszyła, że sunia taka radosna i żywa, nawet jeśli to trochę meczące, bo przy nerkowcach nigdy nie wiadomo jak długo ten stan będzie trwał. 

Jeśli sunie rozpiera energia i jeśli nie ma przeciwwskazań to może trzeba ja wybiegać? Może dobrym rozwiązaniem byłby psi wybieg jeśli masz taki w pobliżu, poszalałaby z innymi psiakami.

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 18:25, Poker napisał:

To nie tylko jest radość i miłość

 Ona się nakręca, jest w nadmiernej euforii co też ją spala. 

Wiem..., skrótem myślowym poleciałam..., nakręcanie można wyhamować.

Człowiek sam bezwiednie - dodatkowo rozkręca, nieświadomie zachęca  psa.

Sama z siebie nie przestanie się tak zachowywać..., przeciwnie będzie coraz bardziej "upierdliwa", zaborcza, zazdrosna

Link to comment
Share on other sites

Tego rodzaju ekscytację wyciszałabym tylko cichym spokojnym szeptem i delikatnym bardziej masażem koniuszkami palców niż głaskaniem, takim przypominającym iskanie futerka - przecież sunieczka dopiero teraz zaczęła żyć. Na spacerze szła całkiem przyzwoicie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 12:42, Patmol napisał:

surowa marchew do gryzienia też jest fajna.

Nie wiem, czy ona może dostać marchewkę przy jej chorobach, mogę zapytać lekarki, ale ona je tak łapczywie, że bałabym się, że zadławi się odgryzionym kawałkiem ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...