Jump to content
Dogomania

11- letnia ciapa. 8 lat w schronie. Brakuje 260,00 zł. To już ostatni raz, bo ja naprawdę nie wiem jak wyrobię szóstego psa. A on jak każdy zasługuje na miłość. Proszę ....


Recommended Posts

Myslałam dziś porobić mu zdjęcia, ale leje od rana, jest szaro i buro,a on większosć czasu śpi. Do tego wcześniej miał znowu czyszczone uszy w przychodni, więc żyją swoim życiem i nie wychodzą za fajnie na zdjęciach, trzeba było odczekać. Zrobię jutro choć ze dwa, żeby nie tracić ogloszenia wyróżnionego, jakie mam na szczeniaka od Toli, który pojechał do DS.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam mu ogłoszenie wyróżnione na Katowice z tel do Toli. Zdjeć mam mało, ale lepsze to niż, czekać, aż się zrobi ładniej i wyjdą zdjecia, bo czas płynie i szkoda wyróżnienia. Na razie czekam na akceptację zmian. ostatnio długo to na olx trwa.

przeszło: https://www.olx.pl/d/oferta/wiktor-duza-mila-przytulanka-adopcja-CID103-IDPO1dJ.html?bs=olx_pro_listing

Link to comment
Share on other sites

  • Aska7 changed the title to 11- letnia ciapa. 8 lat w schronie. Brakuje 310,00 zł. To już ostatni raz, bo ja naprawdę nie wiem jak wyrobię szóstego psa. A on jak każdy zasługuje na miłość. Proszę ....
Dnia 10.07.2022 o 23:25, agat21 napisał:

A jak w ogóle Wiktor się miewa? Pan, który był chętny, definitywnie poszedł w diabły?

też się nad tym zastanawiałam..... myślę, że " z tej mąki chleba nie będzie" ( tak na podstawie własnego doświadczenia z domkami i adopcjami)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.07.2022 o 23:25, agat21 napisał:

A jak w ogóle Wiktor się miewa? Pan, który był chętny, definitywnie poszedł w diabły?

Pan już się nie odezwał.

Wiktor  byl przyczyną ostatnich kiepskich doświadczeń. Najpierw podszedł na spacerze i chwycil glowę mojego cavalierka w pysk i chciał ją zmiażdżyć.  Rozwarłam mu szczęki i uznałam, że czasem jest tak, ze samce chcą pozbyć się młodych, które nie są ich potomstwem. Roztrzęsiona zabralam młodego do domu.

Potem jednak byl drugi incydent. Corka wypuściła swoją kurkę  i niestety Wiktor ją jej zabił.  Kura nietypowa, bo domowa, spala z corka w łóżku i z jej zwierzętami. Nie bala się psów, siedziała z nimi. Dlatego pewnie zareagowała dopiero wówczas, kiedy  już dla niej było za późno. Biegłam przez ogrod i krzyczałam, ale niestety po przeniesieniu do pokoju mojej córki o podanie leku przeciwwstrząsowego, zmarła. Strata wiec też wiec nietypowa. Tak, jakby zabił komuś innemu psa lub kota.

Najpierw jazdy na forum, cytowania na innych watkach moich wpisów, kontrolowanie zdjęć, komentowanie doświadczeń, które ostatnio miały miejsce, a których nie jestem winna. Teraz to. Dla mnie to za dużo.  

Zrobie Wiktorowi więcej zdjęć,  kiedy będziemy mieli czas, bo niestety co dzień cos się dzieje. Dzis np byla operacja Szymka. Wstawie tu lub przekaże do wstawienia. Wszystko jest z nim dobrze. Jak coś, to proszę  Aska7 o kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.07.2022 o 14:56, Jaaga napisał:

Pan już się nie odezwał.

Wiktor  byl przyczyną ostatnich kiepskich doświadczeń. Najpierw podszedł na spacerze i chwycil glowę mojego cavalierka w pysk i chciał ją zmiażdżyć.  Rozwarłam mu szczęki i uznałam, że czasem jest tak, ze samce chcą pozbyć się młodych, które nie są ich potomstwem. Roztrzęsiona zabralam młodego do domu.

Potem jednak byl drugi incydent. Corka wypuściła swoją kurkę  i niestety Wiktor ją jej zabił.  Kura nietypowa, bo domowa, spala z corka w łóżku i z jej zwierzętami. Nie bala się psów, siedziała z nimi. Dlatego pewnie zareagowała dopiero wówczas, kiedy  już dla niej było za późno. Biegłam przez ogrod i krzyczałam, ale niestety po przeniesieniu do pokoju mojej córki o podanie leku przeciwwstrząsowego, zmarła. Strata wiec też wiec nietypowa. Tak, jakby zabił komuś innemu psa lub kota.

Najpierw jazdy na forum, cytowania na innych watkach moich wpisów, kontrolowanie zdjęć, komentowanie doświadczeń, które ostatnio miały miejsce, a których nie jestem winna. Teraz to. Dla mnie to za dużo.  

Zrobie Wiktorowi więcej zdjęć,  kiedy będziemy mieli czas, bo niestety co dzień cos się dzieje. Dzis np byla operacja Szymka. Wstawie tu lub przekaże do wstawienia. Wszystko jest z nim dobrze. Jak coś, to proszę  Aska7 o kontakt.

O boziu, strasznie współczuję śmierci kurki 😰 Biedactwo, tak okrutnie skończyć dobre życie, które u Was miała. Żal okropny.

Zachowanie Wiktora niestety pokazuje, że każdy pies to wielka niewiadoma. I nie zasługuje od razu na wielki kredyt zaufania 😕

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie jeszcze myślę, że większość psów w zamojskim schronisku to biedne wiejskie łańcuchowe psy, nigdy nie socjalizowane, nigdy nie traktowane dobrze. Wiele z nich może było bitych i głodzonych specjalnie, żeby były "złe" i "pilnowały" domu. W tamtych rejonach jak zdarzają się psy domowe, to zazwyczaj są to psy rasowe, kundli w domach się nie trzyma. Kundle są "do roboty". A my - myśląc po swojemu, według własnych wartości i sposobów traktowania psa, nie zdajemy sobie sprawy co one mogły przeżyć i czego były "uczone" 😞

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jagna współczuję Tobie i Córuni   😪   😥  Okropna sytuacja.

A trollami się nie przejmuj.  Wszyscy normalni wiedzą jak dużo i dobrze robisz dla zwierząt. Są osobniki, które nie mogą znieść, gdy mówi się dobrze o innych. Dobrze można mówić tylko o nich. To my wszyscy jesteśmy po części "winni", bo chwaliliśmy Cię za Twoje niezaprzeczalne zasługi. Ale to nie spodobało się niektórym i stąd te napaści na Ciebie. Nie odpowiadaj i nie przejmuj się zazdrosnymi osobnikami, mającymi zbyt wysokie mniemanie o sobie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaaga, od dawna Ci mówię, że za dużo tych psów bierzesz. I tak niewiele się u Ciebie dzieje, jak na taką ilość coraz to nowych, często dużych z problemami.

Strasznie szkoda kurki, cavisia cudem uratowałaś.

3maj się  😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.07.2022 o 16:25, agat21 napisał:

ze samce chcą pozbyć się młodych, które nie są ich potomstwem

Duże psy, które w życiu nie widziały psich miniatur, często traktują te maleństwa jak zdobycz. Jak królika do upolowania. Dla psa  łańcuchowego najpierw wszystko, do czego może się dostać, staje się zdobyczą.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.07.2022 o 15:41, Sowa napisał:

Duże psy, które w życiu nie widziały psich miniatur, często traktują te maleństwa jak zdobycz. Jak królika do upolowania. Dla psa  łańcuchowego najpierw wszystko, do czego może się dostać, staje się zdobyczą.

To akurat nie mój cytat, że samce chcą się pozbyć młodych, które nie są ich potomstwem. Szczerze mówiąc ja tak nie uważam. Przynajmniej u psów.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam - coś mam ze wzrokiem już chyba. Ja też nie słyszałam, aby samce likwidowały nie swoje potomstwo. Suki, tak, mogą zabić nie swoje szczeniaki i to ma biologiczne uzasadnienie. Słyszałam parę razy o takich zdarzeniach u znajomych hodowców - u owczarków, także u goldenów.  U dzikich psów - Goodall zaobserwowała u likaonów.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za życzenia urodzinowe.

Rozi, masz rację. Jednak ta  ostatnia kumulacja dała mi nieźle popalić i dała do myślenia.

Wczoraj przyszły wyniki badań i Wiktor ma grzybicę skóry. Jeśli inne psy zamojskie też drapią się, mają lupież czy suche zmiany na skórze,to proponuję zrobić badanie mykologiczne. Jest to inny rodzaj mikrosporum,niż ten,na który są zaszczepione moje zwierzęta. Muszę poczytać,czy szczepionka na ten typ też działa. Na razie u Wiktora wdrażamy leczenie.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.06.2022 o 19:07, Nadziejka napisał:
   
       
Dnia 23.06.2022 o 20:28, Aska7 napisał:

😊

         

         Asiu poslalam dzis ku Tobie z kolejnego kramku dla Wiktora  87 zl 50 gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...