Jump to content
Dogomania

~ KOLEŚ - pojechał do swego nowego domku! Półroczny strachulec!


Recommended Posts

Złapany razem z psim kolegą, z pobliskiej wsi, a błąkały się tydzień. Jak go panowie z Gospodarki Komunalnej  łapali - nie wiem, ale psiaczek totalnie wycofany, ogromnie lękliwy, ale absolutnie nie agresywny. Jak podjechałam z Tomkiem do gminnego kojca zrobić zdjęcia psom na stronę gminy, to tego malucha nie widziałam, tak się zaszył w budzie.

No i nie było na co czekać, dziś akcja - Tomek wszedł do kojca, uniósł róg budy, malec wyskoczył i został złapany na ręce. Tomek podał mu kropelki od pcheł na grzbiet i ... mamy kolegę  naszym małym kojcu przy gabinecie. Oczywiście wskoczył do budy, ale jak teraz poszłam z naszymi suczkami, to chętnie wyszedł przywitać się z nimi. Igusia "nie zauważyła go", a Bezia obszczekała przybysza. A szczylek jest śliczny! gęsta czarna półdługa sierść, lekkie podpalanie brązem...Będzie średnim psem, teraz waży około 8 - 9 kg.

WPŁYWY:

limonka80  40 zł

Nesiowata   20 zł

wujek Nuncek 50 zł + 50 zł + 50 zł

Figunia 50 zł 

Nadziejka 44 zł 

BARDZO DZIĘKUJĘ!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

O mamo, jaki kochany pyszczek .... a taki biedak przestraszony 😞 początek życia miał raczej marny, ale i tak szczęściarz z niego bo teraz jest u Was.

Wiele nie mam , ale parę złotych przelałam dla chłopaka, i będę się kręcić w pobliżu 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś juz trochę śmielszy, ale raczej cieszył się na widok Bezi i Igusi, niż mój. Do miski z jedzeniem podszedł, jak odeszłam kilka kroków. Dałam kilka zabawek, zobaczymy co powie na to.

 

20220609_081132.jpg

20220609_081148.jpg

20220609_081156.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.06.2022 o 10:15, agat21 napisał:

Suńki szybko mu pokażą, że nie należy się Was bać. Będzie mógł się z nimi po kwarantannie bawić? 

Boję się wypuścić, bo jak go potem złapiemy?...sad duży, ogród duży... Jak go wieźliśmy do nas z gminnego kojca, to założyłam mu obrożę i przypięłam smycz - ale przed kojcem się szarpnął w panice i oczywiście zrzucił obrożę. Musieliśmy z Tomkiem go powolutku zagonić w róg ogrodu i dał się złapać. Obrożę założyłam już bez smyczy, niech na razie ją pozna. Gdy się nie będzie bał ręki, założę krótką smyczkę i tak będę go przyzwyczajać. Mam nadzieję, za to nie potrwa długo ... 

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja się zmieniła radykalnie - przed południem ludzie przywieźli 2 szczeniaki! Mówią, ze zatrzymali się na chwilę przy lesie, zobaczyć, czy już są kurki, i słyszeli jak się zatrzymało jakieś auto, trzasnęły drzwiczki, i jak wrócili do swojego samochodu...siedziały przy nim dwa szczawiki 😞 Widzieli oddalającą się furgonetkę, i anwet jest podejrzenie, czyja to może być, ale ani zdjęcia nie zrobili, ani numeru samochodu nie zdążyli zapisać. 

Maluchy wsadziliśmy do Kolesia. Są radosne, dość zadbane, obaj chłopaki, maja to około 6 tygodni.

Ręce mi opadły 😞

ale chociaż Koleś nie nudzi się, w każdym razie nie piszczy i nie szczeka. W kojcu panuje zgoda.

20220612_110316.jpg

20220612_110324.jpg

20220612_110338.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • malagos changed the title to ~Spróbujemy im pomóc? Półroczny strachulec i dwa malutkie szczeniaki z lasu!

Rano wstawiony garnek jedzonka, kurczak, ryż i warzywa. Chodzę z miską 4 razy dziennie, oprócz gotowanego jedzenia dają Dolinę Noteci i fitmin chrupki, nie mam żadnej karmy junior. 

Maluchy już dostały pierwszą dawkę odrobaczenia (Koleś w czwartek dostał). Są wesołe, bez biegunki, jedzą tak zachłannie, ze wchodzą do miski - ale tak wszystkie szczeniaki się zachowują. I oczywiście najlepsza zabawka to zgnieciona butelka po wodzie, co im zaniosłam dolać do miseczki. 

W sobotę jedziemy do Warszawy po Kenię mojej siostry, bo Ona wyjeżdża na kilka dni, a potem przyjedzie do nas na dyżur, bo ja 2 lipca ruszam na doroczny spływ kajakowy. 

Link to comment
Share on other sites

  • malagos changed the title to ~Potrzebny dt dla 2 małych szczeniąt! Spróbujemy im pomóc? Półroczny strachulec i dwa malutkie szczeniaki z lasu!
Dnia 12.06.2022 o 21:23, malagos napisał:

Dziś oglądały nasz dobytek: Mazowszanka, Irenas i Konfirm - niech się wypowiedzą 🙂

Zakochałam się. Bąbelki przecudne. Żywe jak robaczki, garnące się do człowieka.

Może coś z tego wyniknie.

Dnia 12.06.2022 o 21:27, Jo37 napisał:

Nie mam słów. Chłopaki śliczne. Dobrze by było dorwać ludzi, którzy skazali maluchy na śmierć w lesie.

Koniecznie trzeba coś z tym zrobić, aby cwaniacy nie czuli się bezkarni na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2022 o 09:57, Mazowszanka13 napisał:

Zakochałam się. Bąbelki przecudne. Żywe jak robaczki, garnące się do człowieka.

Może coś z tego wyniknie.

Koniecznie trzeba coś z tym zrobić, aby cwaniacy nie czuli się bezkarni na przyszłość.

Brzmi obiecująco 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...