Jump to content
Dogomania

Dlaczego pies gubi bardzo dużo sierści?


madzixon

Recommended Posts

Witam. Z tym problemem borykamy się właściwie od chyba samego początku jak mała urosła. Mam psiaka 6 letniego u nas jest od szczeniaczka. Strasznie dużo gubi sierści właściwie całym rokiem , w okresie zimowym może jakby troszkę mniej ale mimo wszystko gubi jej według mnie zbyt dużo. To znaczy ta sierść właściwie się z niej sypie przy każdym jej ruchu.. schodzą z niej wręcz kłębki. Jest czesana na bieżąco. Także przy czesaniu moglabym tak godzinę czy dwie czesać i przez ten cały czas z niej ta sierść by schodziła. Miała już kilka razy zmienianą karmę bo myśleliśmy , że to może alergia na właśnie karmę. Miała też krople kupione u weterynarza które również nie pomogly. Zastanawiam się czy to taka natura mojego psa czy być może jest jakiś poważny problem przez co tak się dzieje? Zostaje z niej sam biały puch i ilekroć razy bym ją dziennie nie czesała to nawet przy zwykłym głaskaniu z niej po prostu schodzi. A jest to mieszaniec shar pei z labradorem więc raczej psi fryzjer tu odpada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radzę poszukać dobrego weta bo to przy tych rasach raczej nie jest normalne, może to jakaś choroba skórna lub hormonalna.

Mnie tak mocno liniały owc\rki niemieckie ale też nie przez\ cały rok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...