Jump to content
Dogomania

Pies który nikogo nie wzrusza, prosi o deklaracje, licząc na cud ....


Recommended Posts

Dnia 13.06.2022 o 08:38, limonka80 napisał:

 

Nie spodziewałam się tak pięknie uśmiechniętego pyszczka u Szymusia aż tak szybko 🙂  

Bardzo się cieszę, zwłaszcza że u mojego Dżekusia źle ....

Dziś całą noc czuwałam i wsłuchiwałam się czy oddycha ....

 

Choroba czy starość ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2022 o 08:38, limonka80 napisał:

 

Nie spodziewałam się tak pięknie uśmiechniętego pyszczka u Szymusia aż tak szybko 🙂  

Bardzo się cieszę, zwłaszcza że u mojego Dżekusia źle ....

Dziś całą noc czuwałam i wsłuchiwałam się czy oddycha ....

 

😔

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2022 o 08:41, Aska7 napisał:

Choroba czy starość ?

Jedno i drugie ...  Adoptowaliśmy go jako 10-latka ze schroniska, teraz ma 17-18 lat, padaczkę, niedomykalność zastawek i zwapnienia na płucach. Lato to dla niego najgorszy czas, rok temu było tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2022 o 08:38, limonka80 napisał:

 

Bardzo się cieszę, zwłaszcza że u mojego Dżekusia źle ....

Dziś całą noc czuwałam i wsłuchiwałam się czy oddycha ....

 

Wladnie miałam pisać, co z Dżekim, bo się nie odzywasz. Domyślałam się, że chyba dalej kiepsko.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2022 o 08:58, Nesiowata napisał:

Znam to, a muszę być przygotowana na następne odejścia. i nie potrafię.

mam dokładnie tak samo 😞

Dnia 13.06.2022 o 09:28, Jaaga napisał:

Wladnie miałam pisać, co z Dżekim, bo się nie odzywasz. Domyślałam się, że chyba dalej kiepsko.

wczorajszy dzień był trudny nawet dla zdrowych..... trzymajcie się z Dżekusiem ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2022 o 08:58, Nesiowata napisał:

Znam to, a muszę być przygotowana na następne odejścia. i nie potrafię.

Moim zdaniem nigdy nie jest się przygotowanym, bo się nie da. Niby człowiek się z tą myślą oswaja, ale kiedy ten moment przychodzi ...

A coś złego się u Was dzieje ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2022 o 09:28, Jaaga napisał:

Wladnie miałam pisać, co z Dżekim, bo się nie odzywasz. Domyślałam się, że chyba dalej kiepsko.

Kiepsko, jest tak jak rok temu, ciężko dyszy, jest bardzo słaby, ledwo stoi na łapkach. Mimo że pije, odwodnił się, wczoraj jeździliśmy na kroplówki, dostał też zastrzyk wspomagający pracę serca (oprócz leków które bierze). Wynoszę go na  spacer i kawałek idzie sam, podtrzymuję go gdy się załatwia, bo jest taki słaby słoneczko moje ...   Na szczęście nie stracił całkiem apetytu, choć zjada mniej niż zwykle, karmię go z ręki gotowanym królikiem z marchewką. Nie miał już kolejnego ataku padaczki, a tego się bardzo bałam ...

Nie mogłam dziś wziąć urlopu, ale o 10.00 byłam w domu sprawdzić jak się czuje, i spał, nawet równo oddychał. W południe podjadę znowu, i jeszcze koło drugiej, na szczęście mieszkam niedaleko pracy. Ochłodziło się dziś, więc mam nadzieję że będzie się czuł lepiej ....

Wczoraj byłam mocno spanikowana i dopiero teraz załapałam, że nasza wetka, którą bombardowałam całą sobotę i niedzielę telefonami i filmikami na whatsapie jak Dżeki oddycha, i konsultując z nią co lekarze na pogotowiu chcą podać Dżekiemu, stwierdziła, że on ma duże szanse pożyć dłużej niż ja ... 

Tak teraz myślę, to chyba ironia była 🤔

Link to comment
Share on other sites

 

Trochę zaniedbałam aktualizację wpłat dla Szymusia, przepraszam, już się poprawiam 🙂

Szymuś wzbogacił się o wpłatę deklaracji stałej od Pani Irenki z Katowic 🌷 i Aldrumki 🌺

oraz wpłatę z bazarku Aldrumki 🌻 Bardzo z Szymciem dziękujemy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2022 o 10:35, limonka80 napisał:

A coś złego się u Was dzieje ?

Niby nie, ale Ares praktycznie od początku żyje w swoim świecie. Teraz znów przypomniał sobie, że może robić za żabę.Najlepiej czuje się sam na podwórku -może dreptać gdzie i jak chce. Czasem wejdzie 2w kąt i ani myśli wracać, trzeba po niego iść, dotknąć i wtedy idzie za człowiekiem. W domu niemal cały czas śpi. Jak już się obudzi to wtedy pamięta, że trzeba domagać się głaskania, podskoczy sobie (zazwyczaj lądując przy tym na zadku), pośmieje się, podrepcze plącząc się człowiekowi pod nogami i na nowo idzie spać. Niekoniecznie na posłanie, czasem w poprzek przejścia.No, ale ma już swoje lata więc jest w porządku,po prostu trzeba patrzeć cały czas pod nogi i przechodzić nad nim.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2022 o 11:50, Nesiowata napisał:

Czasem wejdzie 2w kąt i ani myśli wracać, trzeba po niego iść, dotknąć i wtedy idzie za człowiekiem. W domu niemal cały czas śpi. Jak już się obudzi to wtedy pamięta, że trzeba domagać się głaskania, podskoczy sobie (zazwyczaj lądując przy tym na zadku), pośmieje się, podrepcze plącząc się człowiekowi pod nogami i na nowo idzie spać. Niekoniecznie na posłanie, czasem w poprzek przejścia.

To chyba zaczyna się demencja... mój Dżeki ma podobnie, kiedy fizycznie dobrze się czuje, to co prawda nie śpi, tylko dużo chodzi, (również w kółko) ale też wbija się w kąty, szafy, wszelkie zakamarki i uparcie chce przejść przez ścianę, albo wyjść nie tą stroną drzwi która się otwiera... Nie zwracam już na to nie zwracam uwagi, bo bardziej bardziej martwią mnie jego fizyczne choroby, ale przykro patrzeć jak pies który jeszcze niedawno był bystrzakiem teraz często nie potrafi trafić do drzwi, znaleźć miski czy łóżka ...   Ale i tak się cieszę że jest, że żyje, ma apetyt i nic go nie boli.

Ares jest młodszy, wierzę że jeszcze sporo przed nim. Żyje w swoim świecie, ale on kocha ten świat i jest w nim szczęśliwy, a to przecież najważniejsze. Trzymajcie się zdrowo wszyscy, całe stado 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zaglądam do Szymusia, metamorfoza zadziwia i cieszy, zupełnie inny pies!

Dżekusiowi życzę lepszych dni, Aresowi też, trzymajcie się!

My też przez parę ostatnich lat baliśmy się podczas takich upałów, u Zulki zawsze następowało pogorszenie, to ciężki czas dla staruszków.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...