Jump to content
Dogomania

ROZLICZONY Moje rośliny domowe, do 21 maja , g. 22


Poker

Recommended Posts

Tak jak obiecałam zrobiłam bazarek z moich roślin domowych, własnoręcznie wyhodowanych. Wszystkie są ukorzenione.

 Serdecznie zapraszam na bazarek , na karmę i SPA  dla Buni . Sunia zapuściła korzenie w BDT od prawie 7. miesięcy. Bywają o nią zapytania, ale kretyńskie.

Bunia  (14).JPG

Link to comment
Share on other sites

Zasady bazarku

Zakupy robimy tylko w opcji KT

na wpłaty czekam 5 dni od momentu wysłania danych do przelewu

koszt przesyłki rejestrowanej PP lub InPostem pokrywa kupująca

Możliwość odbioru we Wrocławiu

proszę o potwierdzenie tutaj po otrzymaniu przesyłki

ROZLICZENIE

dwbem 15

Gruba Berta 36 zł

guccio 12

Isiak 13 + 20 nadpł.=33

Kara. 13,5 + 3 nadpł.= 16,5

mariusz pp 150

___________________

razem: 262,50 zł

 

Link to comment
Share on other sites

1. Sansewieria to roślina doniczkowa, której zaletą są dekoracyjne liście oraz łatwość uprawy.

Sansewierie zasługują jednak na naszą uwagę nie tylko ze względu na ciekawe i bardzo ozdobne liście, ale też z powodu swoich niewielkich wymagań uprawowych (są nawet nazywane „żelaznymi roślinami”). Zniosą wiele i wiele wybaczą, dlatego są idealnymi roślinami dla początkujących, zapracowanych lub zapominalskich. Ich uprawa nie sprawia kłopotów.

 Nie potrzebują systematycznego zasilania, dobrze znoszą suche, zanieczyszczone powietrze i nie wymagają częstego przesadzania (będą rosły nawet w zbyt ciasnej doniczce), ale z pewnością zaszkodzi im nadmiar wody i zimno.

Mam 10 sztuk.

Cenę ustaliłam  w zależności od wysokości najwyższego liścia od powierzchni ziemi., 50 gr za cm.

1. 24 cm  = 12 zł

2. 21 cm = 10,5 zł

3. 28 cm =14 zł

DSC07912.JPG.2e7e48fb1451e8c37f0c6da99d78ef55.JPG

nr 4- 24 cm= 12 zł

nr 5 - 31 cm= 15,5 zł

DSC07913.JPG.ccd36355b9ada8c332bfe12d88c84549.JPG

  

nr 6 19 cm= 9,5 zł

nr 10 33 cm = 16,5 zł

DSC07914.JPG.d66bf7f6b1f050993bc802e2a367d5fe.JPG

 

nr 7 38 zł= 14 zł

nr 8 37 cm = 13,5 zł    kupiła Kara.

nr 9 32 cm= 16 zł

DSC07910.JPG.8747a2b8ae0596eee53477b12abdfe9c.JPG

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hoja popularna hoja różowa (H. carnosa ) jest ceniona za lśniące, pokryte woskowaną skórką ciemnozielone liście, urodziwe kwiatostany oraz ich słodki aromat. Pojedyncze kwiatki - podwójne biało-różowe gwiazdki też wyglądają jak ulepione z wosku. Poza tym roślina ta wykazuje podziwu godną wytrzymałość.

Może rosnąć w słońcu, bywa więc, że spełnia rolę kotary na południowych oknach, znosi też cień i zazielenia miejsca, gdzie inne kwiaty szybko giną. Ponieważ nie wymaga wiele pielęgnacji, jej doniczki często ustawia się w trudno dostępnych zakamarkach.

Moja wygląda tak:

 

Hoja1.JPG.34d3a01cd6bb83be55a212c35b41925e.JPG

Mam 4 sztuki- cena za sztukę 10 zł

a. Isiak

b. Gruba Berta

c. Gruba Berta

d.Gruba Berta

DSC07915.JPG.612cc7e2d55ffbc715334624a7daa07b.JPG

 

DSC07916.JPG.453ac779f5012dcb67aa993613ac16b4.JPG

Link to comment
Share on other sites

 Zielistka jest jedną z najłatwiejszych w uprawie roślin doniczkowych – łatwa w pielęgnacji i wytrzymała na zaniedbania. Dobrze rośnie praktycznie w każdym miejscu. Dobrze znosi zarówno słońce, jak i półcień.

Zielistka może rosnąć praktycznie bez końca (roślina długowieczna) jeśli zapewnimy jej co 3-4 lata większą doniczkę i świeże podłoże. Zielistkę należy przesadzać dopiero wtedy, kiedy korzenie zaczną przerastać otwory w dnie doniczki.

Najlepiej jednak co 3-4 lata odmładzać roślinę z młodych roślinek wyrastających na rozłogach

Mam 11  sadzonek różnej wielkości

Cena za sztukę od 1 zł do  3 zł w zależności od wielkości

dwbem kupiła większą sztukę za 3 zł

Isiak  kupiła większą sztukę za 3 zł

DSC07919.JPG.d1fad881dc002132f0327ace13066b2a.JPG

Zielistka to jeden z najłatwiejszych w uprawie kwiatów pokojowych. Na parapecie w domu jest byliną. Zielistka nadaje się także do sadzenia na balkonie i w ogrodzie, ale jako roślina jednoroczna (bo wymarza). Wysokość: 50 cm Zielistki wypuszczają długie (do 200 cm) rozłogi (wąsy) z kwiatami oraz roślinami potomnymi. Rozłogi ładnie wyglądają, gdy pozwoli się im zwisać. Dlatego doniczki z zielistkami warto stawiać wyżej na półkach lub kwietnikach. Kwiaty: białe, drobne Zielistka często kwitnie na parapecie.
niepodlewam.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Zielistka to jeden z najłatwiejszych w uprawie kwiatów pokojowych. Na parapecie w domu jest byliną. Zielistka nadaje się także do sadzenia na balkonie i w ogrodzie, ale jako roślina jednoroczna (bo wymarza). Wysokość: 50 cm Zielistki wypuszczają długie (do 200 cm) rozłogi (wąsy) z kwiatami oraz roślinami potomnymi. Rozłogi ładnie wyglądają, gdy pozwoli się im zwisać. Dlatego doniczki z zielistkami warto stawiać wyżej na półkach lub kwietnikach.
niepodlewam.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Link to comment
Share on other sites

  • Poker changed the title to Moje rośliny domowe, do 21 maja , g. 22

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...