Jump to content
Dogomania

Czy Yorki też mogą brać udiał w agility ?


Zuzulka97

Recommended Posts

:hmmmm:Cześć mam pytanie , czy yorkshire terrier też mogą brać udiał w agility?
Mam 1,7 r. yorka i zastanawiam się czy też mógłby uprawiać ten sport. Uwielbia skakać przez przeszkody i biegać oraz chodzić po różnych ławeczkach itp. Proszę o odp. Z góry dziękuje ;)

Link to comment
Share on other sites

A czy yorkom dolega coś na ciele lub umyśle, aby nie mogły biegać agility? :lol:

KAŻDY ZDROWY PIES może - jeśli oczywiście chce :cool3: i ma odpowiedniego właściciela :cool3: - poradzi sobie lepiej lub gorzej ale dla zabawy może każdy. York pewnie jako lekki skoczny energiczny piesek poradzi sobie świetnie. Na zawodach ich niestety nie widać , a szkoda :shake:

Link to comment
Share on other sites

:angryy: Ja jak widze ubranego yorczka albo w torebce to mi nie dobrze .... :mad: To małe pieski ale nie są zabawkami . Raz widziałam yorka z pomalowanymi pazurkami na różowo , ubranego na różowo , z bucikami i korardką różową .:smhair2: Zapytałam jak się sunia nazywa a pan na to że to piesek i wabi się Papciuś :shake: A tak do tematu to jest potrzebny czy nie rodowód ?:???:

Link to comment
Share on other sites

Ale o czym Wy w ogóle mówcie? Co to znaczy 'będzie mógł' ? Każdy może o ile jest zdrowy i ma właściciela który chce z nim biegać.
Co to znaczy 'rasa niesportowa' ? Shih-tzu należą do 9 grupy, tak jak, przykładowo, cavaliery, których ostatnio się sporo zrobiło w agility (przynajmniej ja mam takie obserwacje) i radzą sobie znakomicie!!!
Już nie wspominając o zapierdalaczach pudlach , przecież również z 9-tki :cool3:
I grzywaczach chińskich również genialnych!
Co innego to predyspozycje które mogą warunkować jak pies sobie poradzi fizycznie i psychicznie w agility. A nawet jak pewne ułomności fizyczne (patrz: mój zmutowany westik:eviltong:) nie pozwalają psu osiągnąć zbyt wiele to i tak warto to robić jeśli jest to fun dla psa. I dla przewodnika. A jest! :D

Zuzulka, psy nierasowe mogą biegać agility i mogą startować w zawodach. Nie mogą się jedynie zakwalifikować na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Polski (ale na zawodach MP są organizowane biegi dla psów nierasowych;)). Także zasadniczo nic nie tracą.

No, to tyle wymąrzania się:eviltong:
Może warto byłoby przykleić jakiś wątek w którym byłoby wszystko o tym jakie psy mogą biegać itd bo się mnożą ciągle wątki pt 'czy rasa x nadaje się do agility' :roll:

Link to comment
Share on other sites

A są potrzebne jakieś badanie czy coś ? Czy wystarczy iść do weterynarza i się zapytać. Ja gdy jestem u weterynarza zawsze się pytam co z tchawicą i rzepkami , pani zawsze mówi że Max jest okazem zdrowia ... To wystarcza ? Inna sprawa że musiałabym z nim poćwiczyć posłuszeństwo bo na psy tak nie reaguje i wraca do nogi , ale jak jakaś sunia to odrazu go na smycz trzeba bo za mieś. topiero by wrócił :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']
Już nie wspominając o zapierdalaczach pudlach , przecież również z 9-tki [/quote]
Bzikowa, to hasło mnie powaliło :lol: :cool2:

W Bydgoszczy na kursie agility mamy yorka. Baaa, mamy nawet mopsa i gryfoniki :lol:
York, Cortez jest niesamowity - niezły z niego pływak, świetnie skacze, po prostu niezniszczalny i pełen energii pies. Potrafi godzinami aportować kije. Do tego fajnie łapie frisbee :loveu:
Specjalne badania nie są konieczne, wystarczy przegląd ogólny i wymacanie przez weta (dobry wet powinien wyczuć czy wszystko jest w porządku) łap czy ze stawami, rzepkami itp wszystko OK

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']York, Cortez jest niesamowity - niezły z niego pływak, świetnie skacze, po prostu niezniszczalny i pełen energii pies. Potrafi godzinami aportować kije. Do tego fajnie łapie frisbee :loveu:
[/quote]
Ale Max jak aportuje to nie przynosi ale ucieka ;) pływać uwielbia (raz go wzięłąm na 15. m. od brzegu woda mi dosięgała do szyi , Max pływa i nie chciał przestać . Jak go siłą z wody wyciągnęłam to był nieszczęśliwy)
Skakać poprostu koch kocha :multi: A z frisbee to nie wiem , ale spróbuje go zapisać gdzieś , we Wrocławiu słyszałam o bardzo dobrej szkole " leszek kalisz " chyba spróbuje go tam zapisać :roll:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dużo yorków biega w agility w Czechach...
I są super..
Mnie ostatnio w Pradze "powalił na kolana" buldożek francuski z lekką nadwagą...
Biegł wolno i dostojnie.... Ale skakał na "czysto"....
A Wy się zastanawiacie nad yorkiem ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CHI']Bardzo dużo yorków biega w agility w Czechach...
I są super..
Mnie ostatnio w Pradze "powalił na kolana" buldożek francuski z lekką nadwagą...
Biegł wolno i dostojnie.... Ale skakał na "czysto"....
A Wy się zastanawiacie nad yorkiem ;-)[/quote]
Nobo nie wiedziałam nic o tym sporcie. Przedwczoraj wlazłam na [URL="http://www.dogomania.pl/forum"]www.dogomania.pl/forum[/URL] i dowiedziałamsię o agility , poprostu chcę się upewnić;) A do Czech nie będę mogłą jeździć :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...