Jump to content
Dogomania

drugi pies??


maw

Recommended Posts

coraz czesciej sobie myślę o drugim psie.

Mam kilka pytań:

- kiedy najlepiej "zadomowić" 2-go

- mam 17 m suczkę - więc suczka czy pies?

Moli na wizyty ( dwudniowe z nocowaniem) reguje niepokojem - owszem bawi się ale ciagle nas pilnuje a następne dwa dni przesypia...ja mam wrażenie, że to dla niej stres

- jak zminimalizować stres?

- jakiej wielkości/wagi dobrze, żeby był pies?

- jaki wiek tego 2-go?

- co ze spaniem- razem, osobno, czy samo się ureguluje?

- czy 2 psom przyjemniej jest zyć niz jedynakowi?

może jeszcze cos Wam przyjdzie do głowy..

Link to comment
Share on other sites

wlasnie sam nie wiem, chciałabym labka ale moj maz woli psa "obronnego" a ja sobie tez mysle o asherze albo ninie albo reksiu...- tylko jeszcze nie wiem jak bedzie. a i moj maz woli szczeniaka - boi sie nieznajomych psów (uraz)

Najbardziej bolje sie reaktycji Moli i wspólnego zycia oraz przyzwyczajen tych psów o których myslę...

Na poczatku myslałam,że najlepszy bedzie szczeniak jak Moli bedzie miała ok 6 lat. a tera sobie myslę, że dla niej im wcześniej tym lepiej...

zupełnie nie wiem....

Link to comment
Share on other sites

A ja myśle o drugiej goldenicy :)

Ale musze to dokładnie przemysleć bo Argiszon jest troche zazdrosny o inne pieski- ale z drugiej strony czasami nie mam czasu żeby poświęcić jej tyle czasu ile by chciała i ona strasznie się nudzi- przy drugim psiaku miała by weselej :)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam jeszcze drugiego psa ale zamierzam go mieć tylko, że jeszcze nie wiem kiedy uda mi się to zrealizować. Nie mogę więc Ci niczego poradzić ale będę trzymała kciuki żeby się udało i żeby Moli miała już niedługo siostrzyczkę albo braciszka :kciuki: :)

Link to comment
Share on other sites

a ja sobie tez mysle o asherze albo ninie albo reksiu...

ja wzięłabym Ashera, jest piękny

Maw, wiesz o kim ja sobie myślę... ;)

- jak zminimalizować stres?

- jakiej wielkości/wagi dobrze, żeby był pies?

- jaki wiek tego 2-go?

- co ze spaniem- razem, osobno, czy samo się ureguluje?

- czy 2 psom przyjemniej jest zyć niz jedynakowi?

Maw, ja nigdy nie miałam drugiego psa, ale myślę sobie, że zawsze na stres najlepszy jest spokój. Im spokojniejszy opiekun, który daje poczucie, że wszystko jest ok, tym spokojniejszy pies i dużo miłości ;).

Wiek drugiego- 4 lata ;)

spanie- samo się ureguluje, moim zdaniem, nic na siłę

myślę, że 2 psom przyjemniej jest żyć niż jedynakowi.

Link to comment
Share on other sites

My wzielismy druga sunie jak Nasza goldenka miala 8 m-c i nie bylo zadnego problemu. Odrazu sie pokochaly i juz drugiego dnia spaly w jednym kojcu. Mysle ze ani labek ani golden nie bedzie mial problemu z przyjeciem drugiego psa. Softka miala wtedy 5 m-c i tez odrazu pokochala towarzystwo goldenki. Co prawda goldenka jest ta waziejsza 8) .

Powiem tak dwa psy to super sprawa :D razem sie bawia. Nigdy sie nie nudza. Generalnie jest weselej. Wszystko robia razem. Nawet sikaja w tej samej chwili :D . Jestem naprawde zadowolona :) i Tobie tez tego zycze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...