Jump to content
Dogomania

Rak płuc u pieska


Zanett19851985

Recommended Posts

Rok temu mieliśmy usuwana listwę mleczna - rak 3 stopnia. Po 3 miesiącach rtg - płuca czyste. 7 miesięcy temu rtg - płuca czyste... Zaczęła kaszlec pojechaliśmy do weta zrobił prześwietlenie okazało się... Rozsiany nowotwór płuc wyprosiliśmy wizytę u onkologa za dwa dni... Podano nam steryd przeciwbólowe rozszerzające oskrzela... Dziś zauważyłam że gababentin starczy na około 10 h i pojawia się ból... Theospirex na 10 h i pojawiają się duszności.. Niewiem czy mogę podawać częściej te leki żeby nie zaszkodzić psiakowi najbliższy kontakt z onkologiem jutro telefonicznie gdyż mam 200 km do Warszawy wizyta u onkologa na której podejmiemy dalsze leczenie jeśli cokolwiek się da zrobić 6 maja... Ale niewiem czy damy radę... Lusia dziś jakaś słaba wkleję zdjęcie rgt karty informacyjnej proszę o pomoc o jakąkolwiek opinie może ktoś się spotkał z tym co my mamy... Ja nie mam już siły żyć 


 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 21:50, Zanett19851985 napisał:

Rok temu mieliśmy usuwana listwę mleczna - rak 3 stopnia. Po 3 miesiącach rtg - płuca czyste. 7 miesięcy temu rtg - płuca czyste... Zaczęła kaszlec pojechaliśmy do weta zrobił prześwietlenie okazało się... Rozsiany nowotwór płuc wyprosiliśmy wizytę u onkologa za dwa dni... Podano nam steryd przeciwbólowe rozszerzające oskrzela... Dziś zauważyłam że gababentin starczy na około 10 h i pojawia się ból... Theospirex na 10 h i pojawiają się duszności.. Niewiem czy mogę podawać częściej te leki żeby nie zaszkodzić psiakowi najbliższy kontakt z onkologiem jutro telefonicznie gdyż mam 200 km do Warszawy wizyta u onkologa na której podejmiemy dalsze leczenie jeśli cokolwiek się da zrobić 6 maja... Ale niewiem czy damy radę... Lusia dziś jakaś słaba wkleję zdjęcie rgt karty informacyjnej proszę o pomoc o jakąkolwiek opinie może ktoś się spotkał z tym co my mamy... Ja nie mam już siły żyć 


 

https ://files.fm/u/z9r98wmf3

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 21:50, Zanett19851985 napisał:

Niewiem czy mogę podawać częściej te leki żeby nie zaszkodzić

Możesz podawać częsciej - zdecydowanie.Masz psa w stanie terminalnym,ona umiera.(wniosek po zapoznaniu się z informacjami z karty pacjenta)Pozwól jej odejść z godnością,jesteś jej to winna,ona Tobie ufa najbardziej.A Ty z pewnością czujesz,że ona odchodzi...Przecież wyleczyć jej nie mozna,a uporczywa terapia to uciszenie Twojego sumienia,ale męka dla psa.Nowotwór to bezwzlędny morderca.

Poza tym - dlaczego sunia nie dostaje np.opiatów (p/bólowo)?Sama Gaba jest zdecydowanie niewystarczająca.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 06:07, zanett1985 napisał:

Byliśmy wczoraj nie dostała chemii bo guzy rozrosły się dwa razy takie 😭dostaliśmy zastrzyki z jadu tarantuli i nadal te same leki omus tramal w razie potrzeby 💔

Serce mi Pęka ahhh jak to boli 😭😭😭

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 11:25, zanett1985 napisał:

Serce mi Pęka ahhh jak to boli

Tak,boli...ale sunię boli jeszcze bardziej...pozwolisz jej odejść w mękach,w bólu nowotworowym?

Czy ona w jakiś sposob cieszy się zyciem?Chętnie je?bawi się,wychodzi na spacer?Czy tylko pragnie uwolnienia od bólu.

Słyszałas na pewno jak bardzo cierpią ludzie chorzy na raka,zwierzęta cierpią tak samo.Jest jednak jedna różnica - one nie krzyczą z bólu,one cierpią w milczeniu......................................................................

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 13:29, bou napisał:

Tak,boli...ale sunię boli jeszcze bardziej...pozwolisz jej odejść w mękach,w bólu nowotworowym?

Czy ona w jakiś sposob cieszy się zyciem?Chętnie je?bawi się,wychodzi na spacer?Czy tylko pragnie uwolnienia od bólu.

Słyszałas na pewno jak bardzo cierpią ludzie chorzy na raka,zwierzęta cierpią tak samo.Jest jednak jedna różnica - one nie krzyczą z bólu,one cierpią w milczeniu......................................................................

Jeść je, jak wyjdziemy na podwórko to widać że ja wiele rzeczy interesuje ale czuję że nie ma siły biec do siatki do psa.. Bawić się już nie bawi.. Czuje sama że nie ma siły.. Nie potrafię podjąć decyzji o właściwym momencie 😭😭

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 13:36, zanett1985 napisał:

Nie potrafię podjąć decyzji o właściwym momencie

Nic więcej nie mogę napisać....

wspólczuję ogromnie twojemu psu....niech się ta męka skończy jak najszybciej.

Wiesz,zwierzęta mają ten komfort,że można przerwać cierpienie,pozwolić odejść godnie w ramionach ukochanej osoby,która uwalnia od bólu.

Ludzie tego przywileju nie mają.

Przemyśl wszystko,przyjrzyj się suni,popatrz jej w oczy,podejmij jedną z najtrudniejszych decyzji,zmierz sie sama ze sobą,

odpowiedz sobie na pytanie kto jest w tej sytuacji ważniejszy - Ty,czy sunia,Twoje emocje,czy jej ból.

To tyle ode mnie,

M.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 13:54, bou napisał:

Nic więcej nie mogę napisać....

wspólczuję ogromnie twojemu psu....niech się ta męka skończy jak najszybciej.

Wiesz,zwierzęta mają ten komfort,że można przerwać cierpienie,pozwolić odejść godnie w ramionach ukochanej osoby,która uwalnia od bólu.

Ludzie tego przywileju nie mają.

Przemyśl wszystko,przyjrzyj się suni,popatrz jej w oczy,podejmij jedną z najtrudniejszych decyzji,zmierz sie sama ze sobą,

odpowiedz sobie na pytanie kto jest w tej sytuacji ważniejszy - Ty,czy sunia,Twoje emocje,czy jej ból.

To tyle ode mnie,

M.

 

Dziękuje Ci za odpisanie, dziękuję za ciepłe rady... Wiem że muszę podjąć ta decyzję.. Patrzę na każdą noc każdy dzień i będę bacznie obserwować czy już trzeba... 😿Nie pozwolę jej cierpieć mimo że cierpię okropnie... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...