Jump to content
Dogomania

Zakończony - Kwiatki z Lolciowej rabatki - :) czynne do 13.05.2022 - godz.18.00


ona03

Recommended Posts

Dnia 10.05.2022 o 23:39, ona03 napisał:

A co robisz z tym bzikiem ?

 

Dnia 11.05.2022 o 06:12, Iv_ napisał:

Podlewam i nawożę. A co mam jeszcze robić? :o

Ja tak mam z glicynią 😞 😞 kupiłam ja z wisząca kiścią kwiatową i to był jej jedyny kwiatek.... od kilkunastu już lat nie zakwitła ani razu. Co roku się z nią umawiam, że to ostatni jej rok, jeśli nie zakwitnie..... w tym roku znów sprawiła mi ogromną przykrość.... jest dorodna...i zielona tylko 😞 😞 obiecałam jej i sobie..... ale nie mam serca jej teraz wyrzucić po tylu latach, choć ani razu nie sprawiła mi radości😞

Za to wczoraj radość sprawiła mi paczucha z tego bazarku :) odebrałam niemal natychmiast po wiadomości z Inpostu, rozpakowałam od razu....a kwiatki były ciepłe 😞 😞 ale nic im nie jest, doskonale (jak zwykle!) zapakowane, są w dobrej kondycji i w przeciwieństwie do mojej glicynii będą kwitły i cieszyły serce :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.05.2022 o 09:03, mari23 napisał:

 

Ja tak mam z glicynią 😞 😞 kupiłam ja z wisząca kiścią kwiatową i to był jej jedyny kwiatek.... od kilkunastu już lat nie zakwitła ani razu. Co roku się z nią umawiam, że to ostatni jej rok, jeśli nie zakwitnie..... w tym roku znów sprawiła mi ogromną przykrość.... jest dorodna...i zielona tylko 😞 😞 obiecałam jej i sobie..... ale nie mam serca jej teraz wyrzucić po tylu latach, choć ani razu nie sprawiła mi radości😞

Za to wczoraj radość sprawiła mi paczucha z tego bazarku 🙂 odebrałam niemal natychmiast po wiadomości z Inpostu, rozpakowałam od razu....a kwiatki były ciepłe 😞 😞 ale nic im nie jest, doskonale (jak zwykle!) zapakowane, są w dobrej kondycji i w przeciwieństwie do mojej glicynii będą kwitły i cieszyły serce 🙂

Bardzo się cieszę, że moje kwiatki kwitną i sprawiają radość, niech kwitną co roku  🙂

Z glicynią rzeczywiście zagadka, muszę się doszkolić 🙂

 

 

Dnia 12.05.2022 o 11:21, b-b napisał:

Iwonko a czy posiadasz coś takiego jak brunera?

Ano mam 🙂 nawet była w Twojej paczce, z listkami zielono-białymi 🙂

 

 

Dnia 12.05.2022 o 12:43, Iv_ napisał:

Posiada pod numerem 52.

Wiem bo kupowałam 😉

:)))))

Link to comment
Share on other sites

Mari :)))szukam

Pod uprawę wisterii należy wybrać stanowisko słoneczne i zaciszne (osłonięte od wiatrów). Najlepiej przy południowej lub zachodniej ścianie budynku. Strona wschodnia nie będzie zbyt dobra, gdyż poranne promienie słońca będą zwiększać wrażliwość pączków na przymrozki. To właśnie przemarzanie pąków kwiatowych jest najczęstszą przyczyną dlaczego wisteria nie kwitnie.

 

 

Jeżeli zależy nam na szybkim kwitnieniu, w żadnym wypadku nie decydujmy się na roślinę rozmnażaną z nasion, gdyż takie okazy zakwitają nieraz dopiero po kilkunastu latach uprawy. Jeżeli natomiast już mamy w ogrodzie glicynię, która latami nie kwitnie, nie usuwajmy jej. Należy się uzbroić w cierpliwość - być może jeszcze nie osiągnęła wymaganego wieku i niebawem zaskoczy nas swoimi pięknymi kwiatami. Zbyt młody wiek rośliny, szczególnie jeśli sadzonka powstała z siewu nasion, to kolejna częsta przyczyna dlaczego glicynia nie kwitnie.

 

 

Krzewy glicynii przycinamy po raz pierwszy po 3 latach, gdy są już dobrze ukorzenione. Ponieważ pąki zawiązują się wczesną jesienią, cięcie wykonuje się pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Należy przyciąć większość tegorocznych pędów nad 4 liściem, a pozostawić nieprzycięte te, które nadają roślinie kierunek wzrostu. Wczesną wiosną można wyciąć jeszcze pędy bardzo cienkie, uszkodzone lub obumarłe, a na bocznych pędach pozostawić tylko 2-3 pąki. Jeżeli to nie pomoże i roślina nie zakwitnie nawet po wspomnianych 10 latach, a za to rośnie bujnie, można w lutym lub marcu podciąć jej korzenie w odległości 30-60 cm od rośliny. Najwygodniej można to zrobić, wbijając dookoła niej w ziemię szpadel (pionowo).

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie wstępne :

Pięknie dziękujemy, mamy wpłaty 🙂 Podziękowania – Przedszkole nr 12 w Płocku – Zapraszamy :)

 

alex260503 ------------------------ 102,00 - / - Lolcio dziękuje i przesyła buziale /

Besia 11-------------------------------44,00 -nadpłata 2,61 - Lolcio dziękuje i przesyła buziale /

Bukowa------------------------------204,20 - /  nadpłata 0,80-Lolcio dziękuje i przesyła buziale / 

Nesiowata --------------------------  42,00 - nadpłata 0,39, - Lolcio dziękuje i przesyła buziale /

Kroook -----------------------------  70,00 - nadpłata 11,61 - Lolcio dziękuje i przesyła buziale /

uxmal -------------------------------30,00 - /  Lolcio dziękuje i przesyła buziale /

Gruba Berta  ----------------------- 259,00 - Lolcio dziękuje i przesyła buziale /   

koja ------------------------------- 113,00 - nadpłata 28,61 - Lolcio dziękuje i przesyła buziale /

Kawon 5 --------------------------- 77,00 - nadpłata 0,61 - Lolcio dziękuje i przesyła buziale /   

Limonka 80 -----------------------  20,00 - nadpłata 1,61 - Lolcio dziękuje i przesyła buziale /

mari 23-----------------------------90,00 - nadpłata 1,61 - Lolcio dziękuje i przesyła buziale /

Iv_--------------------------------- -39,00 - nadpłata 12,61 - Lolcio dziękuje i  przesyła buziale /

b-b & córcia ----------------------- 103,20 - nadpłata 3,41 - Lolcio dziękuje i przesyła buziale /

WATACHA -------------------------36,00 - / nadpłata  0,61- Lolcio dziękuje i przesyła buziale /

 

Podziękowania – Przedszkole nr 12 w Płocku – Zapraszamy :)

 

Olena84 3 buziale -------------------- 9 zł

Nadziejka 3 buziale ------------------- 9 zł

Limonka 80 5 buziali ----------------- 15 zł

 

 

Podziękowania – Przedszkole nr 12 w Płocku – Zapraszamy :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • ona03 changed the title to Skrócenie bazarku - Kwiatki z Lolciowej rabatki - :) czynne do 13.05.2022 - godz.18.00

Dzień dobry :)))

AM-JKLUneUxevytZLTwJEkSln7kBx8-CCJXZrzvdUJLgayC0s-8fItmDXaO7Ods3ZZ6YL0wnoA_hcC5JgsvafyEsJY-BJm5zZgl2nhft90chhAxva3rF8zgadWgqOsUSRT2jAR60fhJgzRcLRp3jV9vLTvJb=w820-h615-no?authuser=0

 

 

 

Dnia 13.05.2022 o 00:00, Poker napisał:

A moich 10. buziali jeszcze nie ma ? To już są 🙂

Dzień dobry Pokerku 🙂

Pięknie dziękujemy, ależ się Loluś nabuzialkuje  Podziękowania – Przedszkole nr 12 w Płocku – Zapraszamy :)

I nie boisz jego zęboli, odważna dziewczyna 🙂

 

 

Dnia 13.05.2022 o 05:31, Iv_ napisał:

Dziś ostatni dzień bazarku 😉

Ostatni, zapraszamy :)))

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.05.2022 o 22:22, ona03 napisał:

Mari :)))szukam

Pod uprawę wisterii należy wybrać stanowisko słoneczne i zaciszne (osłonięte od wiatrów). Najlepiej przy południowej lub zachodniej ścianie budynku. Strona wschodnia nie będzie zbyt dobra, gdyż poranne promienie słońca będą zwiększać wrażliwość pączków na przymrozki. To właśnie przemarzanie pąków kwiatowych jest najczęstszą przyczyną dlaczego wisteria nie kwitnie.

 

 

Jeżeli zależy nam na szybkim kwitnieniu, w żadnym wypadku nie decydujmy się na roślinę rozmnażaną z nasion, gdyż takie okazy zakwitają nieraz dopiero po kilkunastu latach uprawy. Jeżeli natomiast już mamy w ogrodzie glicynię, która latami nie kwitnie, nie usuwajmy jej. Należy się uzbroić w cierpliwość - być może jeszcze nie osiągnęła wymaganego wieku i niebawem zaskoczy nas swoimi pięknymi kwiatami. Zbyt młody wiek rośliny, szczególnie jeśli sadzonka powstała z siewu nasion, to kolejna częsta przyczyna dlaczego glicynia nie kwitnie.

 

 

Krzewy glicynii przycinamy po raz pierwszy po 3 latach, gdy są już dobrze ukorzenione. Ponieważ pąki zawiązują się wczesną jesienią, cięcie wykonuje się pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Należy przyciąć większość tegorocznych pędów nad 4 liściem, a pozostawić nieprzycięte te, które nadają roślinie kierunek wzrostu. Wczesną wiosną można wyciąć jeszcze pędy bardzo cienkie, uszkodzone lub obumarłe, a na bocznych pędach pozostawić tylko 2-3 pąki. Jeżeli to nie pomoże i roślina nie zakwitnie nawet po wspomnianych 10 latach, a za to rośnie bujnie, można w lutym lub marcu podciąć jej korzenie w odległości 30-60 cm od rośliny. Najwygodniej można to zrobić, wbijając dookoła niej w ziemię szpadel (pionowo).

Dziękuję ❤️ wszystko to stosowałam..... a ona jest u mnie już ponad 15 lat i  nie chce kwitnąć 😞 za to dziwidło z poprzedniego bazarku jednak będzie kwitło :)

w komputerze zdjęcie jest pionowe....tu poziomo 😞 😞

 

140622510_dziwido.jpg.60bcf099453ae5618cca3c5d3ed1b38b.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.05.2022 o 09:24, mari23 napisał:

Dziękuję ❤️ wszystko to stosowałam..... a ona jest u mnie już ponad 15 lat i  nie chce kwitnąć 😞 za to dziwidło z poprzedniego bazarku jednak będzie kwitło 🙂

w komputerze zdjęcie jest pionowe....tu poziomo 😞 😞

 

140622510_dziwido.jpg.60bcf099453ae5618cca3c5d3ed1b38b.jpg

Super, ależ się cieszę :)))))

Dobrze, że stoi na zewnątrz, bo końcówka kwitnienia troszkę fuuuuu ..... 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.05.2022 o 09:33, ona03 napisał:

limonka80 - poproszę ostrożnie rozpakowywać 🙂

rozpakowałam bardzo ostrożnie, żeby brzoskwinki nie uszkodzić, ale nie przyszło mi do głowy że w papierach schowane są gratisy 🙂 o mało nie wyrzuciłam 😲 dopiero przy segregacji smieci, coś mi się ten pomięty papier za ciężki wydał.... Dziś roślinki zostały posadzone, bardzo dziękuję 😘

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U mnie, znaczy już nie u mnie, na podwórzu są glicynie. Mają ciężkie warunki jeśli chodzi o ziemię, za to mogą się piąć ile wlezie, kwitną jak szalone, nikt o nie nie dba w żaden sposób. Od południowej strony.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.05.2022 o 20:12, limonka80 napisał:

rozpakowałam bardzo ostrożnie, żeby brzoskwinki nie uszkodzić, ale nie przyszło mi do głowy że w papierach schowane są gratisy 🙂 o mało nie wyrzuciłam 😲 dopiero przy segregacji smieci, coś mi się ten pomięty papier za ciężki wydał.... Dziś roślinki zostały posadzone, bardzo dziękuję 😘

Jak to dobrze, że jest segregacja,  uratowała roślinki, super :))))

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wszystkim dziękuję za udział w bazarku, obecność, zakupy i towarzystwo

 Kompozycja z czerwonych róż ułożonych w kształcie serca - Bukiet Serce dla Ciebie

Dziękuję, że przez tyle lat możemy z Lolciem na Was liczyć.

Co prawda nie zaszczycił Nas swoją obecnością, ale ja mu wybaczam ..........

Do zobaczenia jesienią 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • ona03 changed the title to Zakończony - Kwiatki z Lolciowej rabatki - :) czynne do 13.05.2022 - godz.18.00
  • 3 weeks later...
Dnia 13.05.2022 o 14:08, ona03 napisał:

Super, ależ się cieszę :)))))

Dobrze, że stoi na zewnątrz, bo końcówka kwitnienia troszkę fuuuuu ..... 🙂

wcale nie troszkę, oj, mocno fuuuuu !!! 😉znaczy "pachnie przedziwnie" 😉 a wygląda przepięknie :)

dziwidło.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...