Jump to content
Dogomania

ZAKOŃCZONY - ROZLICZONY Zapraszam na bazarek zakupowy - ile dasz, za tyle masz.


elik

Recommended Posts

Dnia 2.05.2022 o 16:36, dwbem napisał:

Na razie chwilowa ulga bo jak teraz wyszłam z nią i poszłam w to samo miejsce gdzie rano sikała to tym razem już nic nie zrobiła choć dreptała żwawym krokiem, chętnie. Ale ona w domu cały czas lezy, mało pije i choć wczoraj jadła chętnie to dzisiaj jeszcze nic nie chciała wziąć do pysia. Ale mam nadzieję, że powoli się jakoś unormuje, może jak będą zdjęte szwy i ubranko.

Czyli na razie huśtawka  😞   Miejmy nadzieję, że wkrótce wszystko się unormuje. Oby jak najprędzej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.05.2022 o 19:30, UlaFeta napisał:

Jakie masz tabletki dla kotów?

Tabletki 2 szt. dla tego co się nie daje do siebie zbliżyć i wcierki dla tych 2-ch co się pozwalają głaskać.  Mają to być środki na wszelakie robactwo łącznie ze świerzbem. Wyrzuciłam opakowania, ale zaraz wyjmę z plastików i pokażę.

EDIT

Za 2 wcierki i 2 tabletki zapłaciłam 160,00 zł. Nawet nie chcę myśleć ile musiałabym wydać, gdybym miała więcej kotów do odrobaczania.

Wlewki dla 2 kotów

20220502_230202.jpg.db0bdd211b8cece30a607303ead510ec.jpg

i 2 tabletki dla jednego kota 🙂 

20220502_230306.jpg.bf34bc7fc87277845b80739f079f7732.jpg

Wlewki dobrze poszły, ale z tabletkami miałam problem, bo zjadł tylko jedną, a drugą z resztkami żarełka zostawił. Musiałam go pilnować, bo te dwa  zjadły szybciej i co chwilę któryś usiłował podłączyć się do tego żarełka z tabletkami. Niestety, pomimo wysiłków, kocisko zjadło tylko 1 tabletkę. Z powodu tego odrobaczania zostaliśmy na działce do jutra.  Mam nadzieję, że jutro na śniadanie zje tą drugą tabletkę. Jak nie zje, to będzie problem, bo jutro musimy być w Krakowie najpóźniej na godz. 8-mą. Prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć jego odrobaczanie jak przyjedziemy na działkę już na stałe.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.05.2022 o 23:11, elik napisał:

Tabletki 2 szt. dla tego co się nie daje do siebie zbliżyć i wcierki dla tych 2-ch co się pozwalają głaskać.  Mają to być środki na wszelakie robactwo łącznie ze świerzbem. Wyrzuciłam opakowania, ale zaraz wyjmę z plastików i pokażę.

EDIT

Za 2 wcierki i 2 tabletki zapłaciłam 160,00 zł. Nawet nie chcę myśleć ile musiałabym wydać, gdybym miała więcej kotów do odrobaczania.

Wlewki dla 2 kotów

20220502_230202.jpg.db0bdd211b8cece30a607303ead510ec.jpg

i 2 tabletki dla jednego kota 🙂 

20220502_230306.jpg.bf34bc7fc87277845b80739f079f7732.jpg

Wlewki dobrze poszły, ale z tabletkami miałam problem, bo zjadł tylko jedną, a drugą z resztkami żarełka zostawił. Musiałam go pilnować, bo te dwa  zjadły szybciej i co chwilę któryś usiłował podłączyć się do tego żarełka z tabletkami. Niestety, pomimo wysiłków, kocisko zjadło tylko 1 tabletkę. Z powodu tego odrobaczania zostaliśmy na działce do jutra.  Mam nadzieję, że jutro na śniadanie zje tą drugą tabletkę. Jak nie zje, to będzie problem, bo jutro musimy być w Krakowie najpóźniej na godz. 8-mą. Prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć jego odrobaczanie jak przyjedziemy na działkę już na stałe.

Też tak miałam 😅Ja ze trzy dni się z tym bujałam.

A dlaczego dwie tabletki?Ja miałam jedną.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.05.2022 o 23:42, UlaFeta napisał:

Też tak miałam 😅Ja ze trzy dni się z tym bujałam.

A dlaczego dwie tabletki?Ja miałam jedną.

Ale jak tak da radę wyłuskać. Mięsko zje, a tabletki zostawi skubaniec  🙂 
Jedna biała, a druga czerwona. Być może dlatego, żeby zadziały na większą ilość "gości".

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.05.2022 o 23:48, elik napisał:

Ale jak tak da radę wyłuskać. Mięsko zje, a tabletki zostawi skubaniec  🙂 
Jedna biała, a druga czerwona. Być może dlatego, żeby zadziały na większą ilość "gości".

😃😃😃😃

Dobranocka 🌌

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.05.2022 o 23:58, Isabel napisał:

Elik, a nie rozkruszyłaś tych tabletek i nie wymieszałaś z jedzeniem?

Nie. Bałam się, że zmieni smak żarełka i kot nie ruszy. Leki są zazwyczaj bardzo niesmaczne, z reguły gorzkie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2022 o 00:00, elik napisał:

Nie. Bałam się, że zmieni smak żarełka i kot nie ruszy. Leki są zazwyczaj bardzo niesmaczne, z reguły gorzkie.

Wtedy można wymieszać tabletkę z jakimś pachnącym mocno żarełkiem, np. rybkami z puszki (wyjątkowo ten jeden raz).

Link to comment
Share on other sites

  • elik changed the title to ZAKOŃCZONY - ROZLICZAM Zapraszam na bazarek zakupowy - ile dasz, za tyle masz.
Dnia 3.05.2022 o 00:07, Isabel napisał:

Wtedy można wymieszać tabletkę z jakimś pachnącym mocno żarełkiem, np. rybkami z puszki (wyjątkowo ten jeden raz).

Dobra rada, nie pomyślałam o tym. Tak zrobię jak wrócimy na działkę, teraz jesteśmy w Kraku, bo paskuda kilka razy podchodził do miseczki, za każdym razem dodawałam coś na zachętę, ale tylko to zjadł, a reszty nie ruszył. Schowałam  miseczkę z resztka leku i dostanie jak wrócimy na działkę w piątek. Może poskutkuje choć z taką długą przerwą.  Zapytam weta, czy tak może być, czy może jednak trzeba będzie powtórzyć odrobaczenie. Jeśli tak, to zrobię jak radzisz, zamaskuję w konserwie rybnej.
Dzięki za radę  🙂  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.04.2022 o 22:33, Aldrumka napisał:

Rozszalały się moje znajome :). Poproszę jeszcze nr 73 za 8 zł, 78 za 3 zł i nr 77 o ile bawełna za 6 zl

Bluzeczka nr 77 to 100% bawełna, czyli dodać?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.04.2022 o 15:46, Aldrumka napisał:

To jednak kupujemy 🙂

poproszę nr 13 za 5 zł, nr 36 za 4 zł, bluzę nr 70 za 6 zł 

i jeszcze pytania jaki jest skład bluzeczki nr 1 oraz skład i szerokość p/p bluzy nr 43

Długo to trwało, ale wreszcie jestem  🙂

43. Bluzka na podszewce.  Rozm. XS 
     szerokość: ramiona 41 cm,  p/p 50 cm    długość: 58 cm.

Bardzo proszę o odpowiedź czy poz. 43 doliczyć do zakupów.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2022 o 15:18, dwbem napisał:

Malutka na razie sika raz dziennie bo wczoraj tylko rano ale dzisiaj rano też się solidnie wysikała. Może wreszcie będzie sikać częściej ale dobre i to.

Sikaj maleńka sikaj.dwbm-z serca medal za wytrwałość.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2022 o 15:18, dwbem napisał:

Malutka na razie sika raz dziennie bo wczoraj tylko rano ale dzisiaj rano też się solidnie wysikała. Może wreszcie będzie sikać częściej ale dobre i to.

Będzie dobrze. 

Link to comment
Share on other sites

Też mam taką nadzieję bo ona mało je i mało pije a raczej ja nie mam miary na takie maleństwo ale ona jest słodka, spokojna, grzeczna, polubiła pieszczoty i nawet sie o nie doprasza więc chyba nie jest źle.

Miałam gości psiarzy ze Śląska i o dziwo mała była zadowolona jak znajoma ją pieściła, przestala się bać nawet obcych ludzi, to ogromny postęp jak na taki krótki czas.

Jutro ostatnia wizyta u wetów na leki a za tydzień zdjęcie szwów i będzie pełna swoboda.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2022 o 19:53, dwbem napisał:

Też mam taką nadzieję bo ona mało je i mało pije a raczej ja nie mam miary na takie maleństwo ale ona jest słodka, spokojna, grzeczna, polubiła pieszczoty i nawet sie o nie doprasza więc chyba nie jest źle.

Miałam gości psiarzy ze Śląska i o dziwo mała była zadowolona jak znajoma ją pieściła, przestala się bać nawet obcych ludzi, to ogromny postęp jak na taki krótki czas.

Jutro ostatnia wizyta u wetów na leki a za tydzień zdjęcie szwów i będzie pełna swoboda.

                                                        Koniczynka na szczęście dla maturzysty •• Kartki z okazji matury ••  aleKartki.pl

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2022 o 11:34, elik napisał:

Dobra rada, nie pomyślałam o tym. Tak zrobię jak wrócimy na działkę, teraz jesteśmy w Kraku, bo paskuda kilka razy podchodził do miseczki, za każdym razem dodawałam coś na zachętę, ale tylko to zjadł, a reszty nie ruszył. Schowałam  miseczkę z resztka leku i dostanie jak wrócimy na działkę w piątek. Może poskutkuje choć z taką długą przerwą.  Zapytam weta, czy tak może być, czy może jednak trzeba będzie powtórzyć odrobaczenie. Jeśli tak, to zrobię jak radzisz, zamaskuję w konserwie rybnej.
Dzięki za radę  🙂  

Elu,mi wet powiedział, że tabletek nie można,ani dzielić,ani rozruszać.

Lepiej zapytaj.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2022 o 19:55, UlaFeta napisał:

Elu,mi wet powiedział, że tabletek nie można,ani dzielić,ani rozruszać.

Lepiej zapytaj.

Aaaaa widzisz, jak to dobrze dzielić się informacjami. Żadnych tabletek nie wolno dzielić, czy tylko tych na odrobaczenie?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2022 o 20:18, elik napisał:

Aaaaa widzisz, jak to dobrze dzielić się informacjami. Żadnych tabletek nie wolno dzielić, czy tylko tych na odrobaczenie?

Nie wiem czy wszystkich,ale na robaki nie wolno.Pewnie to ma jakieś znaczenie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...