Jump to content
Dogomania

Bezdomna suczka i jej 3 szczeniaki spod ukraińskiej granicy doczekały się bezpiecznego miejsca u Jagny, teraz proszą o pomoc. Cała rodzinka już w nowych domach: mamcia w DS w Warszawie, Kuki pod Częstochową, Meliska w Bytomiu, Złotka w Katowicach:):):)


Tola

Recommended Posts

Telefon jakich wiele z prośbą  o pomoc - we wsi tuż przy granicy z Ukrainą mała bezdomna suczka i jej 3 szczeniaki pilnie potrzebują pomocy! 

Tutaj na miejscu w Zamościu nie ma  szans na jakiekolwiek miejsce - ogromna ilość bezdomniaków, a DT  brak  od dawna; z propozycją pomocy jak zawsze przyszła Jaaga,  zgodziła się przyjąć rodzinkę,  tylko trzeba maluchy zaszczepić no i wcześniej znaleźć domy dla tych 6 szczeniaków,  które są już w hoteliku.

Nie obyło się bez nerwów, nieporozumień, ale prawdopodobnie już w sobotę  3 szczeniaki i ich mama wyruszą po nowe życie.

W ubiegły poniedziałek cała rodzinka  była w Zamościu  w lecznicy, została odrobaczona; wetka była przerażona stanem zaniedbania i zarobaczenia maluchów:(.

Dzisiaj były na kolejnej wizycie - szczeniaki zostały zaszczepione p/chorobom wirusowym, a mamuśka zaszczepiona p/ wściekliźnie.

A dzisiejszą noc po raz pierwszy spędzą w domu, nie będą musiały znowu wracać na wieś, znajomej udało się znależć dla nich miejsce na te parę dni, bo sobotni transport już prawie pewny.

Przy 6 szczeniakach od suczki z łańcucha i przy 6 szczeniakach z lisiej nory otrzymałam tutaj  na forum bardzo dużą pomoc, pięknie dziękuję.

Jakby ktoś chciał i mógł wesprzeć te maleństwa - będę bardzo wdzięczna.

 

To te zdjęcia dostałam z prośbą o pomoc

FB_IMG_1647879986166.jpg.e32da43ffb0215c7bce4281d72cea8ff.jpg.dacfaac2ef71714232cc6ed01cb0876f.jpg

FB_IMG_1649704595730.jpg

FB_IMG_1649704632190.jpg

Link to comment
Share on other sites

W sobotę 16.04. do Jagny pojedzie ta psia rodzinka.

Koszt utrzymania 1 szczeniaka to 10 zł /doba z karmą

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć psią rodzinkę, poproszę wpłaty na konto ZEA

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700

Z DOPISKIEM " 3 szczeniaki spod granicy"

 

POMOC dla szczeniaków, pięknie dziękujemyserce-ruchomy-obrazek-0210.gif

500 zł  - agat21 (04. 04.), pięknie dziękujemyserce-ruchomy-obrazek-0815.gif 

600 zł z podziału środków po Lumi (01.04.) serce-ruchomy-obrazek-0815.gif

200 zł - helli (08.04.) serce-ruchomy-obrazek-0815.gif

Razem: 1300 zł

 

Rozliczenie  szczeniaków (hotelowanie, chipy, test giardia)

Kuki - 236,70 zł

Meliska - 236,70 zł

Złotka - 306,70 zł + 150 zł zabieg oczka

Razem: 930,10 zł

 

1300 zł - 930,10 zł = 369,90 zł

Link to comment
Share on other sites

Melduję się. Serce rwało mi się do wszystkich, ale wybrałam pod opiekę malucha Tyćko podobnego. Robiłam bazarek na szczeniaki z trzech wątków. Ale niewielki dochód  -  81 zł , przeznaczę na pierwsze potrzeby mojego malucha.

To Tyćka, jakby ktoś nie pamiętał.

1779265036_Tycia(35).jpg.f8350d41c8088ac5d670ea52e3f171c6.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.04.2022 o 22:31, Poker napisał:

Melduję się. Serce rwało mi się do wszystkich, ale wybrałam pod opiekę malucha Tyćko podobnego. Robiłam bazarek na szczeniaki z trzech wątków. Ale niewielki dochód  -  81 zł , przeznaczę na pierwsze potrzeby mojego malucha.

Bardzo dziękuję:)

Mam nadzieję, że nie będzie długo czekać na dom.

Pomogę w ogłaszaniu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.04.2022 o 22:41, Ewa Marta napisał:

Mamusia jest urocza!!! Gdyby nasz Koszałek poszedł do domu, to mogłybyśmy zaoferować pomoc...

Bardzo dziękuję:)

 Mnie tez b. się podoba, lubię takie szorstkie dziewczynki.

Sunie prawdopodobnie wezmą pod opiekę panie z FB, Jaaga jeszcze to potwierdzi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.04.2022 o 22:31, Poker napisał:

Melduję się. Serce rwało mi się do wszystkich, ale wybrałam pod opiekę malucha Tyćko podobnego. Robiłam bazarek na szczeniaki z trzech wątków. Ale niewielki dochód  -  81 zł , przeznaczę na pierwsze potrzeby mojego malucha.

To Tyćka, jakby ktoś nie pamiętał.

1779265036_Tycia(35).jpg.f8350d41c8088ac5d670ea52e3f171c6.jpg

Wcale nie dziwię się decyzji, mała wyglada bardzo tyćkowato.

Teraz Dorota potwierdziła, że biora na siebie mamę. Od Helli mam na koncie ponad 500 zl  ze zgoda na przeznaczenie na profilaktykę i sterylke mamy.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.04.2022 o 18:40, Aska7 napisał:

Sorry, ale transportowa będę dopiero po majowym weekendzie, bo nawet poświąteczny wyjazd na Bałkany muszę przesunąć. Sunię swoją dzisiaj operowałam 😞

Wszystko dobrze z sunią?

Trzymaj się!

Asia, ja już nie miałam sumienia Cię prosić, najeździłaś się ostatnimi czasy z zamojszczakami.

Koleżanka znalazła  transport płatny, zbiera na transport na FB.

Odpocznij, załatwiaj swoje sprawy, opiekuj się sunią, teraz na pewno masz co robić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...