Jump to content
Dogomania

pytanie do doświadczonych ludzi

pawel_dog
 Share

Recommended Posts

(jeśli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie)
Hej 
Piszę do was z pytaniem oraz wielką prośbą o radę.

Moja 4 letnia córka bardzo chce mieć pieska. Nie mam tu na myśli kupna, po prostu adopcja. Jednak bardzo boję się, ze po prostu nie będzie się nim komu zajmować. Ja z żoną pracujemy po 8-10 godzin, mamy tylko weekendy wolne. Wiem, że pies to wielka odpowiedzialność, sam miałem psa przez 19 lat, być może sam za surowo podchodzę do wychowania córki ale wiem, że pies psu nierówny. Myślałem choćby nad zakupem takiej maskotki https://zabawkaiwyprawka.pl/produkt/maskotka-pies-husky-beppe-28-cm , ale żona mówi, że córa postara się ze dwa miesiące i jak zobaczy, że pies wymaga to się wymiga. A pies nie będzie kursował babcia-dom-dom-babcia. 

Czy postarać się dla córki czy odpuścić temat

dziękuję za odpowiedzi z góry. 

Pies to nie zabawka, córka jest za mała, szybko się znudzi, można ją powoli uczyć odpowiedzzialności ale 4 lata to jeszcze nie ten wiek. Znajomej mąż kupił psa synowi a le to ona miala psa do końca jego życia, syn wychodził z psem jak się z kims umowił ale na co dzień to ona miała obowiązki.

Odradzam, na razie kupić zabawkę i uczyć dziecko zajmowania się psem ale teoretycznie.

4-letnia córka nie wyprowadzi psa na spacer, nie będzie po nim sprzątać, ani nie będzie umiała kierować zachowaniem zwierzęcia.  Sama chyba nie wychodzi z domu? Jeśli Twoja wypowiedź nie miała na celu tylko reklamowania sympatycznej maskotki, to wytłumacz córce, że najpierw musi nauczyć się na przykład sprzątać swoje zabawki i składać ubranka. I to nie przez jeden dzień.

Dziękuję za dotychczasowej rady.

Wiem, piszecie dopiero 4-latka, ale jest bardzo dojrzała jak na swój wiek(każdy rodzic pewnie tak powie) 

A czy dobrym pomysłem byłoby wychodzenie powiedzmy o 4-5 rano z nią po prostu na 15 minutowy spacer i zobaczenie jak sobie poradzi chociaż ze wstawaniem? 

Nie ważne czy zima czy lato. Teraz będziemy mieli lato. Może przejdzie jej przez myśl, że wstawanie codziennie rano to jednak obowiązek? Czy przesadzam?