Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 15.01.2023 o 08:36, anica napisał:

Elu, Odiś przy próbie pogłaskania przez pana, kłapał dziobem, warkolił (pan który przyjechał wtedy chyba? z p Karoliną na wizytę) Marii potwierdza że niestety do tej pory, Odiś różnie reaguje na mężczyzn, na szczęście nie na wszystkich ale jakiś problem jest z panami, to samo zgłaszała poprzednia pani, tak było już od przyjazdu z M.

 

No tak, to problem. Trudno przewidzieć jak zareaguje na tego pana.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.01.2023 o 08:36, anica napisał:

Elu, Odiś przy próbie pogłaskania przez pana, kłapał dziobem, warkolił (pan który przyjechał wtedy chyba? z p Karoliną na wizytę) Marii potwierdza że niestety do tej pory, Odiś różnie reaguje na mężczyzn, na szczęście nie na wszystkich ale jakiś problem jest z panami, to samo zgłaszała poprzednia pani, tak było już od przyjazdu z M.

Niestety koleżanka do której dzwoniłam z Wałbrzycha, nie odebrała, nie oddzwoniła?   dzisiaj spróbuję jeszcze raz, zobaczymy?   czy mamy jeszcze kogoś do wizyty p/adopcyjnej  w Wałbrzychu?

Pan jest wyjątkowo spokojny, jak na mężczyznę to  wręcz flegmatyczny, spędziliśmy wspólnie 2 godziny, choć akurat paskudnie się rozpadało. Odi w pierwszym kontakcie powarkiwał, pokazał zęby, ale nie tak ostro, jak do pana z Poznania, poszliśmy nad Odrę, wszelkie próby nawiązania przez pana kontaktu z Odim były daremne, osiołek skupił się na wypasaniu trawy, ale warczeć przestał. Wróciliśmy, pobawiliśmy się "patyczkiem" na podwórku, z psimi osobami towarzyszącymi oczywiście :)  i zaproponowałam panu spacer z Odim beze mnie, uszli 5 kroków i Odi usiadł, zaparł się patrząc w tył i ani kroku. Akurat podjechała pod moją furtkę szefowa i była w szoku widząc pana stojącego przy Odim, wołającego "Odi, chodź". "Niech go pan trochę pociągnie" - krzyknęła w jego stronę i... cud się stał 😉😉 poszli!

Po powrocie pan był zadowolony, bo Odi dawał mu się pogłaskać nawet, widziałam, że w przeciwieństwie do pani Karoliny pan Piotr nawiązał pewien kontakt z Odisiem. Uroda Odisia pana zachwyciła, węszenie za kotami zaowocowało informacją, że ciocia miała 5 kotów, a teraz ma dużo więcej, ciągle jej podrzucają, bo ma dobre serce.

Dnia 15.01.2023 o 09:50, Poker napisał:

Schody mnie martwią. Odi nie powinien chodzić po nich. 

Nie wiem co jest napisane w ogłoszeniach, ale moim zdaniem trzeba napisać wyraźnie, że dom w którym piesio nie będzie musiał chodzić po schodach.

Mnie też martwi te 6 schodów w starym budownictwie.

 

20230115_140503.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.01.2023 o 16:02, elik napisał:

No i jak to widzisz mari?

Na pewno potrzebna jest wizyta przedadopcyjna i dokładne rozeznanie sytuacji. To nie jest starszy człowiek i  chyba dobry dom, tylko czy akurat dla Odisia? Może zaproponować mu spokojniejszego i zdrowego psiaka?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.01.2023 o 16:26, mari23 napisał:

Na pewno potrzebna jest wizyta przedadopcyjna i dokładne rozeznanie sytuacji. To nie jest starszy człowiek i  chyba dobry dom, tylko czy akurat dla Odisia? Może zaproponować mu spokojniejszego i zdrowego psiaka?

Wizyta przed adopcją to oczywista oczywistość  🙂 
A masz takiego psiaka, który bardziej nadawałby się do pana?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.01.2023 o 17:04, elik napisał:

Tylko czy panu się spodoba inny, skoro wybrał Odisia.  Trudno będzie znaleźć podobnego.

Myślę, że wizyta przedadopcyjna dużo wyjaśni. To nie musi być bardzo podobny pies, ale na pewno przeciwieństwo osobowości. Odiś pomimo niepełnosprawności jest hałaśliwym wiercipiętą, na moje pytanie, czy sąsiedzi lubią psy, czy też ewentualna hałaśliwość Odiego będzie im przeszkadzała pan odpowiedział, że nie wie, bo mieszka tam od lipca. Ale...sąsiadka ma kota! 😉 Dlatego potrzebna jest wizyta przedadopcyjna, ja nie potrafię wypytywać o szczegóły. 

Na pewno "przeciw" są te schody, pomimo parteru i konieczność długotrwałego zamknięcia w mieszkaniu (8 godzin pracy plus dojazd) -  przy jego trudnościach z utrzymaniem koopy to trochę długo, już we Wrocławiu miał u pani 2 czy 3 krótkie spacery. Facet sprzątający koopę...hmmm... ja do takiego widoku nie przywykłam 😉 

"Za" jest spokojny (nawet za bardzo) i zwierzolubny charakter pana Piotra, wydaje mi się, że ten dobry, poczciwy człowiek nie do końca zdaje sobie sprawę z ewentualnych problemów zdrowotnych Odisia, nie wypytywał o szczegóły dotyczące zdrowia psa. Za to bardzo się starał, żeby zdobyć jego zaufanie.

Tak naprawdę to gdzieś w głębi serca coś mi podsuwa "przeciw", więc dla dobra Odisia to nie ja powinnam decydować...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2023 o 07:37, anica napisał:

Nie! moim zdaniem (rozmawiałam z panem )  jednak może to być domek dla innego, zdrowego pieska ale po sprawdzeniu domku.

Jesteśmy w tym jednomyślne :)

Dnia 16.01.2023 o 09:16, Poker napisał:

Uff. 

W jakim wieku jest pan? 

Po rozmowie telefonicznej wydawało mi się, że to starszy człowiek, zaskoczona byłam, gdy przyjechał pan w średnim wieku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2023 o 13:52, Poker napisał:

Jak zgodzi, można mu poszukać psa, który może pokonywać kilka schodków.

Pan był chyba rozczarowany, że nie może zabrać Odisia od razu, on chyba po stracie pieska chciałby jak najszybciej znaleźć "następcę", pewnie czuje się samotny.  Trochę mnie zdziwiło, że w wałbrzyskim schronisku ( był w piątek, przed wizytą u Odiego) nie znalazł pupila dla siebie.

A Odi osiągnął mistrzostwo w robieniu "zbolałych" minek kiedy słyszy "zejdź" 😉 albo udaje śpiącego 😉 

Doszłam do wniosku, że wyganianie go jest szkodliwe, bo on i tak wejdzie po raz drugi, trzeci...kolejny.....więc niech już śpi, w końcu już i tak wlazł... ❤️ 

20230116_174450.jpg

20230116_174558.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pan Piotr zadzwonił dzisiaj i powiedział że czeka na wizytę p/adopcyjną i że jest zdecydowany na adopcję!   wobec powyższego musimy zdecydować co robimy?  czy ktoś zna osobę, która mogła by przeprowadzić wizytę p/adopcyjną w Wałbrzychu?  jutro obiecałam że zadzwonię do pana i powiem jaka jest nasza decyzja... 

Link to comment
Share on other sites

Pan Piotr wyraził zgodę na innego pieska, raczej nie był zadowolony ( to moje zdanie) piesek może być podobny do Odisia ale to nie jest warunek!  ma być takiej wielkości , nie większy, może być kudłaty, rudy, czarny czy w łatki to nie jest najważniejsze, ważne żeby nie był za młody!  żeby nie niszczył w domu, żeby nie trzeba było go uczyć wszystkiego od początku, przy końcu rozmowy p Piotr jeszcze powiedział tylko,że ... jest przyzwyczajony do wizyt u weta bo jego piesek ciągle chorował i musiał często jeździć do lekarza , odpowiedziałam że już podjęłyśmy decyzję, dla dobra p Piotra i Odisia że naprawdę nie mamy pewności co do dalszego postępowania w sprawie choroby Odisia. Pan Piotr nie ma adresu mejlowego powiedział że ewentualne zdjęcia piesków trzeba przysyłać mmsem na telefon... smutno! czy macie jakieś propozycje?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2023 o 20:09, anica napisał:

Pan Piotr wyraził zgodę na innego pieska, raczej nie był zadowolony ( to moje zdanie) piesek może być podobny do Odisia ale to nie jest warunek!  ma być takiej wielkości , nie większy, może być kudłaty, rudy, czarny czy w łatki to nie jest najważniejsze, ważne żeby nie był za młody!  żeby nie niszczył w domu, żeby nie trzeba było go uczyć wszystkiego od początku, przy końcu rozmowy p Piotr jeszcze powiedział tylko,że ... jest przyzwyczajony do wizyt u weta bo jego piesek ciągle chorował i musiał często jeździć do lekarza , odpowiedziałam że już podjęłyśmy decyzję, dla dobra p Piotra i Odisia że naprawdę nie mamy pewności co do dalszego postępowania w sprawie choroby Odisia. Pan Piotr nie ma adresu mejlowego powiedział że ewentualne zdjęcia piesków trzeba przysyłać mmsem na telefon... smutno! czy macie jakieś propozycje?

Szkoda, że nie może pojechać do tego pana. Widać, że pokochał Odisia. No ale cóż, głową muru nie przebije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...