Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 10.11.2022 o 12:00, Tyśka) napisał:

wg mnie, może się mylę, warto wspierać panią jeśli zdecyduje się być DS (a może DT?) psiaka. To nie będą małe koszty, a Odis jest praktycznie nieadopcyjny. 

Też uważam, że warto podjąć takie zobowiązanie, jeśliby Odiś miał dobry DS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odi w tej chwili nie generuje wysokich kosztów, stan kręgosłupa jest chyba "stały", choć z wiekiem może się pogarszać. Cytuję posty dotyczące badań Odisia, jeśli coś pominęłam - uzupełniajcie :)

Dnia 29.04.2022 o 09:54, Poker napisał:

Wynik badania

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Wydział Medycyny Weterynaryjnej data badania: 26-04-2022

Katedra i Klinika Chirurgii

Pracownia Diagnostyki Obrazowej

50-366 Wrocław, pl. Grunwaldzki 51

NIP 896-000-53-54, REGON 000001867

Tel.: 0713205346

 

 

Opis zwierzęcia: Odi, pies, samiec, 7 lat, mieszaniec

Imię i nazwisko właściciela: Beata W

 

 

WYNIK BADANIA

 

RTG odcinka piersiowego oraz lędźwiowego kręgosłupa w projekcji dobrzuszno-dogrzbietowej oraz lewo-prawej: W odcinku lędźwiowym kręgosłupa pomiędzy kręgami L4-L5 uwidoczniono spondylozę dobrzuszną oraz prawostronnie boczną – zmiana najprawdopodobniej bez znaczenia klinicznego. Ponadto, pomiędzy kręgami L7-S1 uwidoczniono spondylozę dobrzuszną, mogąca sugerować rozwój zespołu końskiego ogona (cauda equina). Pozostałe kręgi odcinka lędźwiowego oraz piersiowego bez uchwytnych w badaniu zmian, prawidłowe dla wieku pacjenta. Przestrzenie międzykręgowe niezawężone. Nie stwierdzono mineralizacji krążków międzykręgowych. Obrys i struktura okolicznych tkanek miękkich prawidłowe.

 

W przypadku pojawienia się objawów sugerujących obecność zespołu końskiego ogona zalecana dalsza diagnostyka TK/MRI.

 

 

 

Radosław Sokalski

lekarz weterynarii

 

Dnia 26.04.2022 o 14:19, Poker napisał:

Odiś był grzeczny i podczas badania, i w samochodzie.

Dr Bieżyński ocenił, że ortopedycznie  nie jest do operacji. Sugeruje zespół ogona końskiego.

Opis rtg będzie na dniach. Na USG Odi miał pełny żołądek jedzenia, a jelitach pełno g.... A dostał ostatni raz wczoraj po południu. Wygląda na to, że ma problem z perystaltyką jelit.

Po drodze wstąpiłam spytać o neurologa, ale w tym tygodniu choruje.

W sumie jesteśmy prawie w punkcie wyjścia.

Zapłaciłam 300 zł. Później wkleję paragon.

 

 

Dnia 25.04.2022 o 15:21, mari23 napisał:

Wszystko już umówione. Wklejam skany wyników:

 

Odi wynik1.jpeg

Odi wynik2.jpeg

 

Dnia 10.05.2022 o 08:44, mari23 napisał:

 

Odi wizyta.jpeg

20220509_130634_0.jpg

20220509_130716_1.jpg

20220509_130741_2.jpg

20220509_130801_3.jpg

20220509_131051_4.jpg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2022 o 10:52, Poker napisał:

anica, masz trudny okres w życiu , nie przenoś swoich przeżyć  na młodą osobę. Jest zdrowa, ma  energię odpowiednią do jej wieku. Jeżeli się zdecyduje, to powinna dać radę.

Wizyta Tysi wiele powie.

Jasne! myślimy tylko pozytywnie! 🙂

Dnia 10.11.2022 o 11:18, Tyśka) napisał:

Pani zgodziła się na wizytę przed/a przed niedzielnymi odwiedzinami? Czy najpierw spotkanie, a potem wizyta i ponowny przyjazd po psiaka? 

Tysiu mi pani powiedziała wyraźnie ,że najpierw chce poznać Odisia a dopiero później wizyta .. tak się zastanawiałyśmy z Marii??  że przecież gdyby tak naprawdę... pani podczas spotkania ,koniecznie nalegała na zabranie Odisia , można przecież zrobić wizytę jak Odi pojedzie już do Poznania? chyba ,że Marii jeszcze będzie rozmawiać z p Blanką i wtedy można zapytać czy nie bierze pod uwagę ewentualnego ... ajlawiu od pierwszego spojrzenia i żeby nie przyjeżdżać drugi raz?  no nie wiem , lepiej żeby pani nie poczuła się naciskana.

 

Dnia 10.11.2022 o 12:00, Tyśka) napisał:

Nie pisałabym tego, gdybym się nie zorientowała w cenach w lecznicach wet. tu i tu. 😉 Ale mniejsza o większość. Chodzi o to, że wg mnie, może się mylę, warto wspierać panią jeśli zdecyduje się być DS (a może DT?) psiaka. To nie będą małe koszty, a Odis jest praktycznie nieadopcyjny. 

 

Dobry pomysł jestem za 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2022 o 15:20, anica napisał:

Tysiu mi pani powiedziała wyraźnie ,że najpierw chce poznać Odisia a dopiero później wizyta .. tak się zastanawiałyśmy z Marii??  że przecież gdyby tak naprawdę... pani podczas spotkania ,koniecznie nalegała na zabranie Odisia , można przecież zrobić wizytę jak Odi pojedzie już do Poznania?

Anico, to mam dzwonić teraz do pani i się umawiać czy dopiero poczekac co wyjdzie na spotkaniu w niedzielę?

Jak wizyta dopiero po niedzieli to zadzwonię w poniedziałek i się umówię. Mam nadzieje ze uda się do czwartku do czwartku, bo w czwartek mój psiak ma kastrację. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2022 o 15:31, elik napisał:

Aniczko, ja bazarkuję nieustająco i przewlekle. Kończę jeden i zaczynam drugi  🙂   

To Eliczku ja spróbuję się znowu zabrać do pracy , fajnych fancików tyle do obfocenia , że muszę ! 😉 

Dnia 10.11.2022 o 16:37, Tyśka) napisał:

Anico, to mam dzwonić teraz do pani i się umawiać czy dopiero poczekac co wyjdzie na spotkaniu w niedzielę?

Jak wizyta dopiero po niedzieli to zadzwonię w poniedziałek i się umówię. Mam nadzieje ze uda się do czwartku do czwartku, bo w czwartek mój psiak ma kastrację. 

To może poczekajmy , jak p Blanka zadzwoni do Marii że przyjeżdża i nie zadeklaruje chęci na wizytę przed niedzielą to lepiej nie , żeby nie odebrała jako naciski z naszej strony... takie mam mieszane uczucia?!  Tysiu prześlę Ci smsa od pani i zobaczymy jakie będziesz miała odczucia?... ja już czasem sama , sobie nie wierzę ... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2022 o 21:01, anica napisał:

To Eliczku ja spróbuję się znowu zabrać do pracy , fajnych fancików tyle do obfocenia , że muszę ! 😉 

To może poczekajmy , jak p Blanka zadzwoni do Marii że przyjeżdża i nie zadeklaruje chęci na wizytę przed niedzielą to lepiej nie , żeby nie odebrała jako naciski z naszej strony... takie mam mieszane uczucia?!  Tysiu prześlę Ci smsa od pani i zobaczymy jakie będziesz miała odczucia?... ja już czasem sama , sobie nie wierzę ... 

Pani potwierdziła dzisiaj, że w niedzielę ok. 12.00 przyjedzie ( w odpowiedzi na przesłane "słodkie" zdjęcia Odisia)

Tam mieszkają rodzice i dziadek jeszcze 😉 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2022 o 10:17, mari23 napisał:

Pani potwierdziła dzisiaj, że w niedzielę ok. 12.00 przyjedzie ( w odpowiedzi na przesłane "słodkie" zdjęcia Odisia)

Tam mieszkają rodzice i dziadek jeszcze 😉 

Rodzice przyjadą razem z Panią czy jedzie sama na spotkanie?

Trzymam kciuki. Niech zaiskrzy.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2022 o 11:38, Tyśka) napisał:

Rodzice przyjadą razem z Panią czy jedzie sama na spotkanie?

Trzymam kciuki. Niech zaiskrzy.

Przyjechała z tatą. Spędzili z Odim prawie 1,5 godziny. Odiś niestety dał plamę paskudnie powarkując na pana (chyba boi się mężczyzn). Pan się nie zrażał, udało mu się Odisia "obłaskawić" , przykucnął i łagodnie do niego mówił, potem głaskał i drapał za uszkiem, ale podobne powarkiwanie na niego Odi zaprezentował jeszcze kilka razy, czym byłam bardzo zaskoczona:( Odisiek wzbudził sympatię państwa, czy to jednak nie będzie za mało.... "On ma jakby swój świat" - powiedziała pani Blanka i muszę przyznać, że tak właśnie wyglądało zachowanie Odisia - rozglądał się za kotami, za mną, za "czymkolwiek", nie wykazując zainteresowania ich obecnością, wołaniem, a nawet smaczkami, które wziął dopiero widząc, że inni dostali czyli po powrocie na podwórko (żeby było spokojnie czekałam na państwa z Odisiem na skwerku koło domu). Patrząc z boku - zachowywał się jak nadpobudliwe dziecko z ADHD, nie skupiając uwagi dłużej, niż przez kilka sekund.

Pani Blanka powiadomi o decyzji, chce przemyśleć, bo to poważna decyzja.

Patrząc na Odisiowe "wpadki" i ich zachowanie uważam, że to wspaniali ludzie i cudowny domek, psiak, który tam trafi będzie niebywałym szczęściarzem....czy to będzie Odi? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To trzymam kciuki. Niefortunnie się stało, bo dzisiaj umarł mi telefon, a to na nim zaglądam z doskoku na Forum. Nowy chciałam kupić, ale po tym szaleństwie Black Weeku, przed którym sklepy zawyżają ceny produktów. Tak czy siak, kontakt ze mną będzie utrudniony, muszę zaglądać z laptopa, a korzystam z niego teraz bardzo rzadko. Będę starała się chociaż raz dziennie zajrzeć tutaj czy nie ma decyzji pani Blanki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2022 o 13:55, mari23 napisał:

Patrząc na Odisiowe "wpadki" i ich zachowanie uważam, że to wspaniali ludzie i cudowny domek, psiak, który tam trafi będzie niebywałym szczęściarzem....czy to będzie Odi? 

Oby tak się stało.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2022 o 16:05, Poker napisał:

W razie gdyby się nie zdecydowali na Odisia, to może zaproponować im innego psa?

Też tak myślę. Pani bardzo spodobała się malutka Majeczka, gdyby miała lat 8 a nie 15 to pani by ją adoptowała bez wahania.... ale Majcia wpatrywała się w panią wspinając się łapeczkami....a Odiś wręcz przeciwnie - jakby ignorował próby nawiązania kontaktu.

On chyba taki po prostu jest, do mnie się przytula, ale na krótko, za parę sekund ma "swoje sprawy", wierci się, do osób obcych, nieznanych mu nie garnie się tak od razu, ma swoje lęki, potrzebuje więcej czasu...

Jeśli ktoś ma propozycję innego pieska, to proszę o kilka zdjęć w, chyba wszyscy go znają 😉 mms, mój nr telefonu raczej wszyscy tu znają :) podeślę propozycje pani Blance, jeśli jednak decyzja zapadnie negatywna.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2022 o 09:32, mari23 napisał:

 Odiś wręcz przeciwnie - jakby ignorował próby nawiązania kontaktu.

On chyba taki po prostu jest, do mnie się przytula, ale na krótko, za parę sekund ma "swoje sprawy", wierci się, do osób obcych, nieznanych mu nie garnie się tak od razu, ma swoje lęki, potrzebuje więcej czasu..

Jestem zdziwiona. To zupełnie inny opis Odisia, jaki był do tej pory. Zmieniam w takim razie tekst w ogłoszeniach. Nie zdziwię się, jesli pani Blanka się nie zdecyduje, bo opis przedstawiał innego psa.

A Pani zależy na psiaku, którego może wcześniej poznać? Bo ja mam Pikselka: https://www.olx.pl/d/oferta/mlody-nieduzy-ok-10-kg-kudlaty-piesek-pilne-CID103-IDRKU1f.html?bs=olx_pro_listing

Jeszcze jest 4-msc Bagietka, która wraz z siostrami przebywa w kojcu: https://www.olx.pl/d/oferta/slodziutka-nieduza-bagietka-4msc-zadbana-sunia-do-pokochania-CID103-IDRnBWn.html?bs=olx_pro_listing

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2022 o 10:27, Tyśka) napisał:

Jestem zdziwiona. To zupełnie inny opis Odisia, jaki był do tej pory. Zmieniam w takim razie tekst w ogłoszeniach. Nie zdziwię się, jesli pani Blanka się nie zdecyduje, bo opis przedstawiał innego psa.

A Pani zależy na psiaku, którego może wcześniej poznać? Bo ja mam Pikselka: https://www.olx.pl/d/oferta/mlody-nieduzy-ok-10-kg-kudlaty-piesek-pilne-CID103-IDRKU1f.html?bs=olx_pro_listing

Jeszcze jest 4-msc Bagietka, która wraz z siostrami przebywa w kojcu: https://www.olx.pl/d/oferta/slodziutka-nieduza-bagietka-4msc-zadbana-sunia-do-pokochania-CID103-IDRnBWn.html?bs=olx_pro_listing

Ja od początku mówiłam, że Odiś to takie "psie ADHD", choć jego negatywnej reakcji na przesympatycznego pana nigdy bym się nie spodziewała. Pisałam o koleżance, która uznała, że Odiś jej nie lubi, a próbowała się z nim zaprzyjaźnić. On nie tyle "nie lubi", co nie przymila się do każdej napotkanej osoby. "Wolontariuszka", która przychodzi wyprowadzać psiaki na spacery opowiadała o Odisiowym lęku i odmowie wejścia w jedną z ulic (podczas spaceru z państwem dokładnie w tym samym miejscu wczoraj się przestraszył jakiegoś foliowego worka - mówiła pani Blanka). Odisionek jest troszkę nieprzewidywalny, na spacerach bardziej niż na człowieku "skupia się" na rozglądaniu się za kotami chyba... Próbkę jego zachowania miała Poker, kiedy przekazywała mi Odisia po wizycie u dra Bieżyńskiego - rozmawiałyśmy na parkingu a Odiś kręcił się na smyczy i  wprawdzie do nas podchodził, ale chyba więcej uwagi poświęcał jednak obserwacji terenu, niż nam... i pamiętam, że trawę gryzł, co uwielbia robić przy każdej nadarzającej się okazji.

Pani chyba zależy na piesku, którego mogłaby poznać, poczuć "flow", którego zabrakło jej w kontakcie z Odim ( to jej słowa), wciąż jednak z nadzieją czekam na wiadomość...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2022 o 11:44, mari23 napisał:

 poczuć "flow", którego zabrakło jej w kontakcie z Odim ( to jej słowa), wciąż jednak z nadzieją czekam na wiadomość...

A ja  z tobą! ❤️  bo również odniosłam wrażenie ,że to może być " wspaniały domek "   

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2022 o 13:55, mari23 napisał:

Przyjechała z tatą. Spędzili z Odim prawie 1,5 godziny. Odiś niestety dał plamę paskudnie powarkując na pana (chyba boi się mężczyzn). Pan się nie zrażał, udało mu się Odisia "obłaskawić" , przykucnął i łagodnie do niego mówił, potem głaskał i drapał za uszkiem, ale podobne powarkiwanie na niego Odi zaprezentował jeszcze kilka razy, czym byłam bardzo zaskoczona:( Odisiek wzbudził sympatię państwa, czy to jednak nie będzie za mało.... "On ma jakby swój świat" - powiedziała pani Blanka i muszę przyznać, że tak właśnie wyglądało zachowanie Odisia - rozglądał się za kotami, za mną, za "czymkolwiek", nie wykazując zainteresowania ich obecnością, wołaniem, a nawet smaczkami, które wziął dopiero widząc, że inni dostali czyli po powrocie na podwórko (żeby było spokojnie czekałam na państwa z Odisiem na skwerku koło domu). Patrząc z boku - zachowywał się jak nadpobudliwe dziecko z ADHD, nie skupiając uwagi dłużej, niż przez kilka sekund.

Pani Blanka powiadomi o decyzji, chce przemyśleć, bo to poważna decyzja.

Patrząc na Odisiowe "wpadki" i ich zachowanie uważam, że to wspaniali ludzie i cudowny domek, psiak, który tam trafi będzie niebywałym szczęściarzem....czy to będzie Odi? 

hmmmm... to jakby , jednak nie Odi??  może wyczuł co kombinujemy? i ....przyciął w głupa???? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...