Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 13.09.2022 o 09:27, anica napisał:

Wczoraj miałam drugi telefon , również z Poznania ,dzwonił mężczyzna, zaznaczył że na razie dzwoni tylko informacyjnie , zastanawia się , chciałby wiedzieć na czym polega problem z chodzeniem Odisia? wyjaśniłam że to może być zespół końskiego ogona ale szczegółów nie znam , spytał czy mógłby się spotkać z Odisiem , jeśli się oczywiście zdecyduje, pytał jak daleko jest od Poznania?  Marii gdzieś przeoczyłam nazwę miejscowości w której mieszkasz , przepraszam ale proszę napisz , gdyby pan zadzwonił ,żebym mogła podać , usposobienie psa znam , więc ewentualnie gdyby chciał się spotkać to musiałabym podać Twój numer telefonu ,żeby się jakoś umówić , pan brzmiał bardzo fajnie , dom z ogródkiem ... żeby tylko się odezwał 🙏

Odległość od Poznania to ok. 190 - 200 km, przez Leszno, Rawicz, Wołów - ponad 2 godziny jazdy. Zapraszam pana serdecznie, dostosuję swój czas do jego możliwości przyjazdu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2022 o 08:24, mari23 napisał:

Odiś składa skargę! Ledwie zdążył wypróbować swoje nowe posłanko, już się "dzika lokatorka" tam wcisnęła.... żeby chociaż młoda..... a to babuleńka Majeczka 😉😉 

Trzeba wytłumaczyć Odisiowi, że nie ma co składać reklamacji, bo we dwójkę zawsze raźniej  🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie ale zgadzam się z elik, ta baba to prymityw i nie brońcie jej bo sami wiecie ile jest głupich ludzi, którzy psy traktują jak pluszowe zabawki dla małych dzieci. Skoro ona uważa, że po co psa leczyć i pies ma być cierpliwy w stosunku do tak malych dzieci to dla mnie jest to glupi potwór a nie człowiek. Też jestem przeciwniczką dawania psów do małych dzieci bo bardzo rzadko trafiają się ludzie naprawdę lubiący i rozumiejący psy. Jak do mnie ktoś przychodził po szczeniaka i mówił, że dla dziecka to odsylałam do sklepu z zabawkami po pluszowego.

A Odiś wymaga szczególnej troski i opieki a nie traktowania jak zabawki dla rocznego dziecka.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.09.2022 o 07:54, Tyśka) napisał:

Zapytanie od Pani Natalii:

"Dzień dobry, mogłabym zapewnić dom tymczasowy Tobiemu, proszę o kontakt"

Prosilam o telefon do anica.

Tobi to Odi.  😉

Chyba przedwczoraj dostałam "promocję" od OLX więc wyróżniłam go "MAXI".... ale bez rezultatu 😞

Myślę, że z oddaniem Odisia będę miała podobny "problem", jak Limonka z Nuuką.... oj, już ryczę

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.09.2022 o 12:58, mari23 napisał:

Odległość od Poznania to ok. 190 - 200 km, przez Leszno, Rawicz, Wołów, Malczyce - ponad 2 godziny jazdy. Zapraszam pana serdecznie, dostosuję swój czas do jego możliwości przyjazdu.

Na razie telefon milczy...

Dnia 15.09.2022 o 07:54, Tyśka) napisał:

Zapytanie od Pani Natalii:

"Dzień dobry, mogłabym zapewnić dom tymczasowy Tobiemu, proszę o kontakt"

Prosilam o telefon do anica.

Tobi to Odi.  😉

Też nikt się nie odezwał ... ale Tysiu może jak pani napisała "Proszę o kontakt" , to woli ,żeby do niej zadzwonić ?podaj mi proszę ,telefon i ja zadzwonię , porozmawiam ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2022 o 08:24, mari23 napisał:

Odiś składa skargę! Ledwie zdążył wypróbować swoje nowe posłanko, już się "dzika lokatorka" tam wcisnęła.... żeby chociaż młoda..... a to babuleńka Majeczka 😉😉 

20220913_203359.jpg

20220913_204816.jpg

20220913_204843.jpg

Czy widzicie jak Odiś wypiękniał?  a jaki błyszczący 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.09.2022 o 09:20, anica napisał:

Czy widzicie jak Odiś wypiękniał?  a jaki błyszczący 🙂

Czeszemy się po trochę :) Nieco nerwowo reaguje na czesanie tyłu, ale codziennie "małymi kroczkami" pozbywamy się starego podszerstka :)

Odiś z moimi pieskami pieskami się dogaduje( wyjątki - Badiś znalazł domek, a Sparkuś pojechał z Kasią do swojego domu), z Tiną nawet się bawią, sznurem się przeciągają. Jednak przy misce paskudnie marszczy nos i powarkuje zawsze, choć misek o 1 więcej, niż psów.... a dzisiaj rano kłapnął biednego niewidomego Milusia 😞 nie zranił go, ale bardzo wystraszył ślepcia 😞 i to nie w sytuacji, że staruszek podszedł do jego miski - Miluś jadł z miski obok, Odi jadł ze swojej i warczał patrząc na Milunia.... nagle skoczył do niego, krzyknęłam, więc nic poważnego się nie stało, ale chyba Odiś jednak musi jeść osobno 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.09.2022 o 11:03, anica napisał:

Odi , bądź grzecznym chłopcem! 😏 mam nadzieję że to incydentalny przypadek...

Odiś jest bardzo grzecznym, kochanym pieskiem! ❤️ Różne "wpadki" przydarzają mu się incydentalnie... a to koopkę zgubi, jak dzisiaj rano, a to komuś "da nauczkę".... ale to naprawde kochany słodziak ❤️ 

Od piątku mamy "nowego", duże psicho, szkielet raczej, ale spory, Odiś nie miał na razie "okazji do wpadki" 😉 pies z APZS i świerzbem , odizolowany, mam nadzieję, że skutecznie 😞 😞

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.09.2022 o 09:18, anica napisał:

... niestety telefon milczy! ani pan ani pani i😞 

pan to może chciał się dowiedzieć co to takiego "zespół końskiego ogona" 😉

Dnia 27.09.2022 o 09:07, elik napisał:

Ten nowy strasznie chudy biedaczysko  😞  

oj, strasznie chudy i wygłodzony, jedzenie pochłania za 3 albo i 4 psy...

Dnia 28.09.2022 o 11:41, Tyśka) napisał:

Ten nowy trochę jak Argo (*). Straszna chudzina.

Tak patrzyłam, że kogoś mi przypomina ten biedak, faktycznie Argusia (*)

A Odiś strasznie dzisiaj rano ucho drapał, poobserwuję i może do wetki pójdziemy. Drapał ucho lewe i pysio po lewej stronie.

Link to comment
Share on other sites

1. Dzień dobry ja w sprawie caro czy jest aktualny

2. Byłbym zainteresowany pieskiem

Takie oto 2 wiadomości sms otrzymałam z ogłoszenia Odisia. Numer niestety z kierunkowego +31 czyli Holandia. Moja "matczyna nadopiekuńczość" woła "nie!", to niepełnosprawny psiak a odległość uniemożliwia jakikolwiek "wgląd" w jego życie. Na samą myśl mam ściśnięte gardło i żołądek gdzieś w okolicy tego ściśniętego gardła...

Jeśli sądzicie, że trzeba oddzwonić, to tak zrobię, ale proszę Was o opinię, ewentualnie przekażę nr telefonu, bo nie wiem, czy dam radę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To chyba zaczęły się telefony , oby TEN telefon zadzwonił , bo chyba na razie to jest zainteresowanie ale raczej to nie domki dla Odisia ...?  do mnie zadzwonił wczoraj pan w sprawie adopcji Tobiego z krótkiej rozmowy ,  małżeństwo ( sądżac po głosie wiek przedemerytalny , emerytalny ) mieszkają w Nowej Rudzie , ok50km od Wałbrzycha , niestety w kamienicy na 4pietrze , bez windy , nie kontynuowałam dalej rozmowy , powiedziałam że piesek ma problemy z kręgosłupem i 4pietro to dla niego za duże obciążenie , pan bardzo nalegał ...to może jakiś inny piesek ? zona by chciała ,żeby nie był kudłaty ? a tak poza tym , to chcemy pieska , proszę nam pomóc znaleźć , taka trochę dziwna rozmowa ? ale żeby nie lekceważyć żadnej to może ,zapytam Was o zdanie i zastanówmy się czy mamy tam kogoś do sprawdzenia domku , oczywiście dla jakiegoś innego psa ? co o tym sądzicie? 

- Marii ja myślę ,że Holandia to... bardzo daleko , jeśli nie znamy tam nikogo to dla mnie jest po temacie 😉

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...