Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 21.08.2022 o 10:27, Alaskan malamutte napisał:

Elu, u mnie podobnie. Usunęli mi trzy ogłoszenia, ale niestety mieli rację. Miałam po dwa ogłoszenia Bonusa i Cudnego. Ogłoszenia były wyróżnione, pieniążki zwrócili mi na konto....

Mam jeszcze dwa ogłoszenia tej samej suni od Violi...na razie nie wykryli....

W moim przypadku nie mieli racji. Podane uzasadnienia nie były zgodne z prawdą. W jednym przypadku mogli się pomylić, bo ogłaszałam dwie sunie o tym samym imieniu Pola, ale jedna to był 6 miesięczny szczeniak, a druga to dorosła sunia. Uznali reklamację i przywrócili ogłoszenie drugiej Poli.
W drugim przypadku twierdzili, że ogłoszenie usunęłam i w krótkim czasie ponownie aktywowałam, co nie miało miejsca. Reklamowałam, ale nawet nie dostałam odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.08.2022 o 19:40, anica napisał:

Marii będziemy w kontakcie , chcę żebyś była spokojna że masz kogoś do wizyty , przyznam że jeszcze spytam Poker , szczerze mówiąc Poker to dla mnie autorytet w wielu dziedzinach i uważam że wizyty też przeprowadza najlepiej ale wiadomo nie zawsze może , zobaczymy ? tak czy siak wizyta będzie , napiszę swoje namiary na PW 🙂

pani "zamilkła", nie odpisuje, nie odbiera telefonu.... wizyta odwołana, domek skreślony...

a Odi.... no cóż, maluch też nie przypadł mu do gustu, to już drugi kurdupel w domu wymagający "ochrony" przed Odisiem 😉

Na spacerze pierwszy raz widziałam na Odrze takie dziwne smugi, chyba gwałtowny wzrost poziomu wody wypłukał z brzegów różne zalegające osady.

 

20220823_142343.jpg

20220823_142006.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.08.2022 o 15:41, Poker napisał:

Łobuz z Odisia. Chyba ma geny psa myśliwskiego.

albo nie lubi psów myśliwskich 😉 oba atakowane "kurduple" to ewidentnie terierki :)

Dnia 23.08.2022 o 16:08, anica napisał:

Słodki chłopak z tego malucha , zobaczysz Marii że szybko znajdzie się domek , takie słodziaki zawsze złapią kogoś za serduszko 🙂  martwi mnie , bardzo ta nasza Odra , widać na odległość że nie mówią nam wszystkiego...

Przesłodki i grzeczny, mix chihuahua-terier wpisałam w google i zdjęcia Badisia w wersji jasnej mi się wyświetliło 😉

eb62e5ca39fee041c39d6096fb1acc99.jpg

właśnie zadzwoniła sympatyczna pani.... już PW wysłałam z prośbą o wizytę 

co do Odry - u nas nie było martwych ryb, obserwuję, jak "chodzą" żywe, ptaki wodne też widuję, mam nadzieję, że nie jest aż tak źle.... dzisiaj bardzo dziwne były te "smugi", takie żółtawo-zielone, dużo tego, nurt szybki, woda wysoka, sporo płynęło, może to glony? 😞

Dnia 23.08.2022 o 17:56, elik napisał:

Ile może mieć latek ten kurdupelek?
Przepraszam Mari, jeśli już o tym pisałaś.

Badi ma 2,5 do 3 latek, jest malusi, tylko łapinki długie, waży 3,8 kg :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na konto Odisia wpłynęły poniższe kwoty:

   5,00 zł  od mdk8  deklaracja   VIII  -  26.08.
 

Bardzo serdecznie dziękujemy 

2011800428_kwiatki15.jpeg.5c5b690146ada6736b14ebbeb70876cd.jpeg

oraz

  50,00 zł  od limonka80  deklaracja  IX  -  1.09.
   20,00 zł  od elik  deklaracja   IX  -  1.09.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Miałam telefon w sprawie Odisia , który mnie tylko zdenerwował , na wszelki wypadek zamieszczę numer , gdyby pani dzwoniła jeszcze do kogoś innego ( 574902255)

pani jest ze śródmieścia Poznania , rozmowa była krótka - '' gdzie możemy zobaczyć Tobisia? (tak go nazwała) proszę mi powiedzieć czy jest cierpliwy i łagodny?  nie bardzo zrozumiałam pytanie?  odpowiadam a już zapala się "czerwone światełko"   a bo my go chcemy do dzieci , odpowiada pani , rozmowę kończę szybko - proszę panią , ja nie jestem zwolennikiem takich adopcji! a to dlaczego? pani jest zdziwiona , bo pies to nie jest zabawka! ... długa cisza...  do widzenia! odpowiadam , do widzenia ... mniej więcej tak wyglądał mój  pierwszy  telefon w sprawie adopcji Odisia😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.09.2022 o 13:07, anica napisał:

Miałam telefon w sprawie Odisia , który mnie tylko zdenerwował , na wszelki wypadek zamieszczę numer , gdyby pani dzwoniła jeszcze do kogoś innego ( 574902255)

pani jest ze śródmieścia Poznania , rozmowa była krótka - '' gdzie możemy zobaczyć Tobisia? (tak go nazwała) proszę mi powiedzieć czy jest cierpliwy i łagodny?  nie bardzo zrozumiałam pytanie?  odpowiadam a już zapala się "czerwone światełko"   a bo my go chcemy do dzieci , odpowiada pani , rozmowę kończę szybko - proszę panią , ja nie jestem zwolennikiem takich adopcji! a to dlaczego? pani jest zdziwiona , bo pies to nie jest zabawka! ... długa cisza...  do widzenia! odpowiadam , do widzenia ... mniej więcej tak wyglądał mój  pierwszy  telefon w sprawie adopcji Odisia😞

Współczuję aniczku  😞  
To jest obraz jak niestety niektórzy ludzie traktują zwierzęta. Masakra  przeraony1.jpg.0aa887f991dcda00be82771f3f38fec1.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I niestety wiem że prędzej czy później pani znajdzie "zabaweczkę" dla dzieci😪 na FB widziałam właśnie jakieś okropne zdjęcia małego pieska , który był wyrwany z łapek dzieci... gdzieś wbity w kąt , nie miałam siły czytać szczegółów ,czego ci rodzice nauczą ? jak wychowają te dzieci ??

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.09.2022 o 20:51, anica napisał:

I niestety wiem że prędzej czy później pani znajdzie "zabaweczkę" dla dzieci😪 na FB widziałam właśnie jakieś okropne zdjęcia małego pieska , który był wyrwany z łapek dzieci... gdzieś wbity w kąt , nie miałam siły czytać szczegółów ,czego ci rodzice nauczą ? jak wychowają te dzieci ??

Tak jest, ponieważ wiele osób uważa, że wśród zwierząt, to człowiek jest najważniejszy, a wszystkie inne tworzenia są dla jego wygody, dobra...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ale co jest z lego w tym, że Pani chciała psa do domu z dziećmi? Wiadomo w jakim wielu byky dzieci?  Może Pani niefortunnie zadała pytanie, ale wie z czym to się wiąże... Odis z tego co mi wiadomo kocha dzieci, było o tym na wątku, więc go ogłaszam jako dzieciolubnego. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.09.2022 o 20:49, Tyśka) napisał:

Przepraszam, ale co jest z lego w tym, że Pani chciała psa do domu z dziećmi? Wiadomo w jakim wielu byky dzieci?  Może Pani niefortunnie zadała pytanie, ale wie z czym to się wiąże... Odis z tego co mi wiadomo kocha dzieci, było o tym na wątku, więc go ogłaszam jako dzieciolubnego. 

Tysiu, jeśli pani pyta

Cytat

czy jest cierpliwy i łagodny?

to od razu zapala mi się czerwona lampka. Cierpliwy?  Czyli jak długo wytrzyma "czułości" dzieci, bo pani nie zamierza dziecka powstrzymać.  Odiś lubi towarzystwo dzieci, ale z pewnością mało który pies lubi nachalne pieszczoty. Jeśli dziecko jest nauczone jak zachować się w stosunku do zwierzaka, to nie ma potrzeby szukać cierpliwego psa. Myślę, że sporo mam uczy swoje dzieci właściwego stosunku do zwierząt i zapewne Ty tak będziesz robiła, ale jednak nie wszystkie mamy.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem dlaczego rodziny z dziećmi są od razu odrzucane. A dzieci są często inicjatorem przyjęcia psa do rodziny. Jeżeli dorośli są odpowiedzialni, to nie ma przeszkód, by dzieciolubny pies lub szczeniak trafił do rodziny.

Można było spytać w jakim sensie ma być cierpliwy i w jakim wieku są dzieci.

Ja miałam 9 lat, gdy przyniosłam szczeniaczkę do domu.   Woziłam ją  po parku w wózku dla lalek przykrytą kołderką, a ona spała jak zabita. Kochałam ją do obłędu. Cała rodzina też.

Po Odisia kolejka się nie ustawi, więc trzeba dokładnie rozpatrywać każdą ofertę DS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie rodziny z dziećmi są odrzucane, tylko pani, która pyta czy pies jest cierpliwy. Normalne, nie budzące niepokoju są pytania o wiek, czy lubi towarzystwo dzieci, czy jest łagodny. Ale pytanie czy pies jest cierpliwy???   Chce testować jak długo wytrzyma ciągnięcie za ogon, czy gryzienie w łapę, czy ucho? 

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie pytania tej kobiety były zupełnie naturalne, przynajmniej na podstawie tego opisu (sama dużo pytałam, gdy szukałam psa do adopcji dla nas, bo wiedziałam że kiedyś, a chwile pozniej: że spodziewamy sie malucha, z drugiej też wiedziałam jakiego psa szukamy i miałam czelność mieć jakąś określoną wielkość, rodzaj sierści, wiek psa... - i też zostaliśmy skreśleni, nikt z nami nawet nie porozmawiał dokładnie, bo dziecko w drodze... mamy psa z hodowli), ale skoro Odi nie zostanie wydany do domu z dziećmi to zmienię opis. Szkoda czasu obu stron. 

 

Elik, są psy bardziej nerwowe, które łatwiej się odpalają na jakiekolwiek bodźce, a są psy cierpliwie znoszące głośne bycie dzieci i tych drugich takie rzeczy mniej ruszają, odnajdą się w domu z dziećmi. I nie musi żadne dziecko ciągnąć za ogon, jesli ktos zadaje takie pytanie... 

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.09.2022 o 21:44, Tyśka) napisał:

sama dużo pytałam, gdy szukałam psa do adopcji dla nas, bo wiedziałam że kiedyś, a chwile pozniej: że spodziewamy sie malucha, z drugiej też wiedziałam jakiego psa szukamy i miałam czelność mieć jakąś określoną wielkość, rodzaj sierści, wiek psa... - i też zostaliśmy skreśleni, nikt z nami nawet nie porozmawiał dokładnie, bo dziecko w drodze... mamy psa z hodowli)

To zupełnie normalne, że zadawałaś pytania, bo miałaś konkretne oczekiwania, ale dla mnie pytanie w pierwszej kolejności o cierpliwość psa, jest znaczące.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.09.2022 o 21:44, Tyśka) napisał:

skoro Odi nie zostanie wydany do domu z dziećmi to zmienię opis. Szkoda czasu obu stron. 

Nie popadajmy w skrajności. Odnoszę wrażenie, że podeszłaś do tego tematu bardzo osobiście. Nie ma potrzeby zmieniać ogłoszenia, z resztą nie ja o tym decyduję.

Napisałam jakie jest moje zdanie na ten temat i go nie zmienię, jak i nie mam zamiaru przekonywać Cię do zmiany Twojego zdania na ten temat  🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.09.2022 o 21:55, elik napisał:

To zupełnie normalne, że zadawałaś pytania, bo miałaś konkretne oczekiwania, ale dla mnie pytanie w pierwszej kolejności o cierpliwość psa, jest znaczące.

Odiś jest łagodny, ale nie jest cierpliwy, jest hałaśliwym wiercipiętą i  mniejsze lub bojaźliwe dzieci może nawet przestraszyć tym swoim radosnym poszczekiwaniem. Przytula się tylko na kilka sekund i znów "tańczy" poszczekując. Jest grzeczny, ale jego spontaniczne zachowanie niektórzy odbierają jako wrogość. Przykład z nadzieją na domek pokazałam go koleżance, Odiś tak radośnie ją witał, że ona uznała to za atak: "nie polubił mnie" - stwierdziła, wydaje mi się, że się go przestraszyła. Wydaje mi się, że jeżeli dzieci, to starsze, bo maluchy uwielbiają tulić się do psa prawie kładąc się na nim ( taki "obrazek" mi się nasuwa z doświadczenia)  przy Odisiowych problemach z kręgosłupem mogłoby to być problemem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2022 o 09:16, mari23 napisał:

Wydaje mi się, że jeżeli dzieci, to starsze, bo maluchy uwielbiają tulić się do psa prawie kładąc się na nim ( taki "obrazek" mi się nasuwa z doświadczenia)

Dokładnie to także i ja "widzę".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...