Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

 Będziemy chyba musiały jeszcze raz pomyśleć o zebraniu deklaracji , może jednak jeszcze ktoś się dołoży ?  myślę tylko ...logistycznie jak to przeprowadzić ?  niestety nie mogę się zaangażować na razie więcej , muszę pomóc Elik przy bazarkowaniu i gdzie tylko przypomni mi się ,jakiś "super domek"  dzwonię , proszę ...

Link to comment
Share on other sites

 Będziemy chyba musiały jeszcze raz pomyśleć o zebraniu deklaracji , może jednak jeszcze ktoś się dołoży ?  myślę tylko ...logistycznie jak to przeprowadzić ?  niestety nie mogę się zaangażować na razie więcej , muszę pomóc Elik przy bazarkowaniu i gdzie tylko przypomni mi się ,jakiś "super domek"  dzwonię , proszę , po prostu szukam u wyjątkowych ludzi  , wyjątkowego domku dla niego , ale jak na razie , nic , nikt 😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.08.2022 o 15:44, anica napisał:

 Będziemy chyba musiały jeszcze raz pomyśleć o zebraniu deklaracji , może jednak jeszcze ktoś się dołoży ?  myślę tylko ...logistycznie jak to przeprowadzić ?  niestety nie mogę się zaangażować na razie więcej , muszę pomóc Elik przy bazarkowaniu i gdzie tylko przypomni mi się ,jakiś "super domek"  dzwonię , proszę , po prostu szukam u wyjątkowych ludzi  , wyjątkowego domku dla niego , ale jak na razie , nic , nikt 😞 

Lato to bardzo trudny okres dla pomagania jakiegokolwiek i komukolwiek. Myśli i kieszenie zajęte urlopami, wakacjami, wyjazdami... ale faktycznie chyba musimy pożebrać dla Odisia.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na konto Odisia wpłynęły poniższe kwoty:

   10,00 zł  od Nesiowata  deklaracja   VIII  -  5.08.
 

Bardzo serdecznie dziękujemy 

2011800428_kwiatki15.jpeg.5c5b690146ada6736b14ebbeb70876cd.jpeg

oraz

  50,00 zł  od limonka80  deklaracja  VIII  -  1.08.
   20,00 zł  od elik  deklaracja   VIII  -  7.08.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.08.2022 o 13:17, elik napisał:

Lato to bardzo trudny okres dla pomagania jakiegokolwiek i komukolwiek. Myśli i kieszenie zajęte urlopami, wakacjami, wyjazdami... ale faktycznie chyba musimy pożebrać dla Odisia.   

Tak , to prawda!  to poczekajmy do września , pewnie ... zaczniemy wracać do normalności , jedni po letnich szaleństwach w ogrodach ,inni po wyjazdach a jeszcze inni po tych tropikalnych upałach i zobaczymy ??

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 12:18, Tyśka) napisał:

Nie bij proszę mari23, ale... tak myślę że może warto poszukać Odisiowi DT/hotel bez schodów, bez takiej ilości psów, który miałby czas i możliwość skonsultowania Odisia i zaopiekowaniem się jego problemami z chodzeniem? Wiem, że dajesz Odisiowi wszystko co najlepsze, cała swoją miłość I serce, ale coś czuję, może niesłusznie, że potrzebujesz odsapnąć, Twoje staruszki także. A dom stały będzie ciężko Odisiowi znaleźć. Mogę go ogłosić na fb. 

Nie biję.... dziękuję! ❤️ 

I nie chodzi o mnie, a o Odisia, który trafił do mnie tymczasowo ( i awaryjnie po tym, jak chciał zjeść koty Beaty;)) na czas diagnostyki. Sytuacja jest taka, że mój dom nie jest najlepszym miejscem dla Odisia z problemami zdrowotnymi, bo tzw. "wysoki parter" to 14 schodów. Żeby nie pokonywał ich ciągle, zostawiam go w dzień na dużym wybiegu, ma tam sporo miejsca do biegania, wieczorem wraca do domu, a rano radośnie pędzi "na trawkę". Jest czasem hałaśliwy, ale kochany bardzo i nie sprawia kłopotów, może tu u mnie czekać na DT lub DS tyle, ile trzeba.

Dnia 5.08.2022 o 13:52, Poker napisał:

dr Bieżyński zalecał konsultację neurologiczną bez większych nadziei , że coś wniesie pozytywnego.

Nie jestem specjalistą, ale też wydaje mi się, że dr Bieżyński nie uznał przypadku Odisia za możliwy do wyleczenia i  zalecił ewentualną konsultację neurologiczną, która raczej podobnym wynikiem by się zakończyła.Stan Odiego raczej poprawie nie ulegnie i dlatego sytuacja z Lolusiem tak bardzo mnie poruszyła. Przypomniałam sobie Charliego(*), którego 12 lat temu nosiłam po schodach....to z jego powodu, za namową kikou od której miałam tego biedaka, zalogowałam się na dogo...

Jeżeli będzie decyzja o konsultacji u neurologa - mogę dowieźć Odiego pod Wrocław, tylko czy to ma sens? Odi nie ma zbyt wielu funduszy, z tego też powodu hotelik raczej odpada....

Gdyby znalazł się inny DT ( DS może) byłoby wspaniale dla Odiego, on naprawdę dzielnie sobie radzi, jest radosny i pełen energii. Jednak trzeba pamiętać, że za kilka lat to się może zmienić...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Marii , dziękuję za odpowiedź , to sytuacja kiedy - serce swoje i rozum swoje , czasem trudno dobrać słowa , wszystkie doceniamy co zrobiłaś dla Odisia i robisz i dobrze wiem ,że może to być jego najlepszy czas w życiu i tak bardzo się boję ,że ... nie mam żadnego innego pomysłu ale też tak naprawdę nie tracę nadziei że Odi jednak chwyci jeszcze kogoś za serduszko ❤️ dobrze ,że nadal może być u Ciebie ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.08.2022 o 15:59, mari23 napisał:

nie chodzi o mnie, a o Odisia, który trafił do mnie tymczasowo ( i awaryjnie po tym, jak chciał zjeść koty Beaty;)) na czas diagnostyki. Sytuacja jest taka, że mój dom nie jest najlepszym miejscem dla Odisia z problemami zdrowotnymi, bo tzw. "wysoki parter" to 14 schodów. Żeby nie pokonywał ich ciągle, zostawiam go w dzień na dużym wybiegu, ma tam sporo miejsca do biegania, wieczorem wraca do domu, a rano radośnie pędzi "na trawkę". Jest czasem hałaśliwy, ale kochany bardzo i nie sprawia kłopotów, może tu u mnie czekać na DT lub DS tyle, ile trzeba.

Czasem sytuacja nas zaskakuje ...  mam podobnie z Nuuką, nie spodziewałam się, że jest taka chora i że nie znajdzie domu. Nie planowałam drugiego psa, a już na pewno nie tak młodego, moje serce to staruszki ...

Ani Odiś, ani Nuuka nie za bardzo mają się gdzie podziać, tym bardziej Ci dziękuję że pozwalasz Odisiowi mieszkać z Wami . Ja też próbuję coś mu znaleźć, ale raczej wśród znajomych, by mieć go na oku, ale ci którym bym go powierzyła zapsieni po dach, ale może zdarzy się jakiś cud  ...

Co do dalszej diagnostyki Odisia, też jestem zdania, żeby jej nie przeprowadzać, nie z powodu kosztów, ale ze względu na fakt, że raczej  nic nie wniesie.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.08.2022 o 22:13, limonka80 napisał:

Czasem sytuacja nas zaskakuje ...  mam podobnie z Nuuką, nie spodziewałam się, że jest taka chora i że nie znajdzie domu. Nie planowałam drugiego psa, a już na pewno nie tak młodego, moje serce to staruszki ...

Ani Odiś, ani Nuuka nie za bardzo mają się gdzie podziać, tym bardziej Ci dziękuję że pozwalasz Odisiowi mieszkać z Wami . Ja też próbuję coś mu znaleźć, ale raczej wśród znajomych, by mieć go na oku, ale ci którym bym go powierzyła zapsieni po dach, ale może zdarzy się jakiś cud  ...

Co do dalszej diagnostyki Odisia, też jestem zdania, żeby jej nie przeprowadzać, nie z powodu kosztów, ale ze względu na fakt, że raczej  nic nie wniesie.  

To zgadzamy się w 100%   i ja również rozglądam się wokół siebie ,... wśród znajomych ..., żeby mieć go na oku ! 😉

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.08.2022 o 16:28, anica napisał:

Marii , dziękuję za odpowiedź , to sytuacja kiedy - serce swoje i rozum swoje , czasem trudno dobrać słowa , wszystkie doceniamy co zrobiłaś dla Odisia i robisz i dobrze wiem ,że może to być jego najlepszy czas w życiu i tak bardzo się boję ,że ... nie mam żadnego innego pomysłu ale też tak naprawdę nie tracę nadziei że Odi jednak chwyci jeszcze kogoś za serduszko ❤️ dobrze ,że nadal może być u Ciebie ❤️

Trudno o "pomysł" w przypadku Odisia, on po prostu potrzebuje domu parterowego (lub mieszkania na piętrze, ale z windą) z dobrymi ludźmi i może jakimś przyjaznym psim towarzystwem, nawet DT za zwrotem kosztów gdyby się znalazł - byłoby to dla niego dobrym rozwiązaniem. Zdaję sobie sprawę, że jestem DT nie tym najlepszym, "wymarzonym" dla niego.... i ten brak super warunków staram mu się wynagrodzić miłością ❤️ 

Teraz jest w miarę sprawny, radosny i pełen energii (nawet czasem z jej nadmiarem ;)) więc dobrze sobie radzi. Może odnajdzie go ten JEGO CZŁOWIEK zanim stanie się Odiś niedołężnym staruszkiem ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.08.2022 o 11:40, mari23 napisał:

Trudno o "pomysł" w przypadku Odisia, on po prostu potrzebuje domu parterowego (lub mieszkania na piętrze, ale z windą) z dobrymi ludźmi i może jakimś przyjaznym psim towarzystwem, nawet DT za zwrotem kosztów gdyby się znalazł - byłoby to dla niego dobrym rozwiązaniem. Zdaję sobie sprawę, że jestem DT nie tym najlepszym, "wymarzonym" dla niego.... i ten brak super warunków staram mu się wynagrodzić miłością ❤️ 

Teraz jest w miarę sprawny, radosny i pełen energii (nawet czasem z jej nadmiarem ;)) więc dobrze sobie radzi. Może odnajdzie go ten JEGO CZŁOWIEK zanim stanie się Odiś niedołężnym staruszkiem ...

Też trzymam się tej myśli!  Dziękuję Marii😘

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2022 o 18:01, mari23 napisał:

sorry, Odisiu, pomożesz kumplowi 😉

Wrocławianki kochane!  Pilnie potrzebuję wizyty przedadopcyjnej  dla Badisia - ul. Legnicka we Wrocławiu

 

Marii nie jest to moja dzielnica ale jeśli nie znajdzie się nikt inny to w przyszłym tygodniu ja pójdę na wizytę  ,raczej druga połowa by mi odpowiadała ?   czekam na informację 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2022 o 21:18, anica napisał:

Marii nie jest to moja dzielnica ale jeśli nie znajdzie się nikt inny to w przyszłym tygodniu ja pójdę na wizytę  ,raczej druga połowa by mi odpowiadała ?   czekam na informację 🙂

Byłoby cudnie! dziękuję !!! ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Marii będziemy w kontakcie , chcę żebyś była spokojna że masz kogoś do wizyty , przyznam że jeszcze spytam Poker , szczerze mówiąc Poker to dla mnie autorytet w wielu dziedzinach i uważam że wizyty też przeprowadza najlepiej ale wiadomo nie zawsze może , zobaczymy ? tak czy siak wizyta będzie , napiszę swoje namiary na PW 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.08.2022 o 09:14, anica napisał:

i😘

Dorobiłam ogłoszenie Odisiowi jako TOBISIOWI na Poznań. Wykorzystałam promowanie po Lunce od Bogusik. Wyróżnienie trwa do 14.09. Wrzucę tu link jak zaakceptują. 

Tym samym Odiś. ma ode mnie dwa ogłoszenia i jedno od mari23. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.08.2022 o 22:21, Tyśka) napisał:

Dorobiłam ogłoszenie Odisiowi jako TOBISIOWI na Poznań. Wykorzystałam promowanie po Lunce od Bogusik. Wyróżnienie trwa do 14.09. Wrzucę tu link jak zaakceptują. 

Tym samym Odiś. ma ode mnie dwa ogłoszenia i jedno od mari23. 

Dziękujemy Tysiu 😘

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.08.2022 o 09:53, Tyśka) napisał:

Na razie coś ogłoszenie nie chce przejść, mimo że użyłam zdjęć innych i zmieniłam imię 😞

OLX ostatnio szaleje. Usunęli mi 2 ogłoszenie całkowici bezpodstawnie. Po interwencji przywrócili, ale usunęli inne, także z nieprawdziwej przyczyny. Napisałam, ale nie dostałam odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.08.2022 o 09:55, elik napisał:

OLX ostatnio szaleje. Usunęli mi 2 ogłoszenie całkowici bezpodstawnie. Po interwencji przywrócili, ale usunęli inne, także z nieprawdziwej przyczyny. Napisałam, ale nie dostałam odpowiedzi.

Mnie już jakiś czas temu zablokowali konto, teraz usuwają regularnie ogłoszenia jak jednak wyłapią że gdzieś na olx, nawet u kogoś innego, jest ogłoszenie tego samego psa, czasem wyrzucą jakieś, bo ogłaszam dwa podobne psy i oni myślą że to ten sam dotyczy to również psów innej płci, wielkości... (muszę pisać zazalenia) + ktoś zglasza  że niby psy sprzedaję... zastanawiam się czy w administracji nie siedzi ktoś z pseudohodowli, bo dość często i ja zgłaszam ogłoszenia niby psów za darmo, ale jednak na sprzedaż. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.08.2022 o 09:55, elik napisał:

OLX ostatnio szaleje. Usunęli mi 2 ogłoszenie całkowici bezpodstawnie. Po interwencji przywrócili, ale usunęli inne, także z nieprawdziwej przyczyny. Napisałam, ale nie dostałam odpowiedzi.

Elu, u mnie podobnie. Usunęli mi trzy ogłoszenia, ale niestety mieli rację. Miałam po dwa ogłoszenia Bonusa i Cudnego. Ogłoszenia były wyróżnione, pieniążki zwrócili mi na konto....

Mam jeszcze dwa ogłoszenia tej samej suni od Violi...na razie nie wykryli....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...