Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 27.07.2022 o 23:19, elik napisał:

Koniecznie, bo Odiś ma na koncie tylko 293,55 zł. To bardzo niewiele, biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny karmy, czy leków.

To naprawdę niewiele  , do tego telefon z ogłoszenia , nie zadzwonił ani razu.... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.07.2022 o 08:19, anica napisał:

To naprawdę niewiele  , do tego telefon z ogłoszenia , nie zadzwonił ani razu.... 

w niedzielę z radością zobaczyłam znaczek wiadomości na OLX Odisia. Wiadomość niestety brzmiała tak:

Witam jaka cena jest tej smyczy

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.08.2022 o 08:52, mari23 napisał:

w niedzielę z radością zobaczyła znaczek wiadomości na OLX Odisia. Wiadomość niestety brzmiała tak:

Witam jaka cena jest tej smyczy

Ludzie są coraz głupsi....

Na szczęście Odiś nie wie, że ludzie nie doceniają jego oddania człowiekowi i dobrego charakteru, jest szczęśliwy. Wierzę, że znajdzie w końcu człowieka który go pokocha i da mu dom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj w nocy Odi omal mnie o zawał serca nie przyprawił... spał obok mnie i nagle zaczął jakby kaszleć, krztusić się, jakby miał wymiotować, trwało to parę minut i mu przeszło, spał do rana spokojnie i "w podskokach" popędził rano na swój wybieg. Apetyt ma, nie widać, żeby mu coś dolegało... chyba nie ma potrzeby iść do wetki...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.08.2022 o 10:31, Poker napisał:

Pewnie to był  katar wsteczny  albo robale.

Już się to nie powtórzyło. Odi radosny i aktywny, ale kiedy nie skacze, to łapkami "zamiata", idzie albo szybko w podskokach, albo wolno, w sposób wywołujący u mnie łzy....

Sytuacja kochanego staruszka  Lolusia uświadomiła mi dzisiaj, że za kilka lat w podobnym stanie może znaleźć się Odi..... 😞 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 09:14, mari23 napisał:

JUż sie to nie powtórzyło.

Sytuacja staruszka  Lolusia uświadomiła mi dzisiaj, że za kilka lat w podobnym stanie może znaleźć się Odi..... 😞 😞

A jak było ze staruszkiem Lolusiem?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 09:16, elik napisał:

A jak było ze staruszkiem Lolusiem?

Loluś miał uraz kręgosłupa i dzięki wspaniałej opiece oraz wsparciu dobrych ludzi dotąd ( chyba 13 lat) całkiem dobrze funkcjonował.... ostatnio tylne łapki niestety odmówiły posłuszeństwa, Loluś przestał chodzić 😞 😞

Odi jest większy, cięższy,a przede wszystkim dłuższy, co najbardziej przyczynia się do obciążenia kręgosłupa. No i u mnie też schody 😞 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 09:14, mari23 napisał:

Już się to nie powtórzyło. Odi radosny i aktywny, ale kiedy nie skacze, to łapkami "zamiata", idzie albo szybko w podskokach, albo wolno, w sposób wywołujący u mnie łzy....

Sytuacja kochanego staruszka  Lolusia uświadomiła mi dzisiaj, że za kilka lat w podobnym stanie może znaleźć się Odi..... 😞 😞

Gdyby tak trafił na kochający domek , to mogliby zrobić dla niego taki wózeczek ,szeleczki ,podkładka i dwa kółeczka , koło nas widzę trzy pieski jeżdżą... achhhhh... , tak się rozmarzyłam .

Dnia 3.08.2022 o 10:31, Poker napisał:

Pewnie to był  katar wsteczny  albo robale.

w takiej sytuacji ,powinien był dostać tabletkę na odrobaczenie ?   tutaj też ciągle różne opinie? jedni twierdzą , że obowiazkowo 1raz w roku!  inne opinie ,że to jednak silna trucizna i lepiej zrobić badanie kału ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 09:19, mari23 napisał:

Loluś miał uraz kręgosłupa i dzięki wspaniałej opiece oraz wsparciu dobrych ludzi dotąd ( chyba 13 lat) całkiem dobrze funkcjonował.... ostatnio tylne łapki niestety odmówiły posłuszeństwa, Loluś przestał chodzić 😞 😞

Aaaa to ten Loluś z kwiatowych bazarków. Kochany psiaczek. On zdaje się dodatkowo gubi kupki. To ten Loluś?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 10:13, elik napisał:

Aaaa to ten Loluś z kwiatowych bazarków. Kochany psiaczek. On zdaje się dodatkowo gubi kupki. To ten Loluś?

tak, to ten Lolusiek ❤️ 

Odiś też gubi kupki i mocz przy pobudzeniu (gdy jest burza albo gdy się cieszy), także kropelkuje, mocz przesącza się też podczas snu...

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 10:24, mari23 napisał:

tak, to ten Lolusiek ❤️ 

Odiś też gubi kupki i mocz przy pobudzeniu (gdy jest burza albo gdy się cieszy), także kropelkuje, mocz przesącza się też podczas snu...

Biedny psiaczek  😥  Czy to są nieuleczalne przypadłości?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 10:45, elik napisał:

Biedny psiaczek  😥  Czy to są nieuleczalne przypadłości?

Ortopeda nie zakwalifikował go do leczenia, konsultacji neurologicznej nie było.

Odiś czasem po schodach pędzi radośnie, a czasem chodzi bardzo wolno, widać, że sprawia mu to ból....ale u mnie bez schodów nie można wejść do domu 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 10:51, mari23 napisał:

Ortopeda nie zakwalifikował go do leczenia, konsultacji neurologicznej nie było.

Odiś czasem po schodach pędzi radośnie, a czasem chodzi bardzo wolno, widać, że sprawia mu to ból....ale u mnie bez schodów nie można wejść do domu 😞

A czy konsultacja neurologiczna byłaby dla Ciebie wykonalna?
Jak ten biedak funkcjonował dotychczas? Czy dbano o jego higienę?  Śmiem wątpić  😥

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 10:54, elik napisał:

A czy konsultacja neurologiczna byłaby dla Ciebie wykonalna?
Jak ten biedak funkcjonował dotychczas? Czy dbano o jego higienę?  Śmiem wątpić  😥

Myślę, że higiena była dla starszej pani uciążliwym problemem, konieczność częstego sprzątania (zwłaszcza przy znikomych spacerach) i być może dlatego opieka nad Odisiem ją "przerosła". Poza tym dom był nie do końca dla tego akurat psa, bo mieszkanie w bloku u starszej pani to ostatnie, czego Odiś potrzebuje. Myślę, że nie brakowało mu miłości u starszej pani, ale na pewno ruchu, swobody, domu bez schodów Odisiowi najbardziej trzeba.

Co do neurologa - nie jestem w stanie pojechać do Wrocławia, do doktora Bieżyńskiego zawoziła go Beata, odbierała Poker przekazując mi psa tuż pod Wrocławiem.

Link to comment
Share on other sites

A czy masz szansę udać się z Odisiem do fizjoterapeuty? Może jakaś lasero-, magnoterapia albo bieżnia wodna, aby wzmocnić kręgosłup? Albo jakieś ćwiczenia na wzmocnienie mięśni (zaleca je fizjoterapeuta).

Nam ortopeda zalecił podawać BIOVICO Sizal Complex Forte, ale może Wam zaleciłby coś bardziej dostosowanego do Waszych potrzeb (nasz młodziak nie ma takich problemów jak Odiś).

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam prawie 50 km od Wrocławia i to od jego chyba najbardziej "zakorkowanej" zachodniej strony, w najbliższej mi Środzie Śląskiej raczej takich zabiegów nie ma i nie będzie 😞

Sprawdzę potem, co zalecił dr Bieżyński, to była jedyna konsultacja Odiego. Nie dam rady jeździć do Wrocławia, na czas diagnostyki miał być u Beaty i ona miała go wozić, ale ponieważ Odi postanowił "zjeść" jej koty, trafił "awaryjnie" do mnie...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 11:19, mari23 napisał:

Co do neurologa - nie jestem w stanie pojechać do Wrocławia, do doktora Bieżyńskiego zawoziła go Beata, odbierała Poker przekazując mi psa tuż pod Wrocławiem.

Tak, to skomplikowane logistycznie i w Twoim przypadku niewykonalne, biorąc pod uwagę odległość i ilość podopiecznych  😞 

Link to comment
Share on other sites

Nie bij proszę mari23, ale... tak myślę że może warto poszukać Odisiowi DT/hotel bez schodów, bez takiej ilości psów, który miałby czas i możliwość skonsultowania Odisia i zaopiekowaniem się jego problemami z chodzeniem? Wiem, że dajesz Odisiowi wszystko co najlepsze, cała swoją miłość I serce, ale coś czuję, może niesłusznie, że potrzebujesz odsapnąć, Twoje staruszki także. A dom stały będzie ciężko Odisiowi znaleźć. Mogę go ogłosić na fb. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 12:18, Tyśka) napisał:

Nie bij proszę mari23, ale... tak myślę że może warto poszukać Odisiowi DT/hotel bez schodów, bez takiej ilości psów, który miałby czas i możliwość skonsultowania Odisia i zaopiekowaniem się jego problemami z chodzeniem? Wiem, że dajesz Odisiowi wszystko co najlepsze, cała swoją miłość I serce, ale coś czuję, może niesłusznie, że potrzebujesz odsapnąć, Twoje staruszki także. A dom stały będzie ciężko Odisiowi znaleźć. Mogę go ogłosić na fb. 

Ja raczej martwię się bardziej o Marii , Tyśka dobrze ,że o tym piszesz ! przepraszam miałam o tym rozmawiać ale się u nas trochę skomplikowało 😞  trzeba pomyśleć ... Co dalej?  musimy założyć ,że może być tak ,że .. Odiś nie znajdzie domku szybko i co ?? kilka lat będzie u Marii?? ja wiem ,że jej kochane ,dobre serduszko nie odmówi ale... może się uda jakoś znaleźć inne , lepsze rozwiązanie ?

Dnia 5.08.2022 o 13:52, Poker napisał:

dr Bieżyński zalecał konsultację neurologiczną bez większych nadziei , że coś wniesie pozytywnego.

Skoro dr Bieżyński tak , to ocenił to ... ja bym odpuściła!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 16:36, Tyśka) napisał:

mogę jedynie ogłosić na fb, że szukamy dt/hotelu.

Myślę, że trzeba szukać rozwiązania dobrego tak dla Odisia, jak i dla mari23. Będzie to trudne, ponieważ Odiś ma deklaracji raptem na 105,00 zł 😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2022 o 18:48, elik napisał:

Myślę, że trzeba szukać rozwiązania dobrego tak dla Odisia, jak i dla mari23. Będzie to trudne, ponieważ Odiś ma deklaracji raptem na 105,00 zł 😞 

Może zmiana tytułu wątku i zaproszeni przyciągną ludzi. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...