Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 12.07.2022 o 11:44, mari23 napisał:

Byliśmy wczoraj z Odisiem na szczepieniu

Dnia 13.07.2022 o 08:16, mari23 napisał:

100 złotych "na Stowarzyszenie" 🙂 Oczywiście stawka jest niższa, jeśli "na stowarzyszenie", więc tak Odisia zapisałam inaczej cena by była "komercyjna" 🙂 komplet szczepień z wirusówkami był.

Przelew

981374713_Odiszczep.png.ae31afd4cb418665e2965157a04a9f05.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.07.2022 o 09:30, limonka80 napisał:

Odiś piękny jest , tylko ze zdrowiem trochę gorzej, ale nie tracę nadziei. Pokazuję go znajomym, ale ci którym bym była skłonna go oddać, zapsieni po dach, ale mam nadzieję, że Odi wcześniej czy później jednak trafi na swoją ,,wariatkę''

Też mam taką nadzieję  !!! Pomimo swojej niesforności i niepełnosprawności to bardzo kochany piesio jest ❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.07.2022 o 20:07, anica napisał:

Nadrobię zaległości 😁

Cieszę się, że jednak ktoś zagląda do Odisia ❤️ 

Jeden ze staruszków jest chory i są dni, że z trudem chodzi, Odisiowe podskoki często "rykoszetem" trafiają w Kajtusia, więc na czas mojego pobytu w pracy Odiś jest nie w domu, a na dużym wybiegu w ogrodzie. Plusy tej sytuacji są podwójne - jeden dla chorego Kajtusia (Miluś też pewnie odetchnie, że nikt go nie stratuje ;)), drugi dla Odisia - ma więcej ruchu na świeżym powietrzu i trenuje mięśnie zamiast leżeć na moim łóżku ( w nocy nadrabia ;))

Odisio jest cudownym, kochanym pieskiem, ale wśród tylu staruszków jego radosne i ruchliwe usposobienie czasem sprawia ból 😞 Żal mi go, bo w domku z np. drugim psiaczkiem byłby szczęśliwy i mógł w pełni "wykorzystać" energię, która go czasem rozpiera. Poza tym Odiś to gaduła, który lubi porozmawiać, ja co prawda też gaduła, ale z czasem u mnie krucho.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.07.2022 o 09:31, mari23 napisał:

Cieszę się, że jednak ktoś zagląda do Odisia ❤️ 

Ja ostatnio mało jestem ma dogo, ale jak jestem, to zaglądam do małego osiołka 🙂

Dnia 21.07.2022 o 09:31, mari23 napisał:

Jeden ze staruszków jest chory i są dni, że z trudem chodzi, Odisiowe podskoki często "rykoszetem" trafiają w Kajtusia, więc na czas mojego pobytu w pracy Odiś jest nie w domu, a na dużym wybiegu w ogrodzie.

Dnia 21.07.2022 o 09:31, mari23 napisał:

Odisio jest cudownym, kochanym pieskiem, ale wśród tylu staruszków jego radosne i ruchliwe usposobienie czasem sprawia ból

Tak samo jest teraz u mnie, mój słabiutki na łapkach, głuchy i prawie niewidomy Dżekunio nie może być razem z szalejącą i skaczącą cały czas Nukusią bo co 5 sekund leżał na ziemi i hiperwentylował ze strachu, nie wiedząc co się stało, cały czas muszę ich izolować ....

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.07.2022 o 14:27, limonka80 napisał:

Ja ostatnio mało jestem ma dogo, ale jak jestem, to zaglądam do małego osiołka 🙂

Tak samo jest teraz u mnie, mój słabiutki na łapkach, głuchy i prawie niewidomy Dżekunio nie może być razem z szalejącą i skaczącą cały czas Nukusią bo co 5 sekund leżał na ziemi i hiperwentylował ze strachu, nie wiedząc co się stało, cały czas muszę ich izolować ....

 

Ja też mało , ale jak tylko mogę to zaglądam! sercem jestem tutaj nawet jak nie piszę , tak dużo się dzieje??   nie wiem czasem myślę że cały świat ... przyspieszył!!!   że ta doba jest za krótka! że te 24godziny to jakieś inne krótsze 24godziny!!!🤪

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.07.2022 o 19:29, anica napisał:

myślę że cały świat ... przyspieszył!!!   że ta doba jest za krótka! że te 24godziny to jakieś inne krótsze 24godziny!!!🤪

Aniu, ja mam takie wrażenie od kilku lat  🙄 a prawda jest pewnie taka, że im człek starszy, tym wszystko wolniej robi i doba wydaje się coraz krótsza, bo coraz mniej zdąża w tej dobie zrobić  🙂      

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.07.2022 o 21:20, elik napisał:

Aniu, ja mam takie wrażenie od kilku lat  🙄 a prawda jest pewnie taka, że im człek starszy, tym wszystko wolniej robi i doba wydaje się coraz krótsza, bo coraz mniej zdąża w tej dobie zrobić  🙂      

Pocieszyłaś mnie Eliczku , dziękuję 😁 znaczy siem... wszystko dobrze i tak ma być! 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.07.2022 o 13:25, anica napisał:

We Wrocławiu ,teraz pada!  nie sądziłam ,że będę się tak cieszyć z deszczu ..

Weekendowe serdeczności zostawiam 🙂

 

Nie jesteś jedyną, którą ucieszył deszcz  🙂  Wczorajsza burza także i mnie ucieszyła. Temperatura nieco spadła. Dzisiaj lżej było żyć  🙂       

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.07.2022 o 14:27, limonka80 napisał:

Ja ostatnio mało jestem ma dogo, ale jak jestem, to zaglądam do małego osiołka 🙂

Tak samo jest teraz u mnie, mój słabiutki na łapkach, głuchy i prawie niewidomy Dżekunio nie może być razem z szalejącą i skaczącą cały czas Nukusią bo co 5 sekund leżał na ziemi i hiperwentylował ze strachu, nie wiedząc co się stało, cały czas muszę ich izolować ....

 

Z tego samego powodu staram się izolować Odisia zwłaszcza w czasie, gdy jestem w pracy i nie mogę "organizować logistyki psiej" 😉 Zamiast zamykać w pokoju zostawiam Odisia na wybiegu, chyba mu się to podoba. I wydaje mi się, że wzmocniły mu się tylne łapki, mniej trochę  nimi "zamiata" jakby. 

Dnia 21.07.2022 o 21:20, elik napisał:

Aniu, ja mam takie wrażenie od kilku lat  🙄 a prawda jest pewnie taka, że im człek starszy, tym wszystko wolniej robi i doba wydaje się coraz krótsza, bo coraz mniej zdąża w tej dobie zrobić  🙂      

Dla mnie doba od dawna jest za krótka..... chyba starzeję się szybciej, niż inni... 😉

Dnia 23.07.2022 o 13:25, anica napisał:

We Wrocławiu ,teraz pada!  nie sądziłam ,że będę się tak cieszyć z deszczu ..

Weekendowe serdeczności zostawiam 🙂

 

U nas niestety ani deszczu, ani burzy, choć pomruki było słychać i chmurę w oddali widać. Odiś był niespokojny, czuł burzę z daleka. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 08:54, mari23 napisał:

Z tego samego powodu staram się izolować Odisia zwłaszcza w czasie, gdy jestem w pracy i nie mogę "organizować logistyki psiej" 😉 Zamiast zamykać w pokoju zostawiam Odisia na wybiegu, chyba mu się to podoba. I wydaje mi się, że wzmocniły mu się tylne łapki, mniej trochę  nimi "zamiata" jakby.

 

Marii to chyba jedna z tych najlepszych chwil ,myślę że bardzo mu tego brakowało!  wybiegu! pani z nim nie dość ,że wychodziła 2x  to jeszcze na krótko , na pewno brakowało mu ruchu 😢

 

we Wrocławiu jakby trochę lepiej , "tropiki"  ustały  ale ta pogoda... to wszystko to tak , jakby ' świat miał się skończyć '

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 08:54, mari23 napisał:

 Zamiast zamykać w pokoju zostawiam Odisia na wybiegu, chyba mu się to podoba. I wydaje mi się, że wzmocniły mu się tylne łapki, mniej trochę  nimi "zamiata" jakby. 

Wolny wybieg to chyba jest to, o czym Odiś marzył, biorąc pod uwagę mega skromne spacerki z byłą panią.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 08:54, mari23 napisał:

Dla mnie doba od dawna jest za krótka..... chyba starzeję się szybciej, niż inni... 😉

Powiedziałabym raczej, że przy tylu zwierzaczkach, masz więcej pracy niż inni i stąd doba jest za krótka 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 09:31, anica napisał:

Marii to chyba jedna z tych najlepszych chwil ,myślę że bardzo mu tego brakowało!  wybiegu! pani z nim nie dość ,że wychodziła 2x  to jeszcze na krótko , na pewno brakowało mu ruchu 😢

 

we Wrocławiu jakby trochę lepiej , "tropiki"  ustały  ale ta pogoda... to wszystko to tak , jakby ' świat miał się skończyć '

2 razy i to na krótko???? Biedny Odiś,zwłaszcza przy jego problemie z utrzymaniem koopy i moczu 😞 😞

Ja przy tych upałach i tropikalnym powietrzu też mam wrażenie "jakby świat miał się skończyć", a raczej ja 😞 ledwie żyję 😞

Dnia 25.07.2022 o 09:35, elik napisał:

Wolny wybieg to chyba jest to, o czym Odiś marzył, biorąc pod uwagę mega skromne spacerki z byłą panią.

Jak rano przed wyjściem do pracy biorę smycz to Odiś z "rykiem radości" tańczy te swoje piruety na przysiadzie :) :) przesłodki jest, choć głośny i niesforny ❤️  jedyne, czego posłucha to "zejdź" , teraz przy upałach to już nawet nie wskakuje na łóżko, chyba, że jest tam Tina i chce się bawić, ale wtedy zdejmuję Tineczkę na podłogę, żeby Odi na narażał swojego kręgosłupa.

Dnia 25.07.2022 o 09:37, elik napisał:

Powiedziałabym raczej, że przy tylu zwierzaczkach, masz więcej pracy niż inni i stąd doba jest za krótka 🙂

Oj, to prawda !  Nie nadążam ostatnio 😞

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.07.2022 o 09:04, mari23 napisał:

2 razy i to na krótko???? Biedny Odiś,zwłaszcza przy jego problemie z utrzymaniem koopy i moczu 😞 😞

Ja przy tych upałach i tropikalnym powietrzu też mam wrażenie "jakby świat miał się skończyć", a raczej ja 😞 ledwie żyję 😞

Jak rano przed wyjściem do pracy biorę smycz to Odiś z "rykiem radości" tańczy te swoje piruety na przysiadzie 🙂 🙂 przesłodki jest, choć głośny i niesforny ❤️  jedyne, czego posłucha to "zejdź" , teraz przy upałach to już nawet nie wskakuje na łóżko, chyba, że jest tam Tina i chce się bawić, ale wtedy zdejmuję Tineczkę na podłogę, żeby Odi na narażał swojego kręgosłupa.

Oj, to prawda !  Nie nadążam ostatnio 😞

Te "Twoje" psiaki nie wiedzą o tym, ale to czują, że mają raj na ziemi  🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.07.2022 o 09:04, mari23 napisał:

2 razy i to na krótko???? Biedny Odiś,zwłaszcza przy jego problemie z utrzymaniem koopy i moczu 😞 😞

Ja przy tych upałach i tropikalnym powietrzu też mam wrażenie "jakby świat miał się skończyć", a raczej ja 😞 ledwie żyję 😞

Jak rano przed wyjściem do pracy biorę smycz to Odiś z "rykiem radości" tańczy te swoje piruety na przysiadzie 🙂 🙂 przesłodki jest, choć głośny i niesforny ❤️  jedyne, czego posłucha to "zejdź" , teraz przy upałach to już nawet nie wskakuje na łóżko, chyba, że jest tam Tina i chce się bawić, ale wtedy zdejmuję Tineczkę na podłogę, żeby Odi na narażał swojego kręgosłupa.

Oj, to prawda !  Nie nadążam ostatnio 😞

Ciepło mi się robi na serduchu jak czytam te wpisy-opisy  Marii , zaryzykuję twierdzenie ,że Odi w całym swoim dotychczasowym życiu nie zaznał tyle ciepła i miłości ❤️

.. i ja jak usłyszałam że 2razy... zamarłam i zastanawiałam się czy dobrze zrozumiałam??😢

Dnia 26.07.2022 o 09:43, elik napisał:

Te "Twoje" psiaki nie wiedzą o tym, ale to czują, że mają raj na ziemi  🙂

Prawda , podpisuję się pod tym🥰

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.07.2022 o 11:15, anica napisał:

Ciepło mi się robi na serduchu jak czytam te wpisy-opisy  Marii , zaryzykuję twierdzenie ,że Odi w całym swoim dotychczasowym życiu nie zaznał tyle ciepła i miłości ❤️

.. i ja jak usłyszałam że 2razy... zamarłam i zastanawiałam się czy dobrze zrozumiałam??😢

 

Odisia nie można nie kochać !!! ❤️ 

a spacery 2 razy..... jak bardzo musiał ten psiak cierpieć 😞 😞 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.07.2022 o 18:46, elik napisał:

26.07.  na konto Odisia wpłynęła kwota 5,00 zł od mdk8  deklaracja VII

 

Bardzo serdecznie dziękujemy 

images.jpg.620267641889e070e6749b0a68bfea97.jpg

oraz

   176,00 zł  od elik  z bazarku  -  16.07.

Dziękujemy , Eliczku 😘 i lecimy z kolejnym bazarkiem ?  czyli w sierpniu ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.07.2022 o 20:59, anica napisał:

Dziękujemy , Eliczku 😘 i lecimy z kolejnym bazarkiem ?  czyli w sierpniu ?

Koniecznie, bo Odiś ma na koncie tylko 293,55 zł. To bardzo niewiele, biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny karmy, czy leków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...