Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 22.06.2022 o 09:45, anica napisał:

Oooo?!    czyli żeby był skutek to należy podać Melantoninę i Valused ?

Można samą melatoninę, ale można ją wspomóc Valusedem. Sam Valused, nie da rady. Melatonina pomaga wygaszać fobię dźwiękową, powodując lekką sedację i działając nasennie, Valused, to ziołowy lek uspakajający. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.06.2022 o 09:53, konfirm31 napisał:

Można samą melatoninę, ale można ją wspomóc Valusedem. Sam Valused, nie da rady. Melatonina pomaga wygaszać fobię dźwiękową, powodując lekką sedację i działając nasennie, Valused, to ziołowy lek uspakajający. 

Dziękuję , pięknie 🙂  no to mam odpowiedź , dlaczego u nas Melantonina nie działała , Taksunia miała takie fobie ,że ... ja myślałam że zejdę na zawał!  kiedyś na Mazurach dorwała nas okropna burza , mieszkaliśmy w przyczepie, to było straszne ! ona chciała się wydostać ,waliła głową w drzwi , ziajała , miała jakiś oczopląs... a teraz jak tylko lekko usłyszy grzmoty... trzęsie się cała okrutnie!  sylwester to samo!  lecę po Valused , Melanoninę mam .

Link to comment
Share on other sites

Powodzenia! Tylko pamiętaj, że to wszystko trzeba podać, zanim zacznie się burza, bo w trakcie burzy- nie pomaga. No i niektóre psy mają taki wysoki poziom fobii dźwiękowej, że tylko mocne leki pomogą- np hydroxyzyna. Ale to po konsultacji z wetem i otrzymaniu recepty. 

"Hydroksyzyna jest lekiem bezpiecznym dla psów. Lek powinien być podany przynajmniej 1 h przed stresującą sytuacją. Skuteczną dawką jest 2,2 mg hydroksyzyny na 1 kg masy ciała zwierzęcia."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.06.2022 o 10:10, konfirm31 napisał:

Powodzenia! Tylko pamiętaj, że to wszystko trzeba podać, zanim zacznie się burza, bo w trakcie burzy- nie pomaga. No i niektóre psy mają taki wysoki poziom fobii dźwiękowej, że tylko mocne leki pomogą- np hydroxyzyna. Ale to po konsultacji z wetem i otrzymaniu recepty. 

"Hydroksyzyna jest lekiem bezpiecznym dla psów. Lek powinien być podany przynajmniej 1 h przed stresującą sytuacją. Skuteczną dawką jest 2,2 mg hydroksyzyny na 1 kg masy ciała zwierzęcia."

Ok , jeszcze raz Dziękuję 😘

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.06.2022 o 10:27, elik napisał:

Niestety chudnie bardzo powoli, choć dieta drakońska.  W przyszłym tygodniu ma badanie krwi więc będzie okazja do ponownego zważenia. Jestem bardzo ciekawa czy i ile schudła. 

Problem podobny do tego, jaki mam z zamojszczakiem Milusiem. Sprawdzaliśmy tarczycę i jest OK, a Miluś ledwie dźwiga na stareńkich łapinkach swój gruby tułów 😞 

Za to Odi nie tyje, może odrobinkę przybrał, ale niedużo. Ale jak ma przytyć piesek, który ciągle skacze, tańczy, biega, bawi się, poszczekuje..... to takie kochane psie ADHD, wulkan energii 😉 

Cały czas się zastanawiam, jak on funkcjonował w bloku ze starszą panią..... albo ona bardzo się męczyła, albo Odi....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.06.2022 o 09:36, mari23 napisał:

jak on funkcjonował w bloku ze starszą panią..... albo ona bardzo się męczyła, albo Odi....

Myślę, że Odiś bardziej ...

Pani pewnie potrafiła sobie poradzić z nadmiarem jego energii - zamknęła go w pokoju, albo skarciła ...

Poza tym, być może Odiś jest taki radosny teraz, bo przedtem nie mógł się tak zachowywać  i teraz nadrabia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.06.2022 o 22:25, elik napisał:

Na prośbę limonka80 kupiłam dla Odisia preparat na stawy. Ma być dostarczony we wtorek.

Zamówienie

Odi.png.d59a0bb173d32dd3f984a1207ffbd736.png

Przelew

524782597_Odipzel.png.17d60526950b1e252ccddcc40efadf72.png

Faktura

1780188080_Odif-ra.png.12bbd0b067a06289e32fce3085864618.png

Wczoraj po południu odebrałam z paczkomatu, ale przez ten upał nie miałam siły usiąść do komputera, żeby od razu potwierdzić. Dobrze, że Odiś upałem się nie przejmuje, energii mu nie brak. 

Jak na paczuszce z lekiem zobaczyłam logo w postaci konia, to śmiałam się długą chwilę.... wprawdzie już rzadko mówię do Odisia "osiołku", ale to logo od razu mi się z tym skojarzyło...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.06.2022 o 09:36, mari23 napisał:

Problem podobny do tego, jaki mam z zamojszczakiem Milusiem. Sprawdzaliśmy tarczycę i jest OK, a Miluś ledwie dźwiga na stareńkich łapinkach swój gruby tułów 😞 

Za to Odi nie tyje, może odrobinkę przybrał, ale niedużo. Ale jak ma przytyć piesek, który ciągle skacze, tańczy, biega, bawi się, poszczekuje..... to takie kochane psie ADHD, wulkan energii 😉 

Cały czas się zastanawiam, jak on funkcjonował w bloku ze starszą panią..... albo ona bardzo się męczyła, albo Odi....

 

Dnia 23.06.2022 o 10:14, limonka80 napisał:

Myślę, że Odiś bardziej ...

Pani pewnie potrafiła sobie poradzić z nadmiarem jego energii - zamknęła go w pokoju, albo skarciła ...

Poza tym, być może Odiś jest taki radosny teraz, bo przedtem nie mógł się tak zachowywać  i teraz nadrabia.

Ja raczej jestem pewna ... że Odiś bardziej!   przy mnie pani parę razy zareagowała nerwowo...a później jak już przychodzili to niestety , albo mi się wydawało , / bo wydaje mi się ,że potafię czytać w psich oczach 😉 /,że Odi jest coraz bardziej smutny ... przygaszony...

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.06.2022 o 09:16, mari23 napisał:

Jak na paczuszce z lekiem zobaczyłam logo w postaci konia, to śmiałam się długą chwilę.... wprawdzie już rzadko mówię do Odisia "osiołku", ale to logo od razu mi się z tym skojarzyło...

9420428_miech1.jpg.5a00b8899c39f9ad4e28ca30369ae38e.jpg

 

 Dzięki za wiadomość  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.06.2022 o 10:27, elik napisał:

Niestety chudnie bardzo powoli, choć dieta drakońska.  W przyszłym tygodniu ma badanie krwi więc będzie okazja do ponownego zważenia. Jestem bardzo ciekawa czy i ile schudła. 

 

Dnia 23.06.2022 o 09:36, mari23 napisał:

Problem podobny do tego, jaki mam z zamojszczakiem Milusiem. Sprawdzaliśmy tarczycę i jest OK, a Miluś ledwie dźwiga na stareńkich łapinkach swój gruby tułów 😞 

....

I tu muszę się pochwalić, że konsekwentna dieta dała efekt w postaci zmniejszenia wagi Soni aż o 80 dkg! Jeszcze "tylko"  strata wagi o jakieś 1,2 kg i panienka będzie mogła startować w konkursie misek  🙂  Co prawda przydałaby się teraz operacja plastyczna usunięcia zbędnych fałdek skóry, ale nam to nie przeszkadza. Jesteśmy ponad to, a co!

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2022 o 12:35, elik napisał:

 

I tu muszę się pochwalić, że konsekwentna dieta dała efekt w postaci zmniejszenia wagi Soni aż o 80 dkg! Jeszcze "tylko"  strata wagi o jakieś 1,2 kg i panienka będzie mogła startować w konkursie misek  🙂  Co prawda przydałaby się teraz operacja plastyczna usunięcia zbędnych fałdek skóry, ale nam to nie przeszkadza. Jesteśmy ponad to, a co!

... gratulacje!👍

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2022 o 15:12, anica napisał:

Eliczku , ty jak coś robisz to , robisz to dobrze!  🙂

Stokrotne dzięki Aniu za tak wielką wiarę w moje możliwości  buziaczki-5.gif.8f2987e24c5ff5f1a406f05e3cea55c0.gif  

Niestety ja sama wiem, że nie jest tak dobrze, czego liczne dowody są na moich bazarkach   😉

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2022 o 09:54, mari23 napisał:

dzisiejsza prawie cała noc była burzowa..... Odiś ze strachu zalał pokój 😞 ale tylko połowę od strony meblościanki, przy moim łóżku było sucho 😉

Mądry, kochany psiak, uszanował Twoją połowę  🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2022 o 09:54, mari23 napisał:

dzisiejsza prawie cała noc była burzowa..... Odiś ze strachu zalał pokój 😞

Poprosiłam elik by kupiła dla Odisia preparaty które polecała konfirm, mam nadzięję, że biedak będzie mniej się bał, a Ty będziesz miała suchą podłogę 🙄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2022 o 14:18, limonka80 napisał:

Poprosiłam elik by kupiła dla Odisia preparaty które polecała konfirm, mam nadzięję, że biedak będzie mniej się bał, a Ty będziesz miała suchą podłogę 🙄

Wybacz, dopiero dzisiaj kupiłam te preparaty  🤥    

Zamówienie

1043460260_Odizam..png.0962e6b4dafd131cd56893dc4b8cd596.png
 

Przelew

602299425_Odiprzel6466.png.82cb775c90560bb4d497f875822fa160.png

Faktura

1872858830_Odif-raleki.png.9a54236e2ac8b5b1e152a94e72ec2616.png

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2022 o 09:54, mari23 napisał:

dzisiejsza prawie cała noc była burzowa..... Odiś ze strachu zalał pokój 😞 ale tylko połowę od strony meblościanki, przy moim łóżku było sucho 😉

Taksunia, też całą noc ziajała, biegała , piskała ... makabra!😪

Dnia 30.06.2022 o 14:18, limonka80 napisał:

Poprosiłam elik by kupiła dla Odisia preparaty które polecała konfirm, mam nadzięję, że biedak będzie mniej się bał, a Ty będziesz miała suchą podłogę 🙄

Ja kupiłam dla Taksuni i nie to! okazuje się że są 5 i 3 dobrze że zajrzałam jeszcze raz do posta i doczytałam że 3 wygląda że przez najbliższy miesiąc będę mogła pospać 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...