Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 8.06.2022 o 08:52, mari23 napisał:

Co do stawów - popieram. On dość często liże sobie łapki, czasem kuleje na tylną i powoli schodzi po schodach, choć najczęściej pędzi radośnie jak tornado 😉  z moją Kasią w zabawie szaleją jak "dwa wariaty" , bo Odi w zabawie wydaje głośne, śmieszne dźwięki, co rozbawia Kasię do łez 😉

W takim razie kupimy. Myślałam o antinolu bo go znam, ale jeśli ktoś ma inne propozycje to proszę o sugestie....

Dnia 8.06.2022 o 08:52, mari23 napisał:

jest taki kochany i rozczulający, że będzie problem z oddaniem go.... 

Ekhmm.... to może nie oddawaj ? 🙄

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.06.2022 o 20:10, anica napisał:

Eliczku , dziękuję i zabieram się do wysyłania! jutro część , zobaczysz i pomyślisz co z tym zrobić ?! zastanawiam się jak to wszystko poukładać ,żeby systematycznie wystawiać bazarki , pieniążki będą bardzo potrzebne! dużo pieniążków , zastanawiam się nad jakąś systematyczną współpracą ? żebyś wiedziała na co możesz liczyć , może tak zrobimy?

Aniu kochana polegam na Tobie po całości  🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.06.2022 o 20:51, Moli@ napisał:

A co słychać u Soni..., dieta, leki przynoszą efekty? bo łakomczusi jakby więcej 😉

Niestety chudnie bardzo powoli, choć dieta drakońska.  W przyszłym tygodniu ma badanie krwi więc będzie okazja do ponownego zważenia. Jestem bardzo ciekawa czy i ile schudła. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.06.2022 o 10:27, elik napisał:

Niestety chudnie bardzo powoli, choć dieta drakońska.  W przyszłym tygodniu ma badanie krwi więc będzie okazja do ponownego zważenia. Jestem bardzo ciekawa czy i ile schudła. 

Najważniejsze wyniki..., trzymam kciuki.

Ciężko schudnąć ;(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.06.2022 o 10:04, elik napisał:

Aniu kochana polegam na Tobie po całości  🙂 

❤️❤️😘Eliczku kochany , dziękuję , trochę mi się pokomplikowało !  ale nie będę narzekać ,raczej modlić się o zdrowie i jakoś próbować się lepiej zorganizować! Eluniu proszę przypomnij mi , przepraszam ale trochę czasu upłynęło , czy nasza kochana Bunia była w DT u p Ewy ?  tej znajomej naszej ewu ?

Dnia 8.06.2022 o 10:43, elik napisał:

Dzięki  🙂  Ja sama też za Sonię trzymam.

... to ja z Wami 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.06.2022 o 09:50, limonka80 napisał:

W takim razie kupimy. Myślałam o antinolu bo go znam, ale jeśli ktoś ma inne propozycje to proszę o sugestie....

Ekhmm.... to może nie oddawaj ? 🙄

 

nie znam tego leku, skoro sprawdzony przez Ciebie, to myślę, że warto i u Odisia zastosować.

Co do adopcji - zrobiłabym Odiemu krzywdę zatrzymując go, on zasługuje  (i potrzebuje) być jedynakiem, albo choć domek z mniejszą "konkurencją", np. 1 pies plus Odi ❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.06.2022 o 11:49, anica napisał:

Mhhhhm!... to przynajmniej mamy jasność , bo tak po cichutku się przyznam ,że ja tak sobie ....pomarzyłam troszeczkę😉

Bardzo, bardzo kocham Odisia ( jego nie można nie kochać!) i chyba otrzymuje czułości więcej, niż reszta razem wzięta :)

On bardzo potrzebuje uwagi, choć zadziwia mnie tym, że przytula się tylko na sekundę. Lubi się bawić piłeczką, przynosi kocyk zaczepiając do przeciągania, jest rozczulający przy tym i niezwykle głośny, taki rozmowny słodziak. Byłoby dla niego najlepiej, gdyby znalazł parterowy dom z ogrodem i nastoletnimi dziećmi do radosnej zabawy.

Wracając do "tematu łóżkowego" - przestałam go wyganiać z łóżka, bo on posłusznie schodzi (chyba jedyna "komenda" jaką wykonuje ;)) ale natychmiast wskakuje z powrotem. Skutek jest taki, że wskakuje i zeskakuje tyle razy, ile razy każę mu zejść, czyli dla niego gorzej, niż gdyby od razu został na łóżku.  Jest przekochany, ale trochę niesforny, głośno domagający się uwagi, do tego lekko niezdarny przez swoją niepełnosprawność - dla mnie jest pociesznym słodziakiem, ale dla osób "z wymaganiami" na pewno nie będzie kandydatem do adopcji. Cały czas zastanawiam się, jak on funkcjonował w bloku ???? Kiedy ja siedzę, on leży przy mnie.... ale ja rzadko długo siedzę w jednym miejscu, albo jestem w pracy, albo "biegam" po domu i wokół niego,  nie oglądam telewizji wogóle...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.06.2022 o 11:15, mari23 napisał:

zrobiłabym Odiemu krzywdę zatrzymując go, on zasługuje  (i potrzebuje) być jedynakiem, albo choć domek z mniejszą "konkurencją" ❤️ 

Oczywiście rozumiem, tak tylko się rozmarzyłam, bo uważam, że ma małe szanse trafić na ludzi, z którymi nawet jako jedynak będzie szczęśliwszy niż z Tobą.

Musimy wreszcie zamówić mu karmę, objada Twoje stado już zbyt długo 🙂 Napisz proszę, jaką teraz je, albo jaką chcesz żeby mu kupić. Wycałuj  i wyprzytulaj Odisia ode mnie 🥰

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2022 o 09:31, mari23 napisał:

Bardzo, bardzo kocham Odisia ( jego nie można nie kochać!) i chyba otrzymuje czułości więcej, niż reszta razem wzięta 🙂

On bardzo potrzebuje uwagi, choć zadziwia mnie tym, że przytula się tylko na sekundę. Lubi się bawić piłeczką, przynosi kocyk zaczepiając do przeciągania, jest rozczulający przy tym i niezwykle głośny, taki rozmowny słodziak. Byłoby dla niego najlepiej, gdyby znalazł parterowy dom z ogrodem i nastoletnimi dziećmi do radosnej zabawy.

Wracając do "tematu łóżkowego" - przestałam go wyganiać z łóżka, bo on posłusznie schodzi (chyba jedyna "komenda" jaką wykonuje ;)) ale natychmiast wskakuje z powrotem. Skutek jest taki, że wskakuje i zeskakuje tyle razy, ile razy każę mu zejść, czyli dla niego gorzej, niż gdyby od razu został na łóżku.  Jest przekochany, ale trochę niesforny, głośno domagający się uwagi, do tego lekko niezdarny przez swoją niepełnosprawność - dla mnie jest pociesznym słodziakiem, ale dla osób "z wymaganiami" na pewno nie będzie kandydatem do adopcji. Cały czas zastanawiam się, jak on funkcjonował w bloku ???? Kiedy ja siedzę, on leży przy mnie.... ale ja rzadko długo siedzę w jednym miejscu, albo jestem w pracy, albo "biegam" po domu i wokół niego,  nie oglądam telewizji wogóle...

A ja bardzo, bardzo lubię te Twoje ciepłe opowiadania Mari ❤️ są takie kochane , pełne miłości...  i wiem że zrobimy wszystko , dosłownie!  żeby Odiś znalazł właśnie taki domek 🙂

Dnia 13.06.2022 o 13:46, limonka80 napisał:

Oczywiście rozumiem, tak tylko się rozmarzyłam, bo uważam, że ma małe szanse trafić na ludzi, z którymi nawet jako jedynak będzie szczęśliwszy niż z Tobą.

Musimy wreszcie zamówić mu karmę, objada Twoje stado już zbyt długo 🙂 Napisz proszę, jaką teraz je, albo jaką chcesz żeby mu kupić. Wycałuj  i wyprzytulaj Odisia ode mnie 🥰

... ja też się ro..z..ma rzy.. łam🥰

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.06.2022 o 22:44, elik napisał:

Mari kochana podaj proszę na PW adres na jaki ma być dostarczony dla Odisia preparat na stawy   Antinol Sizarol.

Już podaję :)

Po wczorajszej (kolejnej już) burzy potwierdziły się moje pierwsze obserwacje - Odi burzy boi się panicznie, biega, szczeka, popuszcza mocz a nawet koopkę. Skacze na drzwi, wypuszczony natychmiast zawraca ( w końcu to za drzwiami burza), nie wiem, jak go uspokoić, wczorajsza burza była nagła i bardzo gwałtowna, z gradem i ulewą straszną, a reakcja Odisia jeszcze straszniejsza. Odiś wogóle nie do końca trzyma mocz, czasem kropelkuje przy większych emocjach, a że jest psiakiem dość żywiołowym - nie jest to rzadkość. Podcięłam mu trochę długą sierść na ogonie, bo on nie umie kucać i załatwia potrzeby praktycznie "na siedząco", co powoduje zabrudzanie jego pięknego ogona ( u nasady.... wiadomo, a końcówka zawsze "pachnąca" moczem 😞 ) 

A to sesja zdjęciowa w pogodny dzień :)

IMG-20220613-WA0025.jpg

IMG-20220613-WA0030.jpg

IMG-20220613-WA0024.jpg

IMG-20220613-WA0023.jpg

IMG-20220613-WA0027.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.06.2022 o 08:45, mari23 napisał:

Po wczorajszej (kolejnej już) burzy potwierdziły się moje pierwsze obserwacje - Odi burzy boi się panicznie, biega, szczeka, popuszcza mocz a nawet koopkę. Skacze na drzwi, wypuszczony natychmiast zawraca ( w końcu to za drzwiami burza), nie wiem, jak go uspokoić,

Ojej, biedny Odiś, mój Dżekuś dopóki nie ogłuchł, też bardzo bał się burzy, wiem jak się trząsł ze strachu ... Kupimy Odisiowi coś na wyciszenie, zapytam mojej wetki o coś dobrego, chyba że ktoś ma sprawdzony, skuteczny środek ?

Przykro mi Mari, że Odiś okazał się takim kłopotliwym pieskiem ...  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Melatonina i valused. Dostępne w każdej aptece. Podawać w sezonie burzowym  jak jest zapowiadana burza, a nie w czasie burzy. 

Dawkowanie melatoniny: psy do 15 kg m.c. – 1,5 mg, psy od 15–50 kg m.c. – 3 mg, psy większe – 6 mg.

W razie potrzeby, można taką dawkę podawać co 8 godzin, tj 3x na dobę. I tyle dni, ile trzeba

Valused 1 - 2 kapsułki na dobę. 

Większość naturalnych uspakajaczy weterynaryjnych, zawiera tryptofan, z którego w organizmie produkowana jest Melatonina i to dopiero ona, ma działanie uspakajające i to po dłuższym czasie podawania tryptofanu

W niektórych przypadkach, podaje się silniejsze uspakajacze(recepturowe) , ale to po konsultacji z wetem

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.06.2022 o 08:45, mari23 napisał:

Już podaję 🙂

Po wczorajszej (kolejnej już) burzy potwierdziły się moje pierwsze obserwacje - Odi burzy boi się panicznie, biega, szczeka, popuszcza mocz a nawet koopkę. Skacze na drzwi, wypuszczony natychmiast zawraca ( w końcu to za drzwiami burza), nie wiem, jak go uspokoić, wczorajsza burza była nagła i bardzo gwałtowna, z gradem i ulewą straszną, a reakcja Odisia jeszcze straszniejsza. Odiś wogóle nie do końca trzyma mocz, czasem kropelkuje przy większych emocjach, a że jest psiakiem dość żywiołowym - nie jest to rzadkość. Podcięłam mu trochę długą sierść na ogonie, bo on nie umie kucać i załatwia potrzeby praktycznie "na siedząco", co powoduje zabrudzanie jego pięknego ogona ( u nasady.... wiadomo, a końcówka zawsze "pachnąca" moczem 😞 ) 

A to sesja zdjęciowa w pogodny dzień 🙂

 

IMG-20220613-WA0030.jpg

Mari ,mi również jest bardzo przykro , że Odi jest psem z takimi problemami ... dopiero teraz doszło , kropelkowanie , nietrzymanie moczu ....to chyba jeszcze bardziej pomniejszy grono chętnych do adopcji!  ...

Odi jest takim pięknym psem , że nie tracę nadziei na domek dla niego, tylko musi go TEN domek wypatrzyć!

Piękne zdjęcia w pięknej scsenerii, Dziękujemy Marii😘

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.06.2022 o 09:52, konfirm31 napisał:

Melatonina i valused. Dostępne w każdej aptece. Podawać w sezonie burzowym  jak jest zapowiadana burza, a nie w czasie burzy. 

Dawkowanie melatoniny: psy do 15 kg m.c. – 1,5 mg, psy od 15–50 kg m.c. – 3 mg, psy większe – 6 mg.

W razie potrzeby, można taką dawkę podawać co 8 godzin, tj 3x na dobę. I tyle dni, ile trzeba

Valused 1 - 2 kapsułki na dobę. 

Większość naturalnych uspakajaczy weterynaryjnych, zawiera tryptofan, z którego w organizmie produkowana jest Melatonina i to dopiero ona, ma działanie uspakajające i to po dłuższym czasie podawania tryptofanu

W niektórych przypadkach, podaje się silniejsze uspakajacze(recepturowe) , ale to po konsultacji z wetem

Super , dziękuję 🙂 kiedyś próbowałam podawać Melantoninę ...ale chyba właśnie ,już podczas burzy? ...  i chyba miałam inne dawkowanie... pół tabletki 3mg na dobę /jamnik 12kg /  

rozumiem że podajemy Melantoninę lub Valused , nie łączymy ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.06.2022 o 22:22, elik napisał:

Moja Masia i Alfik też bardzo bali się  burzy, ale pięknie wyciszała ich muzyka relaksacyjna na YouTube. Nie wszystkie psiaki tak reagują, ale warto spróbować

 

 

I Dziekuję , Eliczku również , przypominam sobie że lata temu , podesłałaś mi tę muzykę i "działa"   tylko gdzieś się zawieruszyła , zachęcam wszystkich do wypróbowania w czasie burzy , zawsze to jednak lepiej niż pigułki...

Dziękujemy za Bazarek  ❤️ lecęęęęęę....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.06.2022 o 10:28, anica napisał:

Super , dziękuję 🙂 kiedyś próbowałam podawać Melantoninę ...ale chyba właśnie ,już podczas burzy? ...  i chyba miałam inne dawkowanie... pół tabletki 3mg na dobę /jamnik 12kg /  

rozumiem że podajemy Melantoninę lub Valused , nie łączymy ?

Łączymy 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...